John Deere

slavko91 M serija se prizvodi u Nemackoj a delovi se proizvode u zemljama gde je jeftina radna snaga. Ne mora da znaci da je deo iz Kine loseg kvaliteta ako ni da je deo iz nemacke odlicnog , sve je politka firme koja proizvodi traktor. Dzon Dir ima fabrike po celom svetu ,samo je pitanje kakav ce kvalitet da plasira u odredjeni deo sveta.
 
Poslednja izmena:
Sta mislite o modelu 5510 2002 godiste je i ima 2400 sati vlasnik trazi 20 000e. Da li je neko ima taj traktor? Koji su mu cesti kvarovi?
 
Sumadinac-Gruzanin - znam da roba iz Kine postoji po klasama u vezi odece i raznoraznih djakonija , al kad su traktori u pitanju setim se odma jednog poznatog svetskog proizvodjaca i njegovih plavih traktora, koji samo prljaju ime proizvodjaca koji nose na sebi, i pomislim da je sve sto dolazi odatle takvo ...
 
Sve je otislo u Kinu .... za neku godinu sve sto bude proizvedeno dolazice iz Kine i loseg kvaliteta. Tuzno ali istinito .
 
Moj 5403 ima argetinsku prednju vucu i indijsi motor a tursku kabinu....hidrulika radi super nosio sam plug 2+1 koji ima oko 1200kg .....za sad nikakvih kvarova...pozz
 
Taj traktor prema tractordata ima nekih 2.5 tona mase, tačnije 2325kg.

Evo validan test tog traktora, fino piše da je maksimalna izmjerena podizna moć testirana na najvišem položaju (914mm) poluga iznosi 17.7kN

http://tractortestlab.unl.edu/Deere/John Deere 5403.pdf

t
ako da je nošenje trobrazdnog pluga od 1200kg prilično nerealno. Veliki problem je što je takav plug jako dugačak pa je težište veoma daleko od kraja poluga što nošenje tako velikog tereta čini veoma problematičnim. Nisam vidio pa ne mogu tačno suditi ali mi je taj navod sasvim nerealan, posebno jer cijeli traktor sa prednjom vučom ima samo 2325kg. Sasvim je sigurno da je plug mnogo lakši ili mu je skinuta zadnja brazda.
 
Dali je neko na modelu jd-a 5725 stavio vece gume dali se mogu staviti jer su prednje 11.2-24 a zadnje 16.9-30 pa reko dali mogu vece?:ppozdrav:
 
Taj traktor prema tractordata ima nekih 2.5 tona mase, tačnije 2325kg.

Evo validan test tog traktora, fino piše da je maksimalna izmjerena podizna moć testirana na najvišem položaju (914mm) poluga iznosi 17.7kN

http://tractortestlab.unl.edu/Deere/John Deere 5403.pdf

tako da je nošenje trobrazdnog pluga od 1200kg prilično nerealno. Veliki problem je što je takav plug jako dugačak pa je težište veoma daleko od kraja poluga što nošenje tako velikog tereta čini veoma problematičnim. Nisam vidio pa ne mogu tačno suditi ali mi je taj navod sasvim nerealan, posebno jer cijeli traktor sa prednjom vučom ima samo 2325kg. Sasvim je sigurno da je plug mnogo lakši ili mu je skinuta zadnja brazda.

plug sam nosio jednom coveku od njive do kuce jer mu crko traktor...napred sam stavio osam tega 4 su bili po 40kg a 4 valjda po 45kg(njegovi neki tegovi)..sad kolko je plug tezak neznam tacno al on je reko oko 1200kg...nije bilo maks podignuto jedno 10 cm od zemlje a klirens tog pluga je 62cm..plug je vogel neznam oznaku stariji neki..a da ima oko 3 tone sa tegovima znam 100% traktor
 
Poslednja izmena:
Pa sve si nas malo zbunio tvrdnjom kako on nosi 2+1 bez problema, na osnovu toga može svašta čovjek da pomisli :)

Djeluje stvarno solidna mašina, za njeg je taman 2x12" obrtač ili nešto slično, taman da ne pati ni hidraulik a da ga može vući u svim uslovima i na finoj dubini.
 
Nazad
Vrh