John Deere

33xahag.jpg
14lk087.jpg
x4qfiv.jpg
r8f3th.jpg
ftdffo.jpg
2vs409d.jpg
2cqbg44.jpg



Evo jednog lepotana koji nema puno radnih sati , ali zato cena mu je astronomska. Napravio sam ove fotografije jos pre mesec dana , ali ih nisam okacio. Seljak pao u penziju i zato ga prodaje , a cena mu je 24800e. :udri:
 
jjnqqe.jpg

Bratov traktor koji je došao sa generalnog remonta i kojem skoro ništa ne radi i curi na sve strane.Majstori koji su ga radili su jednom rečju čisti lopovi,dobili su sve nove delove a nisu ih ugradili. :udri:
 
@Peter
Jeste iz Tovariševa je. :ppozdrav:

@Matiću poznate su mi te stvari jer sam mnogo puta morao da ispravljam majstorske greške.
 
Ok verujem ti . Pa neka ih tuzi , ne vredi sad da sedi i da ceka , da se sekira itd. Kad nije znao s kim ima posla sad neka ih tuzi :udri:
 
Matić je napisao(la):
Inače nije uopšte komplikovano zameniti osovinu veći je problem izvaditi stara pakovanja i ubaciti nova ali napravili smo neki alat i uradilo se uspešno i što je najvažnije više ne curi ulje. :cao:

I mi smo ih menjali letos, curilo ulje.
Da ti ne kazem kako smo izvadili stare caure, neki pametnjaci su ih zavarili.
Zamenili smo zupcanik 5. brzine,jer je izbacivao iz brzine, i zamenili gumene prstene na stublinama, pustao je vodu na jednoj.
Model je 4020, 105 ks bez prednje vuce,preko 40 godina.
Jeste skupi delovi, ali ima svega.
Uzorao snjim nesto preko 40 jutara.Posle rusa AMERIKA!!!! :D

Jedno pitanje iskusnijima:
Na kolikom gasu orete sa njim,koliko obrtaja?
 
Ovde nisu bile zavarene ali je muka izvaditi ih napolje.Takav menjač je i kod mene i takođe mi je iskakao iz 5.brzine ali ne zbog zupčanika već zbog sinhrona i prstenova koji su se izlizali i zajeli.Tačno je to za delove,samo naručiš po kataloškom broju i stiže bez brige a cene u zavisnosti koji je deo.
 
JD 5070M


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WvKgF4x--Sk&feature=related[/youtube]
 
Sumadinac-Gruzanin je napisao(la):
JD 5070M


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WvKgF4x--Sk&feature=related[/youtube]
extra traktor, ali puno love ... kad sam kupovao stayra bio covek kod mene iz res trade-a i nudio 5070m, ali cena isla tog modela od 37000-38000 e, a nije imao opremu koju smo hteli ... 5000R serija je ipak nesto :cool:
 
Ma sve lepo "na filmu" moj JD 5725 me pre nekoliko dana razocarao, propusni ventil zatajio i zbog njega pukao cilindar na hidraulici, sve u svemu ruka i delovi preko 1000 evra, na brojacu samo 300 sati, jos ga nisam ni otplatio...
 
Nazad
Vrh