John Deere

Ako se zagledate u snimke videcete da nisu isti modeli sa i bez TLS-a sto znaci da nisu ni iste snage a moguce i da nisu iste mase otud velika razlika u proklizavanju. TLS je tu da to proklizavanje malo ublazi. I dalje mislim da ti novi zeleni serije 6030 nemaju dovoljno kg u standardnoj izvedbi. Svetlije zeleni parnjak pomenutom 6830 je tezi bez tegova za gotovo tonu...
 
A zato ove nove 6r to su pravi imaju tezinu i dobar menjac ja msm da su to jako dobre serije jd-a te sa oznakom R.:ppozdrav:
 
[video]http://www.deere.com/wps/dcom/en_INT/products/equipment/tractors/6r_series/6r_series.page[/video] eto tu ima sve ja msm:ppozdrav:
 
Da osvezimo temu
veoma dobri do 100ks pravi za ljude koji imaju 50-80jutara,al ja msm da ih vise nema u Res trade-u.:ppozdrav:
 
56000 eura + PDV ?! Ma čovijeće pa sad je osnovni model 6630 55000 eura.
 
Nazalost tako je. U bliskoj buducnosti treba da nabavimo traktor od stotinak konja i mnogo sam se zagrejao za taj 5R ali kada sam cuo cenu odmah sam se i ohladio od njega. Istina da 5R u osnovnoj opremi ima vise toga na sebi nego ostali kad ih nadogradis posteno ali sto je mnogo mnogo je
 
Kod nas su bila kupljena 2 5100M ove godine oba preko 50000 evra a kod jednog od njih je jednom crkla hidraulika na špartanju sa špartačem od 4 reda a moj 539 nema problema sa špartačem isti špartač samo drugi traktor sad vi ocenjujte jel vredi taj traktor te pare :bravo::sta:
 
Kod nas je bio 5070M za koji sam bio jako zagrijan, ali je bio neisplativ pa ništa od toga. Inače bio je na akciji 30000 i nešto sitno eura, ali sa pdv-om.
 
mi smo bili veoma zagrejani za ovakvog dok je Restrade davao bez kamate na cirku 5 godina, i na kraju uzeli yto.
2ntuvo.jpg
 
Taj 5100R moze komotno da obradjuje 200kj i da radi u stocarstvu da napravi ukupno godisnje izmedju 1000 i 1500 radnih sati da bi bio isplativ. Lep traktor, verujem i dobar ali preskup. Jedini skuplji od njega je maslinasti sa Vario menjacem.
 
U Res trade-u su pre jedno dva meseca kada sam bio kod njih imali 5100M a rekli su mi da 5100R nikad nisu ni narucivali zbog cene koja je 56.000 eura +pdv u osnovnoj varijanti.


Puno novaca, ali istina je ono što si rekao za opremu, ehr, kompresor, klima, powerquad mjenjač, hms,el-hidr reverzer ...

Si probao možda u HR pitati za cijenu toga modela čisto informativno?
Dao bi se okladiti da je jeftiniji cca 10%.

Ja sam jedno vrijeme malo seriju M gledao, i došao sam do zaključka da dok sve staviš na nju (ehr, kompresor ... ) za manju nadoplatu možeš kupiti seriju R koja to sve ima u standardnoj opremi a opet ima drugačiji-bolji mjenjač, sve u svemu bolji traktor.
M-serija je dosta siromašna ( uopće se ne bi žalio da imam jednog takvog ) serija 5020, (5820(88ks)npr. je kod nas prije 3 god bio 39 900€ + pdv) je bolja-svestranija(bolji mjenjač, veći paket opreme- a isti motor) serija premda je starija od serije M.
 
Kod nas su bila kupljena 2 5100M ove godine oba preko 50000 evra a kod jednog od njih je jednom crkla hidraulika na špartanju sa špartačem od 4 reda a moj 539 nema problema sa špartačem isti špartač samo drugi traktor sad vi ocenjujte jel vredi taj traktor te pare :bravo::sta:

I kod mene u selu ima jedan 5070 i kaze covek da mu je jako slaba hidraulika nemoze da nosi sejacicu od 6 redova.
 
Kod mene u selu stigao pre manje od mesec dana 8920R,pre neki dan sam ga video u radu sa podrivacem od 7 ili od 9 radnih tela,ali ne ide duboko na nekih 40 cm,ne oseca podrivac,ne znam koliko ima konja,samo je ogroman i prelep...
 
Moj svetlo-zeleni traktor ima EHR, elektro-hidraulicni reverzer, elektro-hidraulicni twinshift, hidraulicni ukljucivac kardana, 3 brzine kardana, klimu, kompresor, izvode i za jednosmerne i za dvosmerne kocnice, sve tegove i sve farove sto idu uz njega pa opet kosta manje sa PDV-om nego taj 5100R bez PDV-a...
 
Nazad
Vrh