Jagode-opšta tema

Moje jagodice danas slikane.bor poprskan e danas signim na redu.Sad ima nekih letecih bubica pa neznam kojim insekticidom poprskati mada nevidim bigde zasad ostecenja ni na listu niti cvetu
b402994d9cd6789bc05926cf507d6387.jpg


Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
Vica Signum ide za trulež.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Nije signum samo za trulez ims on jos za neke boljke koje leci u jagodi

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
Vica ja to nikada nisam davao u ovom vegetativnom rastu jagode već samo za trulež a to da nešto još daje Jagodina nisam imao informaciju. Pozdrav

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Vica sada ide Qvadris kada recimo otvori 5%cveta i dobro se okupa biljka a pre toga ide Ridomil, Talstar i Wuksal zajedno.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
I ja sam dobio savet od Syngente da sad idem sa Quadris-om jer je on sirokog spektra pokriva i pepelnicu, antraknozu, pegavost lista i delimicno bortritis a deluje iskljucivo preventivno.
 
To je drugari šumska jagodica
Prošle godine sam je doneo iz šume, žena posadila ispred kuće, u debeo hlad (ispod ogromne magnolije), niko ih gledao nije, evo kako napreduju... Priroda je čudo! Sitna, malu količinu daje, ali joj niko i ništa ne treba da bi lepo rasla i rađala. I ništa joj ne smeta, niti nedostaje.
Ja bas hteo da pitam koja ti je to sorta...

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Imam problem jagoda mi u punom cvetu a cvetojed poceo da radi svoj posao.preseca neotvorene pupoljke.cime sada tretirati da li moze aktara ali u vecernjim casovima kada pcele spavaju?
 
Imam problem jagoda mi u punom cvetu a cvetojed poceo da radi svoj posao.preseca neotvorene pupoljke.cime sada tretirati da li moze aktara ali u vecernjim casovima kada pcele spavaju?
Karate Zeon ili zamena galenikin Kozak (ja nisam nasao Karate Zeon pa sam uzeo Kozak) karenca 14 dana, za pcele neznam dal je stetan meni se jos nisu otvorili cvetovi pa nisam ni pitao.

- - - - - - - - - -

I jos nesto, jedan od zastitara mi je rekao da najbolje da se oprska oko 10 h jer je on tada najaktivniji na cvetu al je problem sto su tada i pcele aktivne.
 
Moje jagodice danas slikane.bor poprskan e danas signim na redu.Sad ima nekih letecih bubica pa neznam kojim insekticidom poprskati mada nevidim bigde zasad ostecenja ni na listu niti cvetu
b402994d9cd6789bc05926cf507d6387.jpg


Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
vica,jel spustas i podizes najlon svaki dan ili ostavljas otkrivene jagode
 
Svako jutro podizem ali nemora bas ovoliko a uvece spustam. Ujutru je rosa na foliji i bolje otvoriti i casom se osusi folija a i pcelice rade svoje a vec je u sigurno 70 % cveta a ima i zametaka malih

- - - - - - - - - -

Misja trava mi je veliki problem pravila i sad jos jednom moram da pregledam svaki cokot jer se cvetova dobar deo i lista zavukao ispod folije ali i to ce sutra biti reseno. Majstor za bankove je zasr.... posao i sad sto problema zbog toga
 
Svako jutro podizem ali nemora bas ovoliko a uvece spustam. Ujutru je rosa na foliji i bolje otvoriti i casom se osusi folija a i pcelice rade svoje a vec je u sigurno 70 % cveta a ima i zametaka malih

- - - - - - - - - -

Misja trava mi je veliki problem pravila i sad jos jednom moram da pregledam svaki cokot jer se cvetova dobar deo i lista zavukao ispod folije ali i to ce sutra biti reseno. Majstor za bankove je zasr.... posao i sad sto problema zbog toga
ja idem izmedju 2 reda i podizem svaki sa jedne strane ...tako sam radio i prosle godine...malo mi ukucani prigovaraju sto moraju svaki dan otvarati i zatvarati,pa bih najradije podigao najlon i ostavio ga da tako stoji...hvala ti na odgovoru

- - - - - - - - - -

Svako jutro podizem ali nemora bas ovoliko a uvece spustam. Ujutru je rosa na foliji i bolje otvoriti i casom se osusi folija a i pcelice rade svoje a vec je u sigurno 70 % cveta a ima i zametaka malih

- - - - - - - - - -

Misja trava mi je veliki problem pravila i sad jos jednom moram da pregledam svaki cokot jer se cvetova dobar deo i lista zavukao ispod folije ali i to ce sutra biti reseno. Majstor za bankove je zasr.... posao i sad sto problema zbog toga
danas nisam ni dizao najlon ...nije toliko velika temperatura ,jedino sto su rosne preko citavog dana
 
Ja nemam problema sa otvaranjem jer ovaj vetar cudo pravi i otvori skroz dok trepnes.Ali zato zatvaranje mnogo sporije ide .ali najbitnije one lepo napreduju da ih ne ureknem samo

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh