Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
nebojsa
Kolike su cene agrila i od koliko je gramaze dovoljan? (da ne uzmem neki koji ce vetric da pocepa)
Post je spojen: [time]1298192755[/time]
_________________________________________________
Milance, Milance opet promasaj :haha: :haha:,
Brisi sve i salji u treci
 
Dobro je Milanče, nema veze, neka stoji :ppozdrav:

@ sopot

Ni jedan agril nebi trebao da se pocepa od vetra. E sad od debljine zavisi i cena a i efekat pokrivanja. Onaj od 17 gr je nakako najčešće u upotrebi ali ako možeš da biraš uzmi onaj od 21 gr.
 
Ma to sve treba poslati na goli otok i po kratkom postupku :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli:. lopoviiiiii :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:, jos malko ljudi imamo fore da se odmaramo jos par dana i krece sezona pa posle kud koji mili moji, ponovo sakupljanje kad padne prvi sneg :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Pozdrav jagodari :cao:

Ajde kad već skraćuju ovu temu da i ja dam doprinos...pozivam se na predlog osnivača.
Ja sam pripremio agrotekstil 17g, ali samo jer 30g nema na tržištu.
Mislim da 17g neće biti dovoljan da zaštiti jagodu ukoliko kasni proljetni budu jaki.
Ukoliko imate mogućnost definitivno treba koristiti što teži agrotekstil, mada je cijena mnogo veća.
Definitivno, što veća ulaganja, veći prihodi.

Nebojša uzeo sam parcelu 1.7ha za jagodu, ove godine sadim još 0.6ha, definitivno.
Kada budeš došao, moraš pogledati, obavezno se javi, mislim da sam u martu tamo u tvom kraju, zovem te na ka'u il' pivo :ppozdrav:
.
 
@ Sinisac

Svaka čast za nove planove ::svaka cast::
Kad budeš u prolazu javi se obavezno.

Što se agrila tiče definitivno što više para više i muzike.
 
Pozdrav svima.Da li je neko koristio mozda (biljni antifriz) Thiofer?Listovi jagoda su mi vec jako zeleni, ne znam da li je sad to dobro s"obzirom da je kraj februara ?Cak se i kod nekih sadnica pojavio cvet.Vrste su kleri i alba.
 
Pozdrav svima ::namigivanje::
Kada budete imali vremena,napišite mi da li od frigo živića mogu da napravim novi zasad i kako to ide-da li da na nekim sadnicama ostavim stolone, da ih ne zakidam, pa da ih tako razmnožim :sta: Ne bi ih prodavala, čisto da popunim prazna mesta i možda krajem leta posadim još jednu malu parcelu. Da li će i njihov rod biti tako dobar kao kod prvih živića?
PS Kako da postavim neku sliku na profilu,ne mogu da se snađem :udri:A...još nešto, gde mogu da pročitam kako se postavlja agril i nešto o tome :cool: :pcelac:: :pcelac::
 
@ zoricadj

Mozete proizvesti rasad tako sto nebiste skidali stalone, mada Vam je moj topli savet da posadite negde u nelu malu basticu frigo zivice koji ce VAm sluziti za rasad, jer ako ostavljate stalone, oni crpe hranu od bilje i tako smanjujete prinos jagoda, ako se radi o maloj kolicini onda ostavite.

Sto se tice ubacivanja slike, idete prvo na opciju ubaci sliku, i onda ce vam se otvoriti mali prozorcic za ubacivanje slike. Prvo kliknite na BROWSE i nadjite na racunaru sliku koju hocete da ubacite, nakon sto nadjete kliknite UPLOAD NOW. Nakon nekog vremena (zavisi koliko je velika slika) izbacice vam link, to iskopirate ovde, ceo taj tekst i to je to.
Nadam se da sam uspeo da Objasnim :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Bolje je ovako milane, da jos malo napada sneg inace bi imali nezapamcenu susu, pa za celu zimu nismo imali 15 dana snega a da su jagodice krenule velika verovatnoca bi bila da moze da ih ocisti mraz
 
pozdrav svima
ja sam juce ocistio jagode.jer su pocele da listaju. malo ali svaka. u plastenikku bez grejanja. i poprskao sa bakrom. unutra sad trenutno ima +4 a napolju je oko -2. sada dali sam dobro uradio ili nisam nemam pojma. dali moze da im sta steti ova ne preterano niska temperatura ali konstantna??
prihranu pocinjem kada bas otopli.
 
Pa kako im je tako im je. Tu ništa ne možemo. A ništa bolje im nebi bilo ni da je taj list na njima.
Zbog visoke vlažnosti u plasteniku možeš imati problema sa botritisom tako da obrati pažnju.
 
Mislim da ne moraš još obavljati preventivu, kad krene vegetacija, sasvim je dovoljno tada! :D
 
@ delboj

Rano je još za te probleme. Kažem ti čisto da znaš šta može da te zakači.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh