John Deere

Gospodine @Zoran Kostović,
Ovaj mosel traktora je malo stariji nego što je taj vlasnik napisao_Ovaj model je John Deere prestao da proizvodi još 1972 godine.Bez obzira što je John Deere mislim da je ima malo mnogo godina i da nije za kupovinu jer su delovi skuplji nego sam traktor.
 
R serija je vrh ponude i kao takva je i najskuplja. M serija je ispod R i jeftinija od R a E serija cist Indijac i najjeftiniji.Mislim na 5 seriju traktora .5725 je meksikanac starije tehnologije. Ja da imam para uzeo bi jednog indijca od 55 ili 65 ks. JD je JD . Mada je 5070M ipak nemac ali mi toliko jak traktor i ne treba.
Sumadinac, i ja mislim da je nemac ali listao sam celu temu John Deere, i slucajno naisao na sliku na kojoj je prednji most M serije i pise "made in China" :sta: , da li to znaci da je i M serija internacionalini traktor ? :sta:
 
Ove godine na sajmu sam slika neke JD traktore

10qkxnm.jpg


Oba mala imaju na sebi dijelove "Made in China", prednji most npr.
 
Pa i kod mene je na jd-u 5725 isto prednji mosta made in china a motor je made in mexiko i usa a nazad de je hidraulik i zadnja osovina pise made in germany i kabina je nemacka a kazu mexikanac.:ppozdrav:
 
Ni te serije 5xxxM i 5xxxR se neprave u Manhajnu (u Majnhajnu se pravi serija 6030, 7430 i 7530) mozda u nekom drugom mestu da. Znam jer je jedan moj prijatelj bio u fabrici i rekao mi je da te serije nema. Inace posle kupovine 6930 mislio sam i da kupim 5100R ali kad sam to cuo odustao sam.
 
@panpnstib
Valjda je jak, sta vi znate o tom ?
@idklecin
Bice tu negde oko 28-29000 , sve zavisi kako me ovi na carini oderu. Godiste je '94, jedan od zadnjih koji je napustio Ilinos iz te serije. Prva registracija mu je bila u junu '95.

Jel si gledao kod nas 4755 ovaj tvoj mi ispade dosta para? I još nešto mislio sam da je prestao da se proizvodi 1991?
 
@paorpaor

Nisam primetio da si naveo koliko traktor koji si pazario ima radnih sati? Po izgledu deluje dobar a po gumama koje predpostavljam da su nove nema vise od 8000-9000 radnih sati? Nadam se da me neki nece pogresno shvatiti jer ja pretpostavljam i nagadjam a voleo bih da cujem da li sam u pravu ili nisam.
 
Vecina john deere-a ima francuski motor. Kod mene na 6930 je sve nemacko osim motora koji je francuski. Antonio mislim da je i kod tebe francuski motor.
 
Nazad
Vrh