Jagode-opšta tema

Ja imam jolly, albu i asiu. Dzoli po meni najbolja od ove tri, lepo rodi, dosta krupna, lepa na oko, ukusnija od albe 5x. A i kupci više vole asiu i Dzoli nego albu, to je neko moje iskustvo. Ovo im je druga god(frigo sadnica)
Koliko daje roda po bokoru Joly i Asia.

Poslato sa LLD-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Ne znam bas tačno po sorti, ali mi je prošle godine prosek bio 420g po kućici(1500asia,1500joly, 1000alba) tu računam samo ono što je prodato u prvu klasu, za džem, slatko i ono što sam poklanjao nisam racunao. Ove (druga god) će biti više, jer mi je jagoda mnogo više rodila nego prošle godine. Inace meni su jagode u plasteniku...
 
Evo par zanimljivih oblika jagode sa jedne biljke.
9e40637bb6c3aed60f8ee3defe22a521.jpg
c2903aa4f9bb44181f92fed9f0f1957b.jpg
cfa533fc8cea45953dcd3507564c781e.jpg


Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
 
Nije lose ubaciti koju Asiju u kucice sa Roksanom zbog boljeg oprasivanja i sto manje procenta ovako deformisanih plodova koji nemaju trzisnu vrednost.Od ovakvih plodova hladnjacari dobijaju rogove kad ih vide.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Ma ovo je jedina biljka te sorte i oblika. Klincima je najzanimljivija, a da se nije primetilo u zametanju da ce plodovi biti takvi verovatno bi biljka bila i iscupana jer ostatak ne lici ninasta.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
 
Molim za odgovor koju jagodu kupiti od ove tri sorte pošto Džoli A+ ima samo pakovanje od 250kom a meni treba 300kom pa me zanima koja je od ove tri sorte najbolja APRICA, DELY i DIPRED jer ove imaju po 300kom pakovanje.

Poslato sa LLD-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Ne znam gde bih drugde pitao, pa cu pitati ovde... Da li je neko pekao rakiju od jagode? Ako moze neki savet. Hvala.
 
Резервисао сам Фриго А+300 ком јагоде Априца у Агрофертикроп у Суботици. Мислио сам узети Дели али сам се одлучио по предлогу једног искусног јагодара који је има хектар и каже да је фантастична.

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 
saditi jednored ili dvored
Садио сам дворед око 7-8 година на 10-ак ари (и није нека велиак површина) и био убеђен да је добро. Прошле јесени први пут једноред и то на 18 цм отвор од отвора (купио сам на 22 цм бар су ми тако рекли а ја кренуо да постављам оно 18 цм рупа од рупе - посматрано центар па нисам имао избора да враћам, сам сам крив, нисам гледао већ сам веровао). Међутим, све је испало изванредно, бар је тако неко моје искуство.

Што се тиче броја биљки по метру сами можете закључити да је 5 те се ништа не губи у односу на дворед. Проветравање је добро. Прсканје је чини ми се доста лакше јер се лепо може опрскати са бочних страна а унутра лепо продре. Берба је лакша,. То су нека моја искуства.
 
Pisao sam u odeljku za prihranu ali niko mi ne odgovara..Pisem ovde...
Pozdra narode.Zanima me misljenje za Galenikina djubriva za prihranu jagoe u svim fazama...
Da li je neko koristio pomenuta kako su se pokazala i kakvi su sa cenama..Jesu najskuplji ili negde u sredin...Najjeftiniji sigurno nisu...
planirao sam prihranu sa njihovim djubrivima kombinovano...Nesto preko KPK nesto folijarno...Da ide nesto od gore a nesto od dole...
Eto ko hoce nek napise svoje misljenje ili pak ako je koristio da kaze tj prenese utiske....

Inace ne planiram nista bacati u zemlju..Klsicno N P K jer smatram da konkretno bacanje tzv tri petnestice nema smisla....Da je bolje odraditi prihranu na biljku i dati joj sta treba...Te su po meni varijante direktne prihrane bolje imaju veci efekat nego klasicno djubrivo...

Radujem se Vasim odgovorima...
Pozdrav...
 
Pisao sam u odeljku za prihranu ali niko mi ne odgovara..Pisem ovde...
Pozdra narode.Zanima me misljenje za Galenikina djubriva za prihranu jagoe u svim fazama...
Da li je neko koristio pomenuta kako su se pokazala i kakvi su sa cenama..Jesu najskuplji ili negde u sredin...Najjeftiniji sigurno nisu...
planirao sam prihranu sa njihovim djubrivima kombinovano...Nesto preko KPK nesto folijarno...Da ide nesto od gore a nesto od dole...
Eto ko hoce nek napise svoje misljenje ili pak ako je koristio da kaze tj prenese utiske....

Inace ne planiram nista bacati u zemlju..Klsicno N P K jer smatram da konkretno bacanje tzv tri petnestice nema smisla....Da je bolje odraditi prihranu na biljku i dati joj sta treba...Te su po meni varijante direktne prihrane bolje imaju veci efekat nego klasicno djubrivo...

Radujem se Vasim odgovorima...
Pozdrav...
Upravo za par dana sadim 300 kom jagode. Ubacio sam zgoreli stajnjak i 5 kg voćkala 8/16/24. Galenika mineralna nisam koristio. Pozdrav

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 
Nikako ne bacati klasican vestak jer ima hlorida u njima,a to nepovoljno utice na jagode.Pre oranja sto vise zgorelog stajnjaka,a na alkalnim zemljistima moze predsetveno an ili urea da kolko tolko spusti ph.Sto se tice Galenike oni rade franc.đubriva kolko se secam Soluveg koja su ok.Moras poznavati svoju parcelu i znati ph zemljista da bi znao i koja đubriva da koristis.Nije isto raditi jagodu na kiselom,baznom ili alkalnom zemljistu.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh