John Deere

Ista funkcija na dva mesta. Naprosto da pri nekim radovima koji ne zahtevaju promenu ranga ruga stoji u povoljnijem polozaju.
 
I zašto to ne može kod nas da se uradi?
Obično u takvim menjačima odu lamele, ventili za kontrolu pritiska retko solenoidi
Normalno da treba nešto specijalnog alata i dosta iskustva ali nije bauk!
Čačkao sam oko menjača na 4755 4440 8300
Nisu kao taj sa slike ali verujem da su slični?
E sad ko je već to otvarao? Taj verovatno ima alate!
Na 8300 sam malo krao zanat od jednog majstora tada iz res trade Drenovca
A u firmi smo otvarali ostale i rešavali ih


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
I ja pratim temu pa je i mene zainteresovala problematika:rolleyes:. Verovatno je problem oko štelovanja hidrauličnih ventila ili tako nešto. Valjda će nam pojasniti neko?
 
Po iskustvu sa zapada kazu da se vise ne desavaju problemi. Moguce da je kod tvog prijatelja bila neka druga mana, ili naprosto tako pa tako. Iskreno nemam neka iskustva sa tim menjacima, ali ono sto znam je da su mi merodavne cene po oglasima. Kad pogledas malo vidis lepo kako te 30 serije se prodaju sa 7,8,9,10+ hiljada rs sa tim AP menjacima, a 20 serije sa starim AP menjacem sa mah 5,6k rs.
Ja bih se ipak drzao PQ menjaca u bilo kojoj izvedbi. To su menjaci koji ce izdrzati koliko i motor, a to znaci 15k rs bez problema.
 
Nedavno sam bio u prilici da vidim kako izgleda iznutra pq menjač... U suštini je to sinhronizovani menjač produzen sa powershiftom... Jednostavan zato i traje... Ali nije vecan...
 
Zato sto je klasičan sinhro e zato se ne mogu saltati rangovi bez kvačila. Ali može u hodu jer su to mehanički gledano obične promene stepena prenosa... Nije kao kod nekih traktora rang označen kao promena na reduktoru pa da moraš da stanes da bi prešao sa brze na sporije...
 
Jel se to meni čini ili je iznad 65 drugačije malo... Na 6920 nije bas tako... A motor je spojen kratkim kardanom.
 
Koliko sam skontao modeli/serije do 6900 imaju klasičan kratki kardan na spoju motor-menjač a od 6910 pa na gore na tom mestu stoji danper/fleksibilna remenica.
 
Duzina kardana zavisi od toga da li je menjac sa puznim reduktorom, ili bez njega.
Danper je na svim menjacima obavezan.
 
Da tako je, a to je dobro jer je zamajac suv i nema mogućnosti mešanja ulja... Samim tim jeftiniji semering...
 
Nazad
Vrh