Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
UH sad zaboravih ko je postavio sliku za susenje listova :)) druze to na slici ti je klasicna palez, prevelike toplote i zalivanje odozdo, zastiti je obavezno ridomilom gold ili cyrzate i gledaj da ih nocu zalivas ili rano izjutra. Imao sam i ja to ali nije nista posebno uticalo na biljku, jedino ako se cela osusi zbog ne primanja a na to ocekuj obavezno ako je frigo zivic do max 10%

pozz
 
Recite mi konkretno, koje su razlike, tj. prednosti i mane, kada se jagode sade na foliji i bez follije (podrazumeva se da je na otvorenom)?
Znam da bez folije rade uglavnom oni koji nemaju mogucnosti za navodnjavanje (kap po kap), ali da li bi mogao neko da navede sve razloge zasto postavljati foliju!


Ako ima neko iz okoline Leskovca, nek mi se javi privatnom porukom da pitam nesto.

evo da ti odgovorim oni koji nemaju mogucnosti za navodnjavanje ne bi trebalo ni da sade jagode po meni. Prednosti folije su ogromne i ima ih mnooogoooo... neke od njih su jagoda stize ranije, nema korova, kada je polijes sistemom kpk zadrzava vlagu duze, jagoda nije prljava od blata jer lezi na foliji...jagode su mnogo kvalitetnije...
 
Ja danas posadio 7500 zivica albe u petak planiram jos 4800 danas pala i malo kisisca i hladovina je tako da ce dobro da dodje.Nego mi je malo frka jer ovih 4800 zivica stajace mi tri dana ali se nadam da im se nece nista desiti posto bas nije pretoplo a stoje u podrumu koji je hladan .
 
boomsyte svaka ti cast na pokazanoj volji, strpljenju, znanju...

Slažem se sa Lazarom,, Svaka čast za ovog čoveku na odvojenom vremenu i želji da pomogne nama početnicima,,,, =)
moji živiči se lepo primili,,,, ali imam jedan problem pa sam hteo da pitam da li je neko imao slično iskustvo,,, Krtice mi stalno dolaze i to baš u bankove,,,
da li zna neko na koji način da se borimo protiv ovog neprijatelja?? =))

Pogledajte u ovoj temi: http://poljoinfo.com/showthread.php?1382-Kako-uništiti-krtice-u-voćnjaku
 
Poslednja izmena od urednika:
Treba mi pomoc
Jagode sam posadio u saksije pre 10 dana , imaju po tri lista i pocinju da cvetaju. dali je to dobro ili se cvetovi skidaju. Mislim da je biljka jos slaba da bi cvetala. U pocetku sam prihranio za ukorenjivanje(pojacan fosfor) a sada sa 20 20 20. Po preporuci.
Sta Vi mislite?
 
pozz svima zZapusavaju mi se kapaljke na sistemu kap po kap sta da uzmem da ocistim od kamenca , ili sta vec zapusava
 
E moj druze istu muku mucim... imas samo dve varijante, prva prostija a to je da tankom iglicom izbusis rupicu pored svakog struka i to svake sezone ponovo, jeste prosto i glupo ali deluje. Druga varijanta je malo finija i mnogostruko bolja zato sto uklanja kamenac iz vode i samim tim smanjuje ph i znatno povecava usvajanje hranjljivih elemenata preko korena, inace jagodi pogoduju blago kisela zemljista, e sad kako? Odnese se voda na analizu pa se na osnovu toga u vodu dodaje azotna kiselina. Npr litar na 3000l vode i to u neki rezervoar ili preko venturija mada je ova varijanta sa venturijem malo zajebana jer trebas odrediti da na 3000 l vode ubaci 1l azotne kiseline, mada ni to nije strasno kada vidis sta sve dobijas time...popravljas ph, jagoda bolje usvaja hranjljive elemente, i najvaznije nema zapusavanja kapaljki...pozdrav nadam se da sam ti pomogao...
 
Poslednja izmena od urednika:
miroslav38
posto si posadio pre 10 dana, zakidaj cvetove i prihranjuj tako da po malo joj dajes prihranu ali svaka 2-3 dana. ono sto ti je po preporuci za nedelju dana ti rasporedi na svaka 2-3 dana.
 
Od sutra krecem sadnju, uzeo sam galifungin i fobos da pustim kroz kpk. Recite mi to pustam pre, posle ili za vreme sadnje i u koji rastvor da potopim zivice pre sadnje. Proizveo sam extra sadnice, kosio travu trimerom iznad zivica da ih ne gusi i redovno zalivao prskalicom tako da su se extra ukorenili...na 2m2 izvadio sam 150 kom, imam i visak ako nekoga interesuje u pitanju su faveta, cleri i tochampion. Cleri se nesto slabije ukorenio ali za 10 tak dana stici ce i on.
 
Moze li se umesto Ridomila koristiti i Volis m?



Za člana koji postuje preko mobilnog: prineto k znanju, uredu je.
 
Poslednja izmena od urednika:
Gde ste jagodari? Nije me bilo neko vreme bila sam na odmoru. Dok sam bila na odmoru malo mi zasad zatravio ali ovih dana sam ga ocistila. Planiram da zasadim jos nekih 1500 zivica uz postojecih 2500 ali cekam da se vreme ustali i isto tako da postojeci zasad dopunim sa novim zivicima na mesta na kojima je potrebno. Svim jagodarima zelim uspesnu sadnju i dobar tretman zasada.
 
Jagodari,

Da li je neko uradio ili planira da pokusa sa prolecnom sadnjom holandskih frigo zivica Honeoye ili Figaro, koje promovise ATP Irrigation? Zvuci zanimljivo.
 
hm zvuci veoma interesantna prica ali neznam, mislim da mi ipak nemamo trziste za to, ne moramo bas sve da experimentisemo :))) ja sam sa miletom odlican, znamo se licno i ja sam bio u nedoumici da to probam ali iskreno, sa veoma malom povrsinom 10-ak ari jer ipak nije to mala para da uleces u nesto a da neznas kako ces proci, za ovu klasiku bar znas, imas otkup, imas pijac i samo je bitna cena a za ovo ako krene sta znam, ima logike ali dok ne vidim u praksi da je neko uspeo necu sigurno da uradim vecu povrsinu, svi smo svedoci kako su prosli ovi sa plastenicima kod miletica a bili su obecavani milioni i kamioni a nisam cuo da je neko prosao super sa tim plastenicima,
 
bumsite, lepo si to napisao, i ja isto mislim da se ne treba zaletati previse sa tim, a i plasman je takodje pitanje.

Nego, kako ti se cine ove sadnice HONEOYE i FIGARO? Da li bi ti probao njih ili bi se drzao roxane, asie, arose, posto albu vidim da ne volis (rekao bih s pravom, jer je meni ona suvise kisela da bi bila jagoda)? Ili mozda nesto trece?
 
pa pazi holandjani su veoma poznati jagodari i ne sumnjam da su to lose sorte ali ipak bi ja to testirao na manjoj povrsini, cisto da vidim kvalitet, ukus, rodnost, krupnocu, a ne posadis pa posle kud cu sta cu sa njom. Alba necu iz jednog razloga zato sto mnogo truli na kisi, mozes i svetom vodicom da je prskas, ako je uhvati kisa nista ne pomaze, imam je oko 15000 krupnoca je extra i ukus manje vise ali me trulez nervira mnogo.
 
Postavio sam foliju za jos 10 ari sa obicnom masinom za postavljanje folije. Ko je najbolji razmak u redu 25 cm
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh