Ječam 2013/2014

14. jun 2014. | 18:08 | Izvor: RTV
Čitaj mi


[h=1]Ratari nezadovoljni najavama cene ječma[/h]NOVI SAD - Ovih dana kombajni su ušli u ječmena polja i požnjevene su prve površine pod tom žitaricom. Prinosi su šaroliki i iznose od četiri do šest tona po hektaru.

video_icon.gif

Najava da će otkupna cena pivskom ječmu biti najviše 18 dinara za kilogram izazvala je nezadovoljstvo među ratarima.
jecam-poljoprivreda-usevi-rtv-(martin-martinov)-jpg_660x330.jpg
RTV (Martin Martinov)

[video=youtube_share;-D5YFkuvJT0]http://youtu.be/-D5YFkuvJT0[/video]

 
Inberg - 17,80 sve je to ništa . Pokosio sam pre neki dan dvoredni nepuno jutro skoro 30 meteri prezadovoljan sam .
 
Za vikend i kod mene ovršen ječam ,šta reći nije sjajno kako je obećavalo ove vrućine sa početka juna su ga dokrajčili , sve u svemu prinos cca 2700 kg/kj ,nisam merio nego računao po kubnom metru i hektolitru .
 
Juče urađen ječam, oko 3000 kg/kj ... na 3 kj uzvršena zmajevka i 2/3 emindove 3-tonke.
 
I mi danas ovrli jecam,lg paso,sejan 20.10.bez djubrenja na kukuruziste,posle dobio 100 kg uree na 3/4 jutra,imali smo otp.2/3 dubrave sa gonjim stranicama.koliko to moze biti kila?
 
@ Ranbobas Ovaj što sam sad pokosio imao je hektolitar 67 a vlaga je bila 11% e sad ne verujem da će ovo bitno da se menja ali preko 70 neverujem ni ja da će ići hekt.lit masa što ti dođe cca 700 kg/m3
 
Ajd druze reci mi, koliko u m3 stane jecma koji je bas suv, od prosle godine?
Ja izracunavam tako sto uzmem jednu flasu od 1l i izmerim je praznu pa napunim sa bilo kojom zitaricom i izmerim punu- tezina prazne i dobijem tezinu za 1l X 1000 i dobijem tezinu m3.
moj jecam ove god imao 640kg u m3 i prinos oko 2300 kg/40 ari (deluje mi puno ) seme sa tavana i 50 kg san-a,jedno tretiranje protiv korova i miseva,zato i kazem da mi deluje puno s obzirom da nista nisam ni radio ni ulozio u njega,predusev kukuruz koji je djubren an-om (mesavinu dobio godinu dana ranije pa bila susa i nije prethodni mogao to iskoristiti tako da prosli kukuruz mesano djubre nije dobio) inace zemlja losija fali fosfor(ima 4,4mg/100gr) i slaba sa humusom jos ja orao(malo sa jednobraznim pa zavrsavao sa dvobraznim) tako da je pravo cudo sto je nesto uopste i niklo :haha:
moram da se ispravim(sad pogledao papire) parcela dobila pre oranja i 50 kg mapa
 
Ko se najmanje nadao i trudio najvise ima eheheh ,a ljudi koji su se vise trudili lose prosli . Cinjenice su da je nonius u nasem kraju podbacio !!
 
Nazad
Vrh