Slobodna diskusija o traktorima

Eво га, баја се јавља....

Screenshot-from-2024-09-20-14-03-25.png
 
Ako je baš sve tako, ja bih ga kupio. naravno ako kolega iz beograda odustane. Sakupio bih nešto para, a ne sumnjam da bi i moje kolege forumaši malo doturili. Posle svi na vruću jagnjetinu.
 
Е сад ћу ја, за сваки случај да поставим једно неугодно питање, да ми направе видео снимак машине, како ради, да ипак мало проаналзирам пре уплате...
Ista ekipa je meni nudila Klas Čelendžer-Katepilar (guseničar) za 10-tak k€
 
Ako je baš sve tako, ja bih ga kupio. naravno ako kolega iz beograda odustane. Sakupio bih nešto para, a ne sumnjam da bi i moje kolege forumaši malo doturili. Posle svi na vruću jagnjetinu.
Никакав проблем, ено рачун, па ко оће може да уплати (ал мора да стави име ове фине госпође румунке, тако ми је строго наглашено), ал мора да иде у Бечеј да га дочека, тамо је адреса за "испоруку". Ови су строги професионалци, све према купопродајном уговору.
 
Nešto se razmišljam, da ja njima ponudim da ga oni doteraju u Bečej, a ja cenu uvećam za 20% pa im onda tamo sve isplatim. Vidi ti beograđanine pa im tako napiši. Slobodno daj moje podatke, a ja ću skenirati moju LK, nikakav nije problem. Baš im napiši sve tako pa da vidimo šta će odgovoriti. Ako već moram dačastim i kupujem jagnje, da znam zašto. Nek idu i dva zaponjka Slavku. Jel zaponjak - prečnjak?
 
Nešto se razmišljam, da ja njima ponudim da ga oni doteraju u Bečej, a ja cenu uvećam za 20% pa im onda tamo sve isplatim. Vidi ti beograđanine pa im tako napiši. Slobodno daj moje podatke, a ja ću skenirati moju LK, nikakav nije problem. Baš im napiši sve tako pa da vidimo šta će odgovoriti. Ako već moram dačastim i kupujem jagnje, da znam zašto. Nek idu i dva zaponjka Slavku. Jel zaponjak - prečnjak?
Не јавља се госн Валтер, ево већ други дан, а био је до сад врло ажуран... можда је отишо на викенд, па да сачекамо до сутра, ако се јави да видимо шта ћемо даље...
 
Valter otisao na vikend kuci u Dolovo 😄
Не знам да ли си ово онако произвољно навео, или имаш искуство са Доловом... тамо су биле неке циганштине које су се бавиле сличним прешмундријама... ставе слику 539 испод цене и онда креће занимација... био сам тамо, јер ми није далеко, чисто да видим шта је у питању, било је то пре 5-6 година мислим, можда и јаче... Одем код њих, а оно пуна кућа цигана, и неки шепави крене да ми износи већ спремну причу. Као то баш и није 539 него Масеј 28, и као има мало проблем и са главом, наводно негде дихтунг није ок... и још ми наводи неке мане, и као на крају "па јел такав трактор хоћеш", кажем ја њему, "дај да видим, што да не", каже он, "крено деда из Гаја са тим трактором, па колко му треба да стигне до Долова",кажем му "добро, ја ћу да сачекам". Сад он мени даље слаже причу, ал као има ту неки у селу његов познаник један добар 533, као да идемо да видимо...

Питам, шта се са оним дедом, каже, на путу је, таман док он дође ми ћемо да обиђемо оног... и сад мислим, да се извучем из ове куће циганштина, још да ме заскоче... сложим се....
Седне он са мном у кола, мислим да кад мало замакнем од куће га шутнем из кола и одем, ал ме интересовало шта ће даље да буде, и наставимо ми даље пут... Стигнемо тамо, оно опет нека циганштина, и стварно трактор у дворишту, без кабине, офарбан, колко толко сређен... и одма креће прича "трактор за правог домаћина", бацим поглед на звоно, фали по неки шраф, питам јел трактор кад растављан, "ма какви"... упали он трактор (већ га палио пре тога), из прве упали... и ако ја ту мало гледам, онако да не оставим утисак да ме баш не интересује ништа, у позадини иде циганска прича, хвали се трактор итд.. и на крају кажем доста сам видео, идем кући да размислим па ћу да јавим, били су досадни да уђем унутра, али то нисам прихватио, и тако се извучем одатле... Онај деда изгледа никад није ни дошао, нисам ни питао после за њега...
 
Ne znam da li sam već pisao ali jedan moj komšija koji ne preza od ničega baš je tako otišao da vidi ali otišli njih 4.Kad su došli isto tako neka slična priča.Međutim komšija naplatio i gorivo i vreme. :haha:
 
Nazad
Vrh