John Deere

John Deere je posle Fendta najbolji traktor!
Post je spojen: [time]среда, 30. март 2011. 03:41:41 CDT[/time]
_________________________________________________
Pa moj kum ima jd od 137ks a moj brat sa klise ima belarusa od 135 ks i on ore sa rusom 3 brazde nekad 4 sa ravnjacem imt-ov plug,a moj kum sa jd-om ore 4 brazde obrtac overum.
 
letic 94 je napisao(la):
John Deere je posle Fendta najbolji traktor!
Post je spojen: [time]1301452901[/time]
_________________________________________________
Pa moj kum ima jd od 137ks a moj brat sa klise ima belarusa od 135 ks i on ore sa rusom 3 brazde nekad 4 sa ravnjacem imt-ov plug,a moj kum sa jd-om ore 4 brazde obrtac overum i ide 8 kmh!

Pa to ti dodje praktično na isto, nema nikakve razlike u vuči pluga sa 4 brazde ravnjaka ili obrtača, on ore 4 brazde i ovako i onako (mada nisu svi plugovi isti al ajd), samo je obrtač tezi za nositi. Koji je model JD i Belarus u pitanju, da vidimo koje mase imaju, ako JD ima vecu masu za istu snagu, eto ti objasnjenja, a mnogo toga zavisi i od zemlje.
 
kad bi orali zajedno sa identicnim plugovima, onda bi moglo da se uporede...ovako to nema svrhe, mnogo je promeljivih cinilaca
 
pa ne znam al rus je ove godine sa 3 brazde trosio 20 lit po jutru a jd sa 4 brazde 18 lit po jutru.A modeli su:belarus 122.1 a jd je 6630.
 
rus 1221 vuce u tezim uslovima rada plug 757 tri brazde a u laksim uslovima 757 cetiri brazde i prosek u zimskom oranju 2010 kretao se 20litara po kj.a dubina od 30 do 35 cm,a dzondir 6630 vuce cetiri brazde obrtaca a plug je overum,cak su i 1221 sa cetiri brazde ravnjaka i dzondir sa cetiri brazde obrtaca orali zajedno i rus nije zaostajao za dzondirom a potrosnja skoro da je bila ista. :cao:
 
pa jesta trosio je 18 lit po jutru ali je orao kad je bilo vreme a rus je orao u tezim uslovima rada tako da je ta razlika od 2litre mala
 
JD 6630 + V&N Terramat 3

DSC04795.jpg
 
Može se kupiti.Ako je zaista tako kako piše taj traktor će najduže par dana biti u oglasima jer će se prodati brzo.
 
iz RES-TRADE su ispostovali0 obecanje i dali su mi traktor da se posluzim samo gorivo moje.....a moj stize oko 20 aprila
 
Danas sam se vozikao u JD 6630 koji je vukao Consumov setvospremac od 4.5 m. Lepa masina i ide dobro samo mu je dosta mala kabina pa sam jedva mogao da se smestim na pomocno sediste, ali otom-potom traktor je napravljen da vozacu bude komotno a ne onom sto sedi pored.
 
Nazad
Vrh