Jagode-opšta tema

Nesto se uspavali jagodari? :sta: Dali je jagoda ociscena, ova sezona kao da malo kasni.
 
U odnosu na prošlu godinu, kasni malo više. Prošle godine je čišćenje bilo završeno polovinom februara, a sad evo pola marta a nije još sve očišćeno. A tek ovolika voda....
 
Pozdrav, zanima me koja sorta jagoda je najranija, te ako ju pokrijem agrilom i zaštitim niskim tunelom koliko ranije dođe? Hvala.
 
Pozdrav kolege treba mi jedan savjet prvi put mi se desava da mi miševi izgrizu crijvo kpk tokom zime
pa me interesuje koji je najlakši način za zamjenu istog, nesto nemam ideje kako ga provući ispod najlona?????
 
Vladovuk

Najlakse ti je da na jedan kraj stavis kotur i da sa spojnicom vezes za jedan kraj i ako su ti kraci redovi onda ides na drugi kraj, i vuces staro crevo, i tako kako povlacis staro postavljas novo. Ako su redovi duzi od 40-50m onda ces morati na 3-4puta da negde preseces staro pa da dotle provuces, skines spojnic, nastavis i tato provuces celu duzinu:ppozdrav:
 
Posadjena je tresnja na gizeli 5 i na koltu, sorte cordia, regina, sanberst i celesta, pa dok one stignu na rod mogu da iskoristim 3-4godine jagode. Znaci ove jagode ako pocnem da cistim 1aprila bice extra :haha:. U ostale njive tek za 7 dana ako krene bice super, imacu ludnicu dok sve sredim, imam i 50-80km da menjam sistem, tako da bice bas veselo veselo ali se nadam da ce se ove godine to i ::novac::
 
Da li je neko koristio YARA granulisana djubriva?
do sada sam koristio samo vodotopiva, ali sam dobio informaciju da dosta njih koriste i granulisana, isto putem sistema kap po kap
 
Yaru nisam koristio kroz kap po kap, samo sam razbacaopo polju i nisu bila losa. Preko sistema kap po kap, iskljucivo koristim Scots tj sada Everest i prezadovoljan sam rezultatima.
 
Hvala na odgovoru.. A sad ako moze jos jedno pitanje, koliko u proseku grama po zivicu koristis tog djubriva; koliko startnog, a koliko 20:20:20? :osmeh:
 
Ja koristim scots djubriva i u proseku sam negde isao oko 10g za sezonu, a sad radim jedan experiment sa 20-25g po njihovom savetu pa cu da vidim kakav ce prinos biti:ppozdrav:
 
PA trenutno nemam ni prebijene pare ali ako npr me prihrana kosta 500-700e vise a dobijem 100g po biljci sto mu izlazi oko 4-5t po 1h onda ima kalkulacije da se to radi, ako dobijem isti prinos, malo smo se igrali i to je to :haha:
 
Probaj Aco, ti si priznati inovator što se jagoda tiče, mi te pratimo ako prođe dobro

Matematika je vrlo prosta, dodatnih 10 grama đubriva te košta 0.02 evra, a to je 20 grama jagoda po biljci (po prodajnoj ceni jagoda od 1 evra).

Međutim, lično sam skeptik, ne zbog matematike - ona je vrlo jasna, već zbog toga što sumnjam da biljka može usvojiti tu količini prihrane. Neće biti štete na biljci, već jednostavno neće usvojiti prihranu u količini koju joj ti guraš, već će uzeti koliko može. E sada, da li može 15g, umesto 10 koliko si joj davao do sada - ne znam, ali sam čak ubeđen da je 20-25g mnogo za nju i da ćeš određenu količinu prihrane jednostavno prosuti u zemlju.
Opet, ovo je moje neko mišljenje, nije utemeljeno ni na kakvom naučnom istraživanju.
Probaj - javićeš rezultate.

P.S. Ti možeš da pojedeš do kilo vruće jagnjetine u kafani (izvini ako sam te potcenio ). Odeš jedno veče gladan k'o vuk, pojeo bi i masnu krpu. Dolazi konobar sa vrućom jagnjetinom, ti je očima već jedeš, plus - on ti donosi 3kg te jagnjetine, ne 1kg! Ti navališ ko lud, međutim, posle 1kg, 1.1kg odustaješ, ne možeš više, iako je ona i dalje na stolu ispred tebe i još uvek divno miriše. Al' ne vredi, ne možeš više. Taj rad, otprilike.

P.S.S. Evo, u 07:52h
86e8daf4bf71ea8fdea99e68972e5794.jpg
gledam Blace na jutarnjem, na nekom klizištu su pronašli butnu kost neke živuljke od pre 2 miliona godina
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh