Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
posto bi hteo prosiriti zasad interesuje me koja je sorta najbolja,ja sad imam oko 1200 sadnica i tri sorte:rekord,sugarli i kleri.neko koje je duze vreme u ovom poslu neka mi da savet.pozdrav!
 
10000000% je alba jer ima ono malo nepravilno dozrevanje oko drske i klasican paprikasti izgled, ja polako pocinjem da berem do sad tek 1500kg sam ubrao a nadam se bar 25-30t pa ce da vidimo sta ce na kraju da bude :)))
 
ja juce obrao 250 kg marmolade sa 10 ari, izvikana je kao losa jagoda ali meni je extra rodi krupna, ljudi je rado kupuju. cena je 100 din puta 250 kg lepa para od 10 ari...
 
ne, vise se nadam. vec sam obrao preko pola tone sa te povrsine, a i ne primeti se...prosle godine koja je bila prva godina i trulez me je ubila imao sam oko 2 tone.
 
@petrovicnikolaaa
Upravo radim novi zasad od 10 ari kao ti i imam posadjeno 2500 a planiram jos oko 2000 da posadim. Nadam se da cu imati dobar rod uz sve pripreme i odrzavanje. Neki mi kazu da je moguc rod i ove godine ja nesto u to ne verujem a nr bih ni volela ako ce mi umanjiti rod iduce godine u prolece na koji ja planiram. Slusam razne price da u prvoj godini rodi najbolje a drugu i trecu slabije ja se pitam zasto ako se odrzava redovno? Koliko vidim ti vise ocekujes od ove druge ako sam te dobro razumela?
 
za boomsyte.

znaci ako si ubrao 1500 .dali tebi ostaje 1200 kila jagode cisto:haha: a ovi 300 rashod.

zelim ti uspesnu berbu.pozdrav:ppozdrav:
 
@petrovicnikolaaa
Upravo radim novi zasad od 10 ari kao ti i imam posadjeno 2500 a planiram jos oko 2000 da posadim. Nadam se da cu imati dobar rod uz sve pripreme i odrzavanje. Neki mi kazu da je moguc rod i ove godine ja nesto u to ne verujem a nr bih ni volela ako ce mi umanjiti rod iduce godine u prolece na koji ja planiram. Slusam razne price da u prvoj godini rodi najbolje a drugu i trecu slabije ja se pitam zasto ako se odrzava redovno? Koliko vidim ti vise ocekujes od ove druge ako sam te dobro razumela?

ne treba ti rod prve godine, nego posadis jagodu oko 15- 20 avgusta da ona ima vremena da se lepo razvije a opet nedovoljno vremena da cveta i time optereti odnosno umanji rod sledece godine u prolece. E sad ja kada bih npr sadio u plasteniku onda bih sadio ranije i to rane sorte najverovatnije albu, zasto? zato sto bih izvikao dva roda godisnje tj prolecni i jesenji . Zbir ta dva roda bi bio kao onaj jednogodisnji jedina razlika je sto bi sva jagoda imala extra cenu jer bi prvi rod bio ran, a drugi kad japda s vima prodje.
 
ja sam to nekako od prilike.

jer kad izracunas radnici i gorivo i sve ostalo.mozda i vise al u svakom slucaju dobro je lose nemoze biti.

ja sam danas prodo 36 kg po 90 din..


al jure ispred pijac mam im je.........


a oni sto prodaju odecu nji ne.vidis kakvi su oni seljaka da uniste a nji da cuvu.a zenga pun djavo da mi je daju djabe nebi je uzo.
 
ne treba ti rod prve godine, nego posadis jagodu oko 15- 20 avgusta da ona ima vremena da se lepo razvije a opet nedovoljno vremena da cveta i time optereti odnosno umanji rod sledece godine u prolece. E sad ja kada bih npr sadio u plasteniku onda bih sadio ranije i to rane sorte najverovatnije albu, zasto? zato sto bih izvikao dva roda godisnje tj prolecni i jesenji . Zbir ta dva roda bi bio kao onaj jednogodisnji jedina razlika je sto bi sva jagoda imala extra cenu jer bi prvi rod bio ran, a drugi kad japda s vima prodje.



Ja baš mislim da je moguće imati dobar rod u toku prve godine. S tim da se ispune uslovi da je kvalitetan sadni materijal, dobra priprema zemljišta, dobra agrotehnika i zaštita. Mislim da jagoda ima dovoljno vremena do jeseni da obrazuje dobar rodni potencijal za iduću godinu. Na poljoprivreda.info je objavljen jedan takav članak!
 
Danas sam ubrao zadnju turu i zavrsavam sa berbom. Od iduce nedelje pocinjem sa pripremama za jesenji rod, pa videcemo sta ce biti. Od prolecnog nisam bas zadovoljan jer sam imao problema sa pepelnicom u plasteniku i malo botritisom na otvorenom. Bar da je bilo malo stabilnije vreme, a ono sunce-kisa, i tako u nedogled. Al ipak , ovo ce mi biti skola za u buducnost. Kalkulacije prolecnog roda jos nisam napravio, ali pisacu vam kako sam prosao.
 
ja sam sve ispostovao ali prosle godine tj. prve sam imao 180 kg dnevno a ove preko 250 kg. marmolada je na pola povrsine od 20 ari koliko ukupno imam.
 
ja sam sve ispostovao ali prosle godine tj. prve sam imao 180 kg dnevno a ove preko 250 kg. marmolada je na pola povrsine od 20 ari koliko ukupno imam.
 
Ja baš mislim da je moguće imati dobar rod u toku prve godine. S tim da se ispune uslovi da je kvalitetan sadni materijal, dobra priprema zemljišta, dobra agrotehnika i zaštita. Mislim da jagoda ima dovoljno vremena do jeseni da obrazuje dobar rodni potencijal za iduću godinu. Na poljoprivreda.info je objavljen jedan takav članak!

u sustini slazem se sa tobom, tamo sam u postu napisao da moze biti isti rod druge, kao i prve ako se uzme kvaliyetan frigo zivic, tj malo vise klase .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh