Jagode-opšta tema

Dragi jagodari kazite mi koliko ste zadovoljni ovogodisnjem prinosom jagoda. Ja ne mogu proceniti kod mene jel 23.maja sam imao grad pa mi je unistio 80% zasada na povrsini od 2ha. Steta mi je preko 10000 evra nisam nista osiguravao. Pa me interesuje koje prinose imate ili sta ocekujete? Dosta proizvodjaca mi kaze da ce biti ispod prosecne i to zbog jake zime i zbog nepovoljnih vremenskih uslova.
 
Arnolde ja neznam za vas sto imate najlone i kap po kap vama je sve jedno dali je susa ili nije ali za nas sto radimo prevazidjeno bez folije je fenomenalno,imamo vise trulezi nego obicno ali niko se ne zali nema jagode bez gumenih cizama
 
Meni je izmrzlo jedno 25% cveta pocetkom aprila a grad me razvalio 5 maja kad je padao 10 minuta velicine lesnika.I pored toga imacu rod od 2500 kg na 9000 sadnica.Ja sam zadovoljan cena me izvukla isto nisam se osiguravao.Imam jos 5 do 6 dana branja.Sledece godine obavezno osiguravam zasad.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Ja tek poceo berbu, juce 200 kg na 10 ari, danas krecem na drugoj parceli od 20 ari , ali tek pocinje berba. Prosle godine na 30 ari od 9000 korena skinuo 5t, ove ce to biti manje, nadam se na nekih 3,5-4 t, videcemo

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ja cu da poludim bukvalno ja 2 gajbe normalnih uberem bacim 2 gajbe trulih vise stvarno ne znam sta da radim u Kraljevu vec 10 dana je non stop kisa ( ili ceo dan ili oadne 10 minuta i napravi potop) i cistimo ih od trulih ali nema pomoci
Ako imate neki savet za sledecu godinu bilo bi dobro
 
Ja cu da poludim bukvalno ja 2 gajbe normalnih uberem bacim 2 gajbe trulih vise stvarno ne znam sta da radim u Kraljevu vec 10 dana je non stop kisa ( ili ceo dan ili oadne 10 minuta i napravi potop) i cistimo ih od trulih ali nema pomoci
Ako imate neki savet za sledecu godinu bilo bi dobro

Nema stednje kad se radi zastita od trulezi.Jake doze i puno vode sa dobrim pritiskom.Uradis tri cetiri puta i miran si u branju.Obavezno premeris zasad i tuceš količinu fungicida po hektaru nikako koliko vode potrosis.
 
IMG_6424.jpg
[/URL] photo upload[/IMG]zenga cetvrta godina
 
ja sam na 4 dunuma ubrao 9550 kg...je li to malo ili puno nemam pojma...kad svi lazu...haha...ja sam zadovoljan...kako je kod vas
 
Kolege kako se resavate trave u zasadima? Da li samo sa nekim preparatom za uskolisnate korove ili ima jos nesto? ...i da li da idem odma sa tim, posto sam mislio da ostavim malo zivica za presadu ili da sacekam?
 
Za uskolisne imas koliko hoces preparata bez bojazni da ce ostetiti jagode.Fuzelajd-Ažil-Rafal-Kletoks-Leopard-Selekt super-Flupisor-Globus.Idi odmah dok se nije puno razvio korov.Posle mozes da ponovis kad ošišaš jagode ako bude bilo potrebe.Za širokolisne nema ništa što neće oštetiti i jagode.Tu samo pomaže plevljenje.Između redova Reglon dok ne osisas jagode ako ima potrebe nikako total.Kad osisas moze total sa dodatkom nekog zemljisnog herbicida da ubijes klijance i smanjis brojnost korova za sledecu godinu(izmedju redova).Ako budes dodavao zemj.herbicid gledaj da prkas izmedju redova pre kise posto ga aktivira voda uprotivnom je slab efekat.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh