John Deere

Orao sam, i to nije bila neka dubina oko 20 cm za zito,oralo se samo tako zemlja se rasipala...Temperatura je bila normalna,motor normalno radio i onda je odjedno puklo ja sam odmah ugasio traktor i iskoci iz kabine....
 
Ocigledno je neka fabricka greska sa motorom obzirom da je pocelo cesto da se desava.Malo bezobrazluka nije na odmet,mogao si se malo i cenkati za trosak transporta,obzirom na renome firme tj.proizvodjaca traktora,pokrivaju oni i trosak transporta samo ovi nasi "dileri"(u pravom znacenju te reci)otimaju i uzimaju gde god mogu i koliko god mogu.Bez obzira u kojoj je drzavi taj traktor sklopljen ili proizveden na celu mu je znak JD,sto ipak nesto znaci.
 
Super sta si dobio drugi motor ,samo da su jos na tom drugom motoru obavili modifikaciju da i daj nebi izbacio klipnjacu .....
 
Vrati ga sam, taman da ga malo razradis jer prvis 100 sati ide ulje koje dobijes u njemu sipano.
prvi servis ide na 50rh a drugi na 150 a treći na 250 i onda svakih 250.isto ulje ide na prvom servisu samo ako traktor nije radio ništa msm ako je samo vozikan.Tako barem piše u knjizi a tako sam i ja radio servise.Što se tiče motora garantujem da su svi troškovi ukalkulisani samo što neko lovi u mutnom a što se tiče kvara neki povezani uzrok postoji,dal loš kvalitet klipnjače ali opet da pukne oboici na prvom klipu malo je previše identično.Danas sam se malo raspito kod mog servisera gdje sam uzeo svog 5303 i kaže da im na 54-etvorki još nije bilo takvih slučajeva,ima jedan kod mene u selu i radi ko lud a rade sa njim i kurta i murta.
 
duki78 Opet si dobro prosao, ipak su te ispostovali. Sto se tice dilera i troskova transporta to je druga prica. Ako si dobio garanciju na motor potrudi se da izguras makar 1000 rh sa njim dok je pod garancijom jer je izgleda to preloman period kod tih motora.
 
Puno je i to novaca za transport ali opet bolje i to nego da si morao kupovati motor o svom trosku ......
 
@duki78
Au druze al si naj...o. Opet imao si srecu sto si kupio JD-a, u IMT-u bi ti rekli da je tvoja greska.
A za prevoz kontaktiraj neku Novosadsku špediciju, mozda imaju neku povratnu turu iz tvog kraja, bice duplo jeftinije.
 
Nije mi jasno da nije registrovan kad kod nas u opstini ne smes ni u ulicu da udjes a kamoli po glavnom putu da se vozis. Kaznjavaju ko nema registrovanu cisternu za osoku.
 
Nije mi jasno da nije registrovan kad kod nas u opstini ne smes ni u ulicu da udjes a kamoli po glavnom putu da se vozis. Kaznjavaju ko nema registrovanu cisternu za osoku.
To zavisi od opštine do opštine,recimo kod nas je živi circus ja od 3 traktora,2 prikolice,1 špediter,komabajn I kamionet koji koristim isključivo za poljoprivredu imam registrovano samo 1 traktor I kamionet jel moram ići u drugu opštinu po naftu I po potrebi preneti nešto. Ovo što se kreće samo po selu nemam registrovano. Pošto mi je oduzeta vozačka rešio sam da sve bude pod konac,urađeni tehnički pregledei I predato u SUP.
 
Nazad
Vrh