John Deere

Jeste istočni, ali kako si takva jedna kompanija moze dopustit tako nešta, da novi traktor na 400 rh istera klipnjaču kroz blok, a ni ovi njihovi sa zapada nisu nesta bolji ne kažem da nevaljaju dešava se svima pa i njima, ali nije to kao nekada ko ni u jednoj fabrici !
 
Ma bili oni istocni ili zapadni sve je to isto samo su nijanse razlicite ....mislim da je vrijeme da probamo japanski proizvod .......KUBOTU....
 
kod mene je 5303 i sad ima 900rh i nemam za sad problema,sklapan je u indiji ali motor je iz ilinoisa USA,tako mu piše ukucano na pločici na motoru.A ovo pucanje kod kolege a desilo se još jednom je izgleda urođena mana,i to gadna.
 
Mislim da će ovo što se desilo Dukiju biti ispit za John Deer-ovu postprodaju, i uveren sam da će ga položiti 10-kom. Veliki je to sistem. Ako Duki ne dobije novi motor, bez obzira na istek garancije, onda nešto debelo ne štima...
 
Na tom traktoru su se montirale dve vrste pumpi.Jedna je "Corona" i "Sofabex". "Corona" se više ne proizvodi pa tako nema ni kao cela pumpa, a ni rezervni delovi.Za "Sofabex" pumpu postoji kit za reparaciju a ima i cela pumpa da se kupi.
Kit za reparaciju 4.500.00 din
Nova pumpa 7.400.00 din
Izgled pumpi:
Corona
corona.jpg

Sofabex:
sofabex.jpg

Delovi stižu po porudžbini jer ipak morate priznati da ovakvih traktora je malo u Srbiji i nakon porudžbine stižu u Petak.
 
@panonstib, Znači moraću da pronađem šta piše na pumpi ali nije ni jedna od ovih (sličnija je ovoj drugoj -sofabex) mada mi se čini da je membrana ista na obe( makar sa slike) .
Inače membrana je propustila i pomešala naftu i ulje -pretpostavljam zbog euro dizela . Ulje i filter su zamenjeni e sad neznam da li smem da ga probam sa ložakom obzirom da je on gušći, ili moram da menjam.
 
Moguće je da je tokom eksploatacije neko već menjao pumpu.Membrane su samo slične, ali ne mogu da se kupe samo membrane nego mora ceo kit za reparaciju.
Nije membrana propustila zbog ED nego od vremena upotrebe.Jedino gorivo koje ima agresivno dejstvo na gumu je biodizel čist ako se sipa u rezervoar.
 
Ubrzo posle sipanja ED počela je da curi i Bosch pumpa (kapalo je na sve strane) kada sam zamenio sa ložakom ponovo je bila suva. ED kupljen na Lukoilu.
Evo i slika AC pumpe

hnmv.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Nazad
Vrh