John Deere

Imas dva ventila koji regulisu dizanje i spustanje i ocito je da su oni jako losi.
Da te oraspolozim, oba kostaju oko 2500 evra, nema remonta, samo novi.
 
Pisao sam dasu ventili dobri .Bio je danas majstor Zoran iz Beceja ceo dan smo probali sve delove hidraulike i nikako da nadjemo kvar.Ako je racunar u pitanju da li to neko moze da popravi i koga preporucujete.
 
Imas jos jednu mogucnost, ako ste proverili ventile.
Druga mogucnost da je otisao draft senzor.
Elektronika ili radi, ili ne radi. Ako dize o spusta znaci da je ispravno, a ako radi pa ne radi onda sumljam na neki senzor, ili ventil.
Senzor polozaja, ili senzor vuce.
Cak ni ne mora da prikaze gresku, a za senzor vuce je najcesce HCU 15.
Zovi Dejana Vukasa iz Beceja.
 
Senzor polozaja to je taj sa leve strane smo menjali inista. Premerio je sve senzore i svi suu srednjim granicama i rade,kao sto sam pisao skinuli smo celu instalaciju hidraulike da se proveri. Kad pobrljavi ne radi mu ni rucica za dizanje ni taster a ni plivajuci.
 
Na koji je nacin premerio senzore :);)
Dok je kod nas 47ca bila ukupno 2 draft senziota smo zemenuli.
Simptomi su bili uglavnom slicni, a najvaznije je bilo da je pocela hidraulika da brljavi i isto tako kao ti sam proveravao kompletnu instalaciju i sve zivo i nezivo, al uvek posle promene draft senzora je sve normalno radilo.
Nema nacina na koji neko moze da premeri senzor jer on nema stalne vrednosti. Senzor moze da radi jedno vreme, ali onda samo u momentu da nesto zaglupi i ceo sistem ostaje mrtav. Jednom mi je kompletno blokirao sve na hidraulici pa sam morao da mu pustam struju direktno u ventil za spustanje.
Zadnja mogucnost je da su ti pocrkali ona tri poteciometra u kabini, al to je malo verovatno.
Po meni je najveca mogucnost da je otisao draft senzor.
Zasto smo prodali 47cu?
Zato sto su rezervi delovi preskupi spram vrednosti traktora. Dobar je to traktor, al naprosto godine su ga stigle, a ulaganje vise neopravdava prodajnu cenu traktora.
 
Merio je poteciometre dovodio im je struju pa ih merio, a tajdraft senzor sam pre tri cetiri godine kupio nov koplet od novog tipa u Madjarskoj.Sutra dolazi pa cemo ponovotraziti kvar
 
Resen problem hidraulike u sustini kvar bez kvara problem je bio uprasniku igle drafta.Naime igla se zaglavila u gumi i nije radio plivajuci.Rupa u gumi je jako tesna i igla zaglavi ne vrati se u pocetni polozaj.Zahvalio bih se svima na pomoci ,a posebno Paorpaoru koji je ukazao na pravi kvar drafta.
 
Iskustvo je najjace… meni plivajuci ne radi od uvek, radi mi samo gore dole… cim ukljucim kontrolu vuce odmah potone radilo… posto ne orem nemam potrebu za resavanjem toga…
Zapravo on pliva kad spustim prati teren, ali nema kontrole vuce.
 
Imam pitanje jedno ako je netko imao iskustva sa time. Na 6410 mi pali ovu lampicu i stop. Desilo se juče prvi puta nakon cijeli dan kultivacije. Ugasio sam traktor i upalilo se ponovo nakon sat vremena i otišao kući, a danas nakon nekih 4 sata pa sam opet stao. Greška je BIF 26 na bordu i piše da je slab pritisak ulja u mjenjaču i da provjerim razinu i filtere. Ulja ima, a filtere ću sutra odmah promijenit jer je trenutno vikend. Kuda dalje krenut ako nisu filteri?

 
Ako nije filter, a filter da nema vidljivih opiljaka, onda moze biti i senzor. Mada, retko kad senzor crkne.
Ako imas vidljivih opiljaka, jako finih, bronzanih, e onda je problem. Mada, oped mada ;), nije tu velik problem ako je PQ menjac.
 
PQ je mjenjač, i ne vidim nikakve simptome traktor potpuno normalno funkcionira kad se upali lampica. Vidit ću sutra. Hvala.
 
Nazad
Vrh