John Deere

Evo još par sličica:
33pbuv5.jpg

243fh9k.jpg

11tl6w8.jpg


a ima u ponudi i 955,975,1055 itd.
 
ne znam u koju temu bi stavio slike pa cu vamo...
vrsidba repice 2009-Df 4065
djuka 36.20
jd 1550
200620091477_192fe.jpg

200620091479_d41ae.jpg

200620091478_9dcbd.jpg
 
Da i ja dam prilog ovoj temi...
Imamo kombajn John Deere 105, godiste negde oko 1968.
Sa kombajnom nismo imali nekih vecih problema do pre par godina kad smo promenili motor, jer je bila napravljena greska kod generalne i stavljen je rakovicin motor s 46. Inace do tad je motor radio besprekorno. Sa njim vrsimo kukuruz i zito, godisnje uradimo nekih 150 jutara i zadovoljni smo sa kombajnom... Na njemu je stavljena kabina od zmaja 125. :ppozdrav:
 
Sličan problem kao član "kobajner" imam i ja kod 1177,
također mi namata slamu u grlu, a naročito u soji, te se isto dešava ako je slama pšenice malo vlažna (ujutro), jednostavno bubanj ne prima slamu (ne ide u njega tečno), u grlu s namata tj. vraća natrag u hreder i povremeno uliječe u bubanj kao snop, koža mi se ježi kada ulijeću snopovi
kod jako zrlele slame ili soje koja je na zemlji pa da je trula ide OK
dešava se isto bez obzira na brzinu kojom vršim tj količinu mase koja je u hederu tj. koja ulazi u kombajn
Ako je netko smislio nešto (ili isprobao nešto od gore predloženoga) ili ima neku ideju molim sugestije
 
Izmerite dubinu zareza na sinama bubnja i ako su manje od 5 mm zamenite sine.Proverite reperno podesavanje korpe koje treba da iznosi ulaz 8 mm izlaz 3 do 4 mm (zitna korpa) poluga za podesavanje razmaka korpe treba da je u 3 rupi odozgo.Takodje proverite i paralelnost korpe sa bubnjem.Proveriti polozaj zavese iznad slamotresa.
 
Da li neko zna moze li YD-ov kombajn 952 brati kukuruz,ako moze kdje ima za kupiti adapter sa opremom(korpa blinde ...), ili ako je tesko naci njegov orginal moze li zamjenski npr. Zmaja?
 
Moze da kruni, a da bi samo brao potrebne su velike adaptacije.Na njega ide adapter od 4 reda moze i od Zmaja jedino sto nema secku, a i t se sada moze resiti jer ima ljudi koji rade takvu adaptaciju za taj heder.Sto se tice korpe ako nenadjete originalnu moze isto da se montira od Zmaja kukuruzna korpa.Blinde se mogu napraviti od lima od 3mm.Cesalj se menja limom koji takodje mozete sami napraviti.Jedini problem je zatvarac hvataca kamena jer tu ide deblja metalna ploca e sad dimenzije bi morao proveriti.Nemojte slucajno zatvarati limom jer se to brzo otkine pa mogu stradati slamotresi.
 
panonstib je napisao(la):
Moze da kruni, a da bi samo brao potrebne su velike adaptacije.Na njega ide adapter od 4 reda moze i od Zmaja jedino sto nema secku, a i t se sada moze resiti jer ima ljudi koji rade takvu adaptaciju za taj heder.Sto se tice korpe ako nenadjete originalnu moze isto da se montira od Zmaja kukuruzna korpa.Blinde se mogu napraviti od lima od 3mm.Cesalj se menja limom koji takodje mozete sami napraviti.Jedini problem je zatvarac hvataca kamena jer tu ide deblja metalna ploca e sad dimenzije bi morao proveriti.Nemojte slucajno zatvarati limom jer se to brzo otkine pa mogu stradati slamotresi.
Na zmaju je lim 4 mm
 
@mityoo
deblja je od 4 mm mozda oko 10 mm, ali podatak nemam tacan moram negde izmeriti inace se ucvrscuje sa 5 vijaka, bocno idu 4 M12x55 i u sredinu M12x75.Imam sliku u katalogu, ali nema dimenzije.
 
Da li neko zna gde,gde mogu da se nabave?
Kaskade sto idu na slamotrese sa manjim rupama, za kombajn Jon Deere 1188?
ako neko nešta zna uvezi toga molijobi da se javi moze i na pp:
 
Da, dobro pitanje i meni trebaju na 1177, veliki problem mi je u kukuruzu jer mi prepada kukuruzovina i oklasak u slamotrese pa se zaštopaju već nakon 10-15 jutara, a i one kaskade koje su prve do korpe stradaju/pokidaju od kukuruza pa ih moram gotovo svake godine variti,
zvao sam naše dobavljače za dijelove u HR za te kaskade ali ispada svaka(prve do korpe) po 150eura što u pet slamotresa za samo prvi red čini 750 eura - puno previše
zanima me kako imju to riješeno stariji modeli kombajna JD (1075 i 975 ili 1085 985) dali se i njima štopaju slamotresi,
 
Nazad
Vrh