John Deere

Ovi kombajni su se proizvodili oko 1980 godine, a koji je ovaj kombajn godiste i koliko je plaćen u to nisam upoznat.
 
ljudi ja imam dva john deere 952 i 955 i oba su u ekstra stanju,ali posto kod mene posao nema vise ni za 1, jedan bilo koji bi hteo da zamenim za burgoina md 8 ili gm3 ako ima neko nek se javi.
 
Jucerasnja rabota. Skidali lulu da bi dosli do krsta kardana.

15cg36r.jpg


2nanrpg.jpg


o5cner.jpg


2mop5hl.jpg
 
Paore jel ti se desilo da ti se otkinuo ili spao onaj lanac na luli, kad se spirala u bunkeru vrti a u luli ne? Interesuje me kakve su posledice, tj. kako se to tamo odgusuje i to?
 
@paorpaor
Vodi racuna o kvalitetu krsta kardana koji ces ubaciti. Svaka cast na obavljenom poslu mada mislim da je tesko izbiti civiju pogotovo na tu visinu! ::namigivanje::

@pujol
koliko ja vidim, a mozda i ne vidim dobro pa me ispravite, ali i ovde je mahanicka lula.Koliko znam i na vecini dtugih kombajna cak i novije proizvodnje.

@Peter
Bolje nemojte da Vas interesuje kakve su posledice, a posle je najmanji problem odgusiti.
 
Nije mi se desio nikakav "kurslus" nego je ovo preventive radi. Krst kardana je dobio previse lufta i sad smo uhvatili vremena da to zamenimo. To je posao od dva dana,a u zetvi moze da se izgubi mnogo vise. Lanac se redovno pregleda i po potrebi podmazuje,a zastitna plastika je obavezna. Uglavnom krst kardana ce biti visokog kvaliteta (firma radi kardane za Audi,rudnike..),a cena mu je negde oko 2000 dinara.
Posle ovog ostaje da se zameni jos jedan lezaj od cca 100 e ,ali o tom poduhvatu moze nesto vise reci @panonstib. Za taj posao treba malo vise snage :udri:
 
evo sta se dogodi kad na 1075 5 majstora kaze da je prolupo i onda 6 put upalis motor da bi otkacio heder :nono:
2zpjb00.jpg
 
Menjanje lezaja na zvonu motora. Dimenzije lezaja 40x90x36,5 tezak oko 1 kg ,a cena prava sitnica.

207ud85.jpg


1zwlt9g.jpg


2qmm040.jpg


2jcc0nc.jpg


11sp5ow.jpg


Lula ili kako kaze moj sin "frula" je uspesno namestena.

2afalgy.jpg
 
Auuuu @paorpaor
Svaka čast na obavljenom poslu.Nisam siguran, ali mora biti da je smeuljica ovde morala da radi.Da li je teško bilo rasklopiti zvono i koji je ležaj u pitanju? :sta: :ppozdrav: ::namigivanje::
 
Smejuljica nije radila,za divno cudo :bravo: , a za lezaj ce te morati da pitate gosn Surduckog,ako ga poznajete :cao:

Evo i lezaja:
2006e9.jpg
 
Stvarno je velik, ali spram kombajna i nije tako.Nadam se da ću imati prilike da ga upoznam, možda se sretnem sa njim kada budem došao na sok od paradajsa. :haha: ::namigivanje::
 
Dacu vamm ovaj stari za uspomenu :haha:
Sok od paradaj(s)a je stavljen na ladno :ppozdrav:

A evo i slika za @Kombajnera:

15clzwo.jpg
312jonr.jpg


3442wkl.jpg
 
Primetio je jedan "majstor" . Ima neke intrumetnte pa izmeri,cudo jedno. Uglavnom mu je rok trajanja bio na samom isteku,mozda jos koji radni sat,ali to je vec rizik koji moze da kosta mnogo para a i zivaca.
Inace "majstor" nosi neke ko raslje pa stim ispituje :haha:
 
Nazad
Vrh