Jecam 2015

Nije strašno.Kako si počeo post pomislio sam da si prešao 15 tona po ha. :osmeh:
 
Danas pokosen jecam 66hl,11.5vlaga+200kg na kvalitet...Na 1jutro je bilo 43metera i sa ovom cenom sam zadovoljan
 
Na cenu od 15din meni od tog jecma ostane cisto 30 000 jer koliko se ulozi u jecam i kad rodi maximalna cena treba da bude 17-18 ali posto sam ja imao 4tone onda je dosta i 15din...
Da da priljatelju na svojoj zemlji ti ostane 30000 cisto i to je pitanje dal ti ostalo, a kad uzmes u zakup sta ti ostane 5 dinara nemas ni orbit zvake da kupis nelupetaj vise.
 
Nerazume a zasto sejete a stalno kukate kako kako ne ostaje ni ta slama,i tako svake godine,vec glupo citati komentare na cenu poljoproizvoda
 
Kako bi glasila njegova poruka da je imao 2.5t? verovatno bi mu odgovarala cena od 15din, a da talianu zaboravio sam da mu je ostala slama kad proda ima da mu odgovara cena od 10 dinara:osmeh::osmeh:
 
Da da priljatelju na svojoj zemlji ti ostane 30000 cisto i to je pitanje dal ti ostalo, a kad uzmes u zakup sta ti ostane 5 dinara nemas ni orbit zvake da kupis nelupetaj vise.
Prvo poradi na recniku ako imas kulture a sad racunam malo grublje pa uzmi digitron i saberi...Seme je dzabe,nafta(bacanje vestaka,oranje,spremanje,setva,prskanje,prevoz)-5000din,kombajn placam 5500din,koktel herbicida(bolest,trava,prihrana)-3000din,vestak pod brazdu i prihrana 12000din i sta tu sad nije tacno...I kazem meni cena odgovara i neznam kakav ti problem pravis oko toga
 
Nazad
Vrh