Jagode-opšta tema

da li je neko uzimao frigo sadnice A- tj debljina vrata 7-9mm i kako su se pokazale?
 
Hteo bih da napravim malo rasada za sebe. Da li mogu da koristim case koje su mi ostale od prosle godine, u kojima sam ja dobio rasad?
 
Ljudi imam par pitanja u vezi frigo sadnica. Dogovorio sam se sa jednom firmom da uzmem određeni broj sadnica i sve je bilo ok dok nisam pitao za fiskalni račun. Meni čovek sa kojim sam razgovarao kaže da moram da mu dam određene stvari u vezi registrovanog domaćinstva(br parcele i ostalo) da bih dobio fiskalni račun. E sad nista to nije problem imam sve sto mi traži, ali zar ta firma nije obavezna(po zakonu) da meni kao privatnom licu da račun za robu koju uvozi i prodaje? Sta ako to kupuje neko ko nema reg domaćinstvo, on ne može da dobije račun?
 
Njemu su potrebni tvoji podaci da bi ti izdao tačnu propratnu dokumentacija za subvencije. Za fiskalni mu ne treba ništa i nisi dužan da mu išta daješ ako nećeš. On MORA da izda fiskalni račun za robu.
 
, ali zar ta firma nije obavezna(po zakonu) da meni kao privatnom licu da račun za robu koju uvozi i prodaje?
Јесте ако има регистровану малопродају иначе нема право да прода физичком лицу. Као велетрговац мора да прода малопродаји па да од њих добијеш фискални. Трговини на мало мора да да рабат или ће ови зарачунати маржу и подићи цену по жељи тј. колико мисле да може да прође.
Као правно лице правном лицу испостављају рачун, отпремницу, пратећу документацију (атести, деклерације, гаранције...) а плаћање иде преко текућег рачуна код пословне банке.
 
Da li parcelu na kojoj cu u avgustu saditi jagode smem prskati drugi put totalom.prskao dam pre 3 nedelje jednom al je opet krenula trava
 
Slađane jesi ti radio dosad sa monosanom i kako se pokazalo.Jel utice na jagode?
Pope, cale na jednoj parceli gde su jagode na prvoj godini isao monosanom celu, dok je majka u toj parceli nekih 20ak korena okopala, razlika izmedju okopabih I prskanih je skoro pa nikakva. Pre jedno 10ak godina na Monosanu herbi je pisala I primena u jagodi u prolece ili posle berbe, izgleda zbog karence, ali radi posao u jagodama samo tako. Ne plasi se, nemas potrebe, samo napred.
P.s. ako te strah, uzmi na 5-10 korena probaj pa ces sam videti efekat.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
jedno pitanje,,,,,jednom mom prijatelju trebaju frigo sadnice i pita gde moze da ih kupi ,,,ali da su sigurno to te sadnice ,,,kaze da je isao na par mesta da vidi a us tvari su bili sve reprodukcija ,,,pa ga zanima da li i gde moze da kupi figo sadnice a ne reprodukciju,,,,ako moze br telefona od neke firme ili gd evec ima da se kupe,,hvala u njegovo ime,,,
 
Imas Intersad iz Rumenke ali neznam da li imaju za slobodnu prodaju posto se kod njih narucuju sadnice jos u prolece (ja narucio jos u martu). Telefon: 021 6216 642.
 
Moze li mi neko pomoci da mi kaze da li da od svog zasada rasadim jagode na foliji u jesen ili u prolece?Imam foliju i kap po kap na otvorenom su......i citao sam i gledao ali ne mogu da odlucim misljenja su razlicita neko kaze prolece neko jesen nzm a jagode mi se sad intezivno razmnozavaju.Sorta je kleri
 
Nazad
Vrh