Jagode-opšta tema

10gd468.jpg
5eeesl.jpg
Prskao sam sa insekticidom, bakrom, ali se i dalje susi svaki novi list koji istera.Da li moze neko da mi kaze cime se ovo moze tretirati?
 
@milosr, šišanje na jesen zato što mislim da to tako treba, isti razlozi kao i svake godine, izbacivanje bolesti i dezinfekcija bakrom.

@Ljupče01, hvala na informaciji! Prskao sam sa Mospilanom (a.m. acetamiprid), njega su mi preporučili u apoteci.

Primetio sam i sledeće, na živićima direktno sađenim, novi listovi su počeli da žute. Da li je u pitanju nedostatak Fe ili nešto drugo?
Poslednji put sam ih zalivao pre 12 dana, pumpa je radila 10 sati bez prestanka. Vlage pod folijom još uvek ima. Pre 5 dana radio sam folijarnu prehranu sa 20-20-20+ME.



druga:

 
Poslednja izmena:
Posto razmisljam o prolecnoj sadnji, bas me zanima kako su u ovoj godini prosli kozlica i boomsyte. Koliko ste ubrali grama po sadnici? Ova informacija bi mnogo znacila onima koji razmisljaju o prolecnoj sadnji frigo zivica.
 
@joker

Sto se mene tice prvi put sam sadila prolecni zasad i to holandska sorta Medena i zadovoljna sam jer prvi put radim sa frigo zivicem. Zasad je bio manji ( 500 sadnica ) ali sam ja zadovoljna postignutim jer mi je za 8 nedelja rodila i to preko 200 gr po zivicu.
 
meni tih 200gr izgleda jako malo :sta: sa cenom od 200din/kg to pitanje da li pokriva sadnice foliju i sistem kap po kap a rad svoj ili radnici + zastita necu ni da spominjem,mislim da je sve ispod 500gr neisplativa proizvodnja

- - - - - - - - - -

moram malo da se ispravim,sad sam ponovo procitao o toj jagodi i kazu u prvoj god prinos 250-350 gr a sledece 800-1200gr tako da je onda to sto ste dobili tih 200-tinjak grama zadovoljavajuce,mada sam ja ocekivao vise jer mu ovako dodje nesto slicno kao jesenja sadnja gde ima vise rada(na uklanjanju cvetova) ali i veci prinos na prolece a ovde se onda mora cekati cela godina da bi se nesto zaradilo
 
evo moj novi zasad priprema itd mada kako je u pocetku izgledalo ispalo je dobro sad na kraju,propalo je oko 30%zivica al popunili smo sad u oktobru pa videcemo kako ce biti posto mije ovo prva godina,,,
 
skal, zasto ovoliki razmak izmadju redova?

Ja sam posadio 4.oktobra 250 komada zivica marmolade, 610 zivica albe, 150 kontejnerskih sadnica albe i 50 komada klerija. Neverovatno je da se do sada (posle skoro mesec dana) od tih 1060 sadnica NIJEDNA nije isusila. Kad budem imao fotke postavicu ovde.
 
skal, zasto ovoliki razmak izmadju redova?

Ja sam posadio 4.oktobra 250 komada zivica marmolade, 610 zivica albe, 150 kontejnerskih sadnica albe i 50 komada klerija. Neverovatno je da se do sada (posle skoro mesec dana) od tih 1060 sadnica NIJEDNA nije isusila. Kad budem imao fotke postavicu ovde.
Pa razmak je tako ispo dva reda sam stavio normalno a onda malo veci razmak jer planiram da postavim neke mini plastenike dva po dva reda da mi pokriju
 
Шта од прихране дајете јагодама ових јесењских дана?
 
jasam pre nedelju dana iso 3*20 scot dubrivo preko lista i insekticidom jersu se nasli poneki izbusen list i do proleca neulazim u njih samo ako budem kojim slucajem radio plastenik al ako bude::novac::
 
Takodje sam i ja nalazio izbusen list, morao sam pustati insekticid.

@Skal

Ne bih hikom preporucio postavljanje plastenika. Velika investicija, a zarada mala.
Velika su to ulaganja. Niko se sa tim nije usrecio.
 
Posto se na nekim listovima pojavila pegavost i poceli listovi da se suse isprskao sam sa Funguran OH. Na 2 ara sam posadio 1000 komada i isprskao jednom pumpom u koju sam stavio 40 grama Funguran OH Zanima me da li je neko koristio ovo sredstvo protiv pegavosti, kako se pokazalo i da li sam dovoljno tretirao ili sam trebao sa vise? Unapred hvala na odgovoru!
 
Bakarni preparati su preventivni, znači koriste se pre nego što dođe do infekcije. Kad već dođe do infekcije ne pomažu. Eventualno mogu sprečiti dalje širenje. U tvom slučaju pomaže samo Score od Syngente. Ali vegetacija je već pri kraju tako da ne znam koliko se isplati i koliko uopšte ima nekog značaja sad tretirati. Na proleće češ sve stare i bolesne listove očistiti i poprskati bakrom i dalje kad i šta bude trebalo.
 
@rekreativac,

ako si mislio na mene da je malo 200 gr po zivicu u pravu si ali to je jagoda koja ima svega 8 nedelja od zasada i dala je toliko prinosa. Kada bude prva godina branja a to ce biti u prolece 2013 ja ocekujem izuzetan rod!
 
da @kozlica mislio sam na tebe,ali sam onda procitao da te sadnice u prvoj god. donose rod od 150-350 gr u zavisnosti od velicine zivica(A,A+) tako da je tvoj rod sasvim dobar i uopste nije malo
 
ubrao sam drugaru 50pelcera clary, onako iskopao pa stisnuo u pesnicu busen.. koliko je sansa da se to primi, da se ne smrzne ili nesto drugo.. da li da stavi pod tegle ili kese.. pelceri lepi veliki jaki..

oglas za pelcere od letos mi ostao na pijaci, i ljudi zovu tek sad ko ludi... ja kad sam sadio sekirao sam se sto je druga polovina avgusta a njima ni sad nije kasno.. u cemu je fora..
 
Nazad
Vrh