Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@jagood

ja sam juce zvao Intersad-a! Preostalo im je jos malo! imaju clery i marmolada! 21din! ja mislim da je skupom malo...
 
Moze li mi iko odgovoriti poslije koliko vremena se sa sigurnoscu moze reci da se je frigo sadnica primila.
U petak sam posadila po 600 komada Clery i Maye veceras gledam Maya se je bas zazelenila dok Clery nije.I jos me interesuje da li svaki dan trebam da zaljevam jer su bas temperature visoke
 
veliki pozdrav za sve jagodare! ja sam posadio jagodu na oko desetak ari i to albu, clery jos uvek cekam,,
i ja se dvoumim , kao i Dida, da li da svaki dan zalivam,,
 
kakav maler... nekako su svi stariji jagodari malo zaboravili na forum, probaj malo procitaj prethodne strane ima dosta toga ali mislim da ovako drasticno nije nikome bilo a ija imam jedno(medju sto) pitanje ... posle berbe sam makazama za zivu ogradu osisao jagodu sada pocinje ponovo da lista cak i cveta ... da li da nastavim sa normalnim zalivanjem ili da malo redukujem vodu i usporim rast ili da nastavim pa da u oktobru ili novembru osisam jos jednom pred zimu i pokrijem sakom stajnjaka?
 
leo ljdi pricu ne sisu se sad .

ali neki to rade 2 posla .a to treba jednom stvarno nerazumem.i sad kidaj cvetovi od red na red



Povedite računa o svojim postovima, rečenice bez pola slova nisu smislene.
 
Poslednja izmena od urednika:
e momci! ja sledece god pocinjem! sad neznam dali sam dobro racunao ali kazite mi dali je ovo realno? to znaci da ako na primer ja imam jagodu na 2.5h to onda 25000kvadratni metara! znaci da cu imati od prilike 24000kvad metara rasada! to znaci u svakom kvadratu po 8 rasada!izbacim 1000kvadrata. 8*24000=192000 rasada! 192000*0.500gram=96000kg jagoda! i 96000*100din znaci 9600000dinara! 95000evra! znaci dali je moguce da meni na 2.5h ce da ostane cisto oko 60000evra?? mislim ja sada tako racunam! mozda sam napisao gluposti ali sam ja tako racunao! jel to tako ili:haha:?:) Veliki poz:)
 
Na 1h ti idu 40000 zivica,znaci 2,5 h je 100000 zivica...
Bojann:Ja na tvom mestu nista ne bih dirao nekoliko dana,pa bi tek onda odlucio sta da radim.Najbolje je ako mozes da osisas i vratis foliju.
Lazar:I treba da lista jagoda,samo cvetove cupaj,mislim da si malo poranio sa sisanjem,ja planiram za nedelju dana tek da ih sisam.
 
imam jedno pitanje ako neko zna sta je ovo,,, posadio sam kao sto sam rekao pre pet dana deset ari albe,, neke su krenule, neke se jos muce ali primetio sam na velikom broju, da se suse listovi...
evo slikao sam pa se nadam da se vidi i da neko moze da me posavetuje sta da radim! veliki pozdrav!
 
evo i slike,, ne znam da li se lepo vidi,,, desava se cak i na mladim listovima koji krecu,,
2itslsk.jpg
 
Da nisi preterao sa koncetracijom nekog preparata sa cim si prskao poslednji put ,poprskaj sa slavolom i zalivaj svako vece .
 
milan 87 ako si pazljvo citao forum postoje dva misljenja jedno da se sisaju odmah po berbi (koje sam ija prihvatio i zbog plevljenja , ciscenja osusenih listova i odsecanja stolona) i sisanje u novembru (boomsyte) ...ne krijem da sam pocetnik i da lutam jos uvek sta mislis da li bi dva sisanja jos bolje uticala na razvoj korenovog sistema? i inace ce morati da se obavi jos (bar) jedno plevljenje od korova... nikola1 da li si ispostovao proceduru prilikom sadnje a i da li su ovi dani zbog temperatura bas povoljni za sadnju vodi racuna o zalivanju i dalje...
 
Recite mi konkretno, koje su razlike, tj. prednosti i mane, kada se jagode sade na foliji i bez follije (podrazumeva se da je na otvorenom)?
Znam da bez folije rade uglavnom oni koji nemaju mogucnosti za navodnjavanje (kap po kap), ali da li bi mogao neko da navede sve razloge zasto postavljati foliju!


Ako ima neko iz okoline Leskovca, nek mi se javi privatnom porukom da pitam nesto.
 
Sisanje treba obaviti u novembru tj kad stane vegetacija poprskati bakrom staviti po saku stajskog cubriva na jagodu i vestaka dodati malo , ako sad posisate jagodu neces uticati na razvoj korena nego ce jagoda usmeriti svu snagu da vrati lisnu masu .Samo treba odrzavati lisnu masu prskati protiv plamenjace , vasi ,grinja ,.prihranjvati i tako se koren razvija i biljka ima bolji potencijal za sledecu godinu .
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh