Japanska PREPELICA - oprema za držanje, ishrana i ostalo

Nasao jednog odgajivaca u Jabuci, to mi je najblize Vrscu, uzecu nesto jaja i nekoliko pilica. Mozda kasnije uzmem neku kolicinu od drugog odgajivaca, da otklonimo sve sumnje.
Uzgred ako neko zna da ima negde blize da se prodaju, zamolio bih ga da mi javi.
 
Pozdravljam sve kolege prepelicare.... Nadam se da ima jos tema za pisanje u vezi uzgoja ovih ptica?

- - - - - - - - - -

Uzgred,zeleo bih da vas sve pozovem da se uclanite u forum o japanskim prepelicama,kojeg sam ja osnovao i pokrenuo :)

Koga interesuje adresa foruma,slobodno me moze kontaktirati putem privatne poruke.... :)

Pozdrav svima :)

- - - - - - - - - -

Nasao jednog odgajivaca u Jabuci, to mi je najblize Vrscu, uzecu nesto jaja i nekoliko pilica. Mozda kasnije uzmem neku kolicinu od drugog odgajivaca, da otklonimo sve sumnje.
Uzgred ako neko zna da ima negde blize da se prodaju, zamolio bih ga da mi javi.

imate jednog odgajivaca u Zrenjaninu,koji se zove Sapic Stojan :)

- - - - - - - - - -
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozdrav ljudi ,zanima me dali ima neki odgajivac prepelica u okolini Surcina ,unapred hvala na odgovoru .
 
Немогу да нађем његове постове.Реците ми следеће колика је потребна температура преко зиме тј која је оптимална температура за дрзање препелица ???
 
pa trebalo bi da bude nekih 17-18 stepeni.... Ako bude na primer jaka zima,onda bi trebalo dogrejavati prostoriju...

Sad zavisi,kollikko komada prepelica imate,i gde ih trenutno drzite?
 
Ma nemam hteo bi da probam sad dva jata da uzmem po 8 kom imam poveci svinjac koji bi trebalo da bude pun nebi bilo toliko hladno i jos dve sijalice u svaki kavez po 60 w dali bi to bilo dovoljno il;i da ipak sacekam prolece ???Ili bi mozda u predsoblje stavio nego neznam koliko se osecaju ako su ko mali pilici nebih se zavitlavo saceko bi prolece jer znam da ko zna dali bi nosile po takvim uslovima .Jer prave prepelice neku pauzu u nosenju jaja ?
 
pa ovako,bilo bi najbolje ako imas neku prostoriju koja bi bila zagrejana i ususkana preko zime...
Trebalo bi da obezbedis prostoriju od stetocina (pacov,tvor,lasica....).
Sto se svetlosti tice,najbolje je da prepelice imaju 18 casova svetlosti,a 6 casova bi trebale da su u mraku,kako bi se odmorile i tako spremne docekale iduci dan.... Svetlost im se moze podesiti pomocu tajmera,koji se moze kupiti u radnjama za elektromaterijal...
 
Pozdrav,
Planiram da krenem sa držanjem prepelica.Za početak sam planirao da kupim samo jedan kavez sa desetak ptica da bi ih bolje upoznam a kasnije možda proširio uzgajalište.Prevashodno bi ih držao zbog svoje dece i prepeličinih zdravih jaja.
Interesuje me za početak,koliko se smanjuje dejstvo prepeličinih jaja kada se konzumiraju termički obrađena kuvanjem ili prženjem? Moja deca su hvala bogu zdrava ali nije loše da povremeno jedu jaja od prepelice ali je problem jer oni ne bi hteli da piju sirova jaja.
 
Poslednja izmena:
Bobo,recite mi koliko su Vam stara deca?

Ima nacina da "prevarite" decu,kako bi popila sirova jaja... :)
Jednostavno,mozete im napraviti djus od cedjene pomorandze,prepelicijih jaja i meda. Takodje,mozete im napraviti milk sejk od prepelicijih jaja,pola pasirane banane,meda i hladnog mleka. A ako vole cokoladni napitak,onda im mozete umuckati jaja sa kakaom ili sa "Kras ekspresom" ili Nessquikom..... :)

Inace,ako Vas zanimaju detalji u vezi uzgoja japanskih prepelica,oda ste dobro dosli na forum o japanskim prepelicama kojeg sam ja pokrenuo i osmislio... Ako Vas to zanima,mogu Vam poslati preko privatne poruke link od tog foruma!

Pozdrav!!!
 
posaljite mi link za forum o jap. prepelicama, rado ću učestvovati...

a deca imaju, starija ćerka 17 a mlađa 14 god. :)

hvala za recept, tj. napitak sa sirovim jajima, deluje ukusno

pozz i hvala na odgovoru
 
e,sad ja imam jedno konkretno pitanje za sve odgajivace prepelica...

Mene zanima,jel neko ima informaciju,koja stamparija proizvodi kartonske kutije za 30 prepelicijih jaja. To su one svetlo zelene kutije sa slikom prepelice u karate uniformi...

Ne interesuje me informacija ko preprodaje takve kutije,vec ko ih proizvodi???

Hvala u napred !
 
Pozdrav svim uzgajivacima prepelica.Moj pocetak je bio da smo kupili od uzgajivaca 3kokice i 1petlic na sajmu pa rosetali malo dalje i opet od drugog uzgajivaca uzeli 3kokice i 1petlica u drugoj kutiji.Kuci smo ih smestili u 2kaveza tako da su petlici zamenuli mesta i imamo od njih 90% izlezenih pilica.Oni sluze samo za izleganje pilica a pilici kad porastu ostaje petlovi iz jata i ta jaja su konzumna.To jedan od nacina a moze i drugacije.
 
Koliko koštaju prepelice po komadu i koliko se vremenski mogu eksploatisati.
Dešava li vam se da skaču i da razbijaju glavu o plafon kaveza i šta radite da sprečite ovo?
 
pozdrav svim ljubiteljima prepelica,ja sam dejan i razmisljao sam da pocnem da gajim ove pticice.ima li ko da prodaje pilice ili pak kokice pred pronosenje a da je malo blize meni?neka me kontaktira na pp.unapred hvala!a da ne bih ja mnogo desetak za pocetak
 
Na sajmu smo kupovali po 250dim komad odrasle prepelice koje su tek pronele.To su prepelice od 30-40dana starosti sve mladje i mali pilici su jeftiniji.Prepelice su zivahne i nebi trebalo odmah ubaciti petlice sa njima jer beze i tako se povrede ja ih ubacim kasnije sa 60dana starosti.takopo meni bolje prihvte prisustvo muzjaka.:osmeh:
 
ja sam danas kupio sest zenki i dva muzjaka po 200 din.danas im je 38 dana medjutim kada sam ih doneo kuci a odgajivac mi je spakovao u kutiju od cipela one sve kao mrtve,nemam kavez tek da ga kupim pa ih stavio u kutiju vecu eno ih kao osamucene.sad se cujem sa njim kaze da ih je przkao sa necim protiv parazita pa mozda od isparenja.sada su kao malo podosle jbt.nije mi se nikad ovako nesto desilo.pocele su po malo da kljucaju i piju vodu.sa kolijko dana treba da pronesu?sta mislite ustvari koja su vam iskustva?
 
ja sam danas kupio sest zenki i dva muzjaka po 200 din.danas im je 38 dana medjutim kada sam ih doneo kuci a odgajivac mi je spakovao u kutiju od cipela one sve kao mrtve,nemam kavez tek da ga kupim pa ih stavio u kutiju vecu eno ih kao osamucene.sad se cujem sa njim kaze da ih je przkao sa necim protiv parazita pa mozda od isparenja.sada su kao malo podosle jbt.nije mi se nikad ovako nesto desilo.pocele su po malo da kljucaju i piju vodu.sa kolijko dana treba da pronesu?sta mislite ustvari koja su vam iskustva?
Pozdrav nemoj sepuno brinuti samo ih utopli da se osuse sto pre i nadam sa da ce biti sve uredu.Zasad ih stavi na toplo mesto bar da je 25C.Preporucujem ti da ovih dana u poljoprivrednoj apoteci uzmes ELAVITOL on je oko 50din i vrlo malo u vodu za pice to je protiv stresa i za bolje nosenje jaja.Ocekuj za nekih par dana ja ovo nisam znala pa sam cekala dve nedelje da vidim prvo jaje.Meni treba da se izlegu 15.12.pilici oni tek za 7dana mogu da putuju ako imas mogucnosti prevoza javi.Moze i izleganje po zelji.Pocetak je svaki tezak polako bice to dobro samo sa ne predaj..
 
za elavitol znam kupovao sam koka-nosiljama,bas cu sutra da sidjem da kupim,a ovaj decko sto mi je prodao kaze mi da uzmam u vodu da stavim kasicicu meda i da nacedim malo limuna,to sam vec uradio.eno sad sam isao skoro sve jedu mislim da ce biti OK.narucio sam kavez iz cacka za 12 kom 10 eur,treba da mi stigne u utorak
 
Super za kavez a nije ni puno dok uzmes materijal to je otprilike to.Za med sa limunom prvi put cujem tako da stvarno nemogu nista reci jer mi je nepoznato.Drago mi je da su dosle sebi ove sto si doneo sada kad stigne kavez bice im milina.Zelim ti puno uspeha ...
 
Nazad
Vrh