John Deere

A danas na radiju Hit samo za PG Simetic i Zitna polja :)

Drugaru je jesenas podrivao 8400 sa zadnjim gumama sirine 710mm, e to je mrcina a rice kao lav.
 
Izvinjavam se za skretanje sa teme , ali cini mi se da je Fendt-ova brzina kretanja maksimalno do 60 km/h (narocito serija 93x) , pa je cudno da je od starta sporiji... ?
 
Izvinjavam se za skretanje sa teme , ali cini mi se da je Fendt-ova brzina kretanja maksimalno do 60 km/h (narocito serija 93x) , pa je cudno da je od starta sporiji... ?

Meni se to cini kao neka reklama za JD pa ga je mozda Fendt zato pustio. Jeste da sam fan JD-a, ali se nebi ljutio ni kada bi mi neko doterao onakvog Fendta u dvoriste. I cudno mi je to sto sa istim prikolicama traktor od 280 ks u samom startu stigne traktor od 330.
 
182785_10151364949100933_1310083852_n.jpg

Evo jedna slika za banecurug sa sajma :D
 
@banecurug: posalo sam ti PP a ne znam jesi vidio pa te mogu i ovdje pitat; na kojem pritisku drzis uske tockove na 6330 ?

Hvala
 
novi sam pa de se pretplatim i u ovu temu
imamo tip lanz 510,godiste nigde nepise ni na njemu ni u saobracajnoj,inace ima pozadi dva izvoda za kardan,ima bocnu kosu fabricku,servo volan i nosac za pradnju kasiku(ruke i kasiku nemamo)sve je fabricki,imao je i krov od cirade i ono stalko vetrobransko
40 KS je koliko ja znam,3 cilindra,radili smo mu motor kad smo ga uzeli pre jedno 8god,i linijska(fabrika) pumpa je zamenjena rotacionom IPM
1301071827.jpg
 
Poslednja izmena:
jd 7600

Pozdrav svima,
evo mene opet moj JD stavio u "skolu", ovaj puta me zeza nesto mjenjač (4x4, mislim da se zove powerquad)
Naime, ostao sam u polju da nisam mogao staviti u rikverc, ručica ide (iako teže) ali traktor stoji, napred ide sve normalno, došao sam doma gledao, pokušavao ubaciti u rikverc i uspio nekako, ali sada ide u rikverc ali ne ide napred (rikverc i neutralni položaj normalno)
Otpojio sam sve ručice i probo onu klapnu na getribi dolje rukom ubaciti u brzinu naprijed no imam neki osječaj da kada ju i pomerim ne škljocne kao u rikverc,
Razgovarao sam s jednim prijateljem koji ima JD i kaže da bi mogao biti kvar u ventilu (navodno zaglavio)
Ima li tko kakovu ideju, da ne rastepem pola traktora bez veze,
ako i moram otvarati da dodjem do ventila ima li kakav savet da ide lakše
Unapred hvala
 
Kazu tu neki likovi,sto dolaze iz Celareva da rade neku zemlju po Banatu,da taj 4755 potrosi na 100km transporta skoro 10 litara vode.
Kazu da je to normalno tako!
:sta:
 
Evo ja sad slikao jednog na oranju .Nesmeta ni kiša.....
egsr5d.jpg
2v16p3m.jpg

Ore sa K.V.Land Vario 160 cm.može da se raširi....
 
Nazad
Vrh