Jecam 2015

Moj recnik je u skladu pravilima foruma, ok tebi odgovara15din ti si u zaradi 30000din, zaboravio si da dodas i subvencije. pozzz
 
Koliko može da teži 2/3 Zmajevke ozimog ječma?
To mi je prinos sa 1,5 jutra, pa me interesuje koliko bi to moglo biti otprilike.
Ništa ne izovozim na silos nego ostavljam kući jer mi treba kao hrana za svinje.
 
Zmajevka je 10 kubika ,u kubik stane oko 650 kg ječma ,ako je hektolitar 65.Znači oko 4500 kg.
 
Koliko može da teži 2/3 Zmajevke ozimog ječma?
To mi je prinos sa 1,5 jutra, pa me interesuje koliko bi to moglo biti otprilike.
Ništa ne izovozim na silos nego ostavljam kući jer mi treba kao hrana za svinje.
sad vidim da je to visoka matematika sa razlomcima i trećinama :haha:
 
Mi smo u zmajevku natovarili 80 meteri ječma. Ovi u maradiku u zadruzi nisu mogli da veruju... Hektolitar neznam koliko je bio jer im vlagomer nije baždaren za ječam.
 
Ko veruje za prinos veruje , a ko ne i ne mora ( verovatno misle da ako oni ne pišu uvek pravo stanje to i drugi rade ) , mada mogu i dokažem jer imam vagarske listove za uslužno merenje
Što se tiče odokativnog merenja procenjeno je da u Ljutomerki ima 4t jer nije bila baš puna ( kad je puna stane 5,5 t npr. žita u zavisnosti od zrna) a ječam je kažu stariji kombajneri i do 20% lakši , a kad je izmereno bilo je 4,7 t
U drugoj prikolici Kikinda nosivosti 4 t u donje stranice procena je bila da ima 1,5 t ali kad je izmerena ispostavilo se da ima 1.9t
I to je prinos za 1,5 kj
Prema tome ko zna da računa nek računa .....
 
Ko veruje za prinos veruje , a ko ne i ne mora ( verovatno misle da ako oni ne pišu uvek pravo stanje to i drugi rade ) , mada mogu i dokažem jer imam vagarske listove za uslužno merenje
Što se tiče odokativnog merenja procenjeno je da u Ljutomerki ima 4t jer nije bila baš puna ( kad je puna stane 5,5 t npr. žita u zavisnosti od zrna) a ječam je kažu stariji kombajneri i do 20% lakši , a kad je izmereno bilo je 4,7 t
U drugoj prikolici Kikinda nosivosti 4 t u donje stranice procena je bila da ima 1,5 t ali kad je izmerena ispostavilo se da ima 1.9t
I to je prinos za 1,5 kj
Prema tome ko zna da računa nek računa .....
Nekima i kad izracunas moras dati naocare da bi se uverili:haha:
 
Konacno skinut danas jecam Nonius. Sve skladisteno kuci za ishranu svinja pa ne znam tacan prinos. Ali po kubikazi prikolica i hektolitru (63) otprilike ima 4,3t/ha.
Moglo je to i puno bolje ali jedan deo je malo bio u vodi i tu je mnogo manje curelo.
 
I kod mene danas skinut Nunios,cifra jadna i bdena 3800kg/ha .... zemlja uzeta kasno jesenas u zakup,pre toga je covek dugo godina sejao zito samo na tanjirano,iso sam opet zito i jecam da bi je ocistio sad totalom ok korova,...
Dakle ovako,orano,tanjirano,drljaceno,zemlja teska pa su i grudve bile dosta prisutne,malo ga u proleca davila i voda,zbog grudvi bilo i loseg nicanja i bokorenja, dobio samo 2kg uree februara,tretirano sekatorom...sve u svemu kakvi su uslovi bili nisam nogo nezadovoljan,od te parcele tek ove godine ocekujem nesto bolji prinos
 
Nazad
Vrh