John Deere

U Srbiji u taj menjac moze samo da se gleda kad se skine. Ima opcija u Austriji koja je jeftinija od one u Nemackoj, izadje oko 10.000 E. Bolja je varijanta ako moze da se ugradi PQ.
Motor na JD bukvalno sahrani 4 AP menjaca za svoj radni vek, taj kad prezupci 5000 sati to je uspeh.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Јел ти то нешто планираш? А?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
I ja se nešto kao raspitujem.Ima ih u izvedbama 16*16, 20*20 i 24*24 s tim da su 24*24 kod nas retki i uglavnom imaju TLS jer su brzi 40 km/h.Stariji modeli imaju mehanički reverzer sa desne strane pored ručica menjača dok noviji imaju el.reverzer s' leve strane volana.Kvačilo se koristi samo u slučaju menjanja podučja A B C D E F i P (parking).Pouzdani su i dugotrajni ako se održavaju kako treba.
 
Nema sanse da ces prebaciti bez kvacila, osim ako prvo ne ubacis u rang i onda reverzer. Posle kvacilo mora, dal tvojom ili njegovom voljom.
 
Malo si spetljao, ne razumem te bas najbolje. PowerQuad Plus, ides kroz rangove bez kvacila, sta je tu cudno?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moze biti 3x + kvacilo se mora upotrebiti, dal ti, ili on.
PQ menjaci bez obzira u kojoj izvedbi idu su mehanicki menjaci sa 4,5,ili 6 rangova najobicnijih mehanickih menjaca i 4 brzine u PS. Mogu biti potpuno mehanicki kontrolisani, rucno, ili kontrolisani preko elektro ventila, al kvacilo mora.
 
Prvo se moramo razumeti sta je to kvacilo na JD traktorima 6 serije.
To nije klasicno kvacilo kao na IMT ili MTZ traktorima. Ovde se radi o oponasanju kvacila sa prekidanjem dotoka ulja, ili pustanjem. Kompetno tzv Kvacilo su u stvari mokre lamele. Ono se kontrolise dal preko papucice, dakle mehanicki, ili preko dugmeta na samoj rucici menjaca. To mozes sresti od 20 serije pa nadalje. U principu svi PQ menjaci su isti, ali imaju nekoliko varijacija.
 
Mislio sam na to da se ne mora ici preko papucice ako se menja rang, nego preko prekidaca.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Znam ja sta si mislii, al kvacilo svakao mora kad se menjaju rangovi.
Posle tu imas varijantu automatskog menjanja brzina u PS delu i tako dalje...
 
Pa normalno je da mora. Al’ pisem o prebacivanju. Ako bi isli bas toliko u krajnost pa onda ne moze ni da se prebaci brzina dok neko ne sedi u traktoru.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh