Ječam 2019/2020

Ja danas gledao moj ječam i nevidim ni traga od bolesti a i vremenski uslovi idu tome u prilog e sad kod vas da li ima bolesti neznam uglavnom vi hoćete da ga prskate, jel to preventivno radite ili imate viška para.?
Moj nema bolesti, ja idem preventivno sutra ili prekosutra sa Duet ultra i insekticid neki. Nemam neku povrsinu nepuna 2 hektara, za sebe samo za stoku, pa onda ajde daj da ga uradimo kako treba. Da imam vecu povrsinu ne bih ga prskao sigurno.
 
I mene interesuje koja je svrha dva puta prskati ječam, kada svaki agronom kaže da je jedan tretman dovoljan?
 
I ja se mislim da odustanem od drugog tretmana, prvi je bio 9. aprila. Bolesti nema, a ni kiše na vidiku. Niti će probuditi bolesti, a pitanje je i šta će naliti.

Evo kako je izgledao u ponedeljak.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
21ac93de153fcdb7c2d32bf23d6e149f.jpg
2f62d07f73945e6612839691a6dbd370.jpg
bc3f9d4d663b54e5560fde3c57df6da9.jpg
db32e7cf8418d7de7b4f81608efe3817.jpg
3c84dccb4c2c438652a4ad565e8e4670.jpg
 
Зар није боље не прскати ако нема видљивих знакова болести,пати се јадна само јој и хемија сад фали.Ја бих пратио па ако нешто уочим онда превентивно дејствовати
 
Distributer ječma Bingo mi kaže da će žetva verovatno biti početkom juna meseca, osim ako u maju bude mnogo padavina.
 
Ista dilema i kod mene.Prskao sam ga pre 12 dana,jaako malo bolesti ima.Počeo je da izbacuje zastavičar,za 2-3 dana bi trebalo da se radi ako se odlučim za 2 tretman.
 
Evo kako je meni jedan zastitar rekao o preventivnom prskanju protiv bolesti.....
To jest pitao me je:
" Dali ti svako jutro kada ustajes popijes lek protiv glavobolje, cisto onako preventivno?"
Treba obilaziti povremeno parcele i kada se bolest pojavi tada prskas, sve ostalo je bacanje para.......
 
Ja sam odustao od svih tretmana, sve je ostalo u kutijama, Moxa i Granstar ostali za sledecu god. Prestiz i Sistemin ima jos malo vremena al kako stvari stoje ostace i oni.
 
Evo kako je meni jedan zastitar rekao o preventivnom prskanju protiv bolesti.....
To jest pitao me je:
" Dali ti svako jutro kada ustajes popijes lek protiv glavobolje, cisto onako preventivno?"
Treba obilaziti povremeno parcele i kada se bolest pojavi tada prskas, sve ostalo je bacanje para.......
Taj je garant bezao sa predavanja, takvi su najpametniji.
 
A da vidite moj sramota od bc instituta suša je.
Ali ostao na 5 cm više njihovo ništa neću sijat.
 
Nazad
Vrh