John Deere

Ja isto razmisljam kako da to resim i cinimi se da ce biti varenja sa CO2 aparatom, jer druga sita za slamotrese nema sanse da nadjem. Zicu cetvorku i polako preko svake rupe.
 
Meni se najvise svidja ova serija JD kombajna:
John Deere 1157 ´94
15gqrl4.jpg

John Deere 1174 SII ´92
eryl29.jpg

John Deere 1188 H4 SII ´92
k3lm6f.jpg

2lcwrbc.jpg
 
Nedaju komšije ali najviše ovo vreme ne dozvoljava.Kiše padaju li padaju a nismo u prašumama Amazona da nam je to normalno jer našoj vegetaciji ne prija ovoliko velika vlaga.
 
agrovet je napisao(la):
Sličan problem kao član "kobajner" imam i ja kod 1177,
također mi namata slamu u grlu, a naročito u soji, te se isto dešava ako je slama pšenice malo vlažna (ujutro), jednostavno bubanj ne prima slamu (ne ide u njega tečno), u grlu s namata tj. vraća natrag u hreder i povremeno uliječe u bubanj kao snop, koža mi se ježi kada ulijeću snopovi
kod jako zrlele slame ili soje koja je na zemlji pa da je trula ide OK
dešava se isto bez obzira na brzinu kojom vršim tj količinu mase koja je u hederu tj. koja ulazi u kombajn
Ako je netko smislio nešto (ili isprobao nešto od gore predloženoga) ili ima neku ideju molim sugestije
isti problem sam imao i ja promenio šine i problem rešen
 
Kombajn na kome uradjen motor (bio predstavljen na forumu) danas pregledan i spreman za zetvu.
:cao:
 
Paore dali bi mogao da posaljes koju sliku tvog 975 izbliza, prenose, remenje, jer nas 105 bi trebao biti jako slican pa da vidim razlike. A primetio sam i od nas da se uvlaci u slamotrese kukuruzovina... :ppozdrav:
 
Drage kolege, molio bih za vase misljenje o ovoj masini, sa druge strane pise ''MATRA'', motor pali kao mina, ali je naprsao blok kod cepa (nije ispustana voda pred zimu). Uz njega daje kompletan motor u nesto losijem stanju, ali je blok dobar. Ima 4 slamotresa i sve ostalo je u super stanju. Koliko vredi ovo ?

xkp0l0.jpg
 
Neznam koliko vredi u novcu ali meni liči da je to samo kupovina muke, ako nemaš puno žita, plati nekom da ti pokosi, koštaće ti manje nego delovi, gorivo i živci koje ćeš potrošiti na ovo čudo.
 
Nazad
Vrh