Jabuka

Ja obrao pre 2 dana jabuke... Ova godina ovde kod mene je bila odlicna, verovatno je imalo uloge i to sto je bilo duzih susnijih perioda sa 2, 3 obilnije kise samo... A i lokacija visina plus okrenuto jugozapadu...
Gore melroze dole ajdared a ima jos puno i krupnije su ispod al reko aj da slikam ovo... Inace ovo za nas verovatno nista necemo prodavati...
DSC-0023.jpg
 
Da li mozes da mi opises razliku u ukusu melroze i ajdared. Imam dva drveta i dosad sam mislio da imam melroze i ricared a sad mi covek koji orezuje voce kaze ta sto sam mislio da je melroze je ajdared a ona sto sam mislio da je ricared kaze to je melroze. Nista mi nije jasno.
 
Odozgo na dole, istakao bih da jonagold, budimku i ajdared je lako pomesati, na stablu je slika jasna kao dan, u gajbici bas i nije...ajdared je valjda najokruglija, jonagold ima na donjoj rupi ispupcenje a budimka nije tako okrugla kao ajdared, a neretko ajdared nije okrugla svaka, takodje sve imaju crvene linijice po zutoj boji, ne znam ni sam vise nisam siguran kad vidim u gajbi :)

Kanadska Reneta (kozara)
Budimka (kolacara)
Jonagold
Crveni Delises
Ajdared
Greni Smit


Mozda sam zamenio mesta Jonagold i Ajdared, nisam siguran.







 
Poslednja izmena:
Ljudi sta je vama. Budimka jonagold I ajdeded po ukusu se najbolje poznaju.
Budimka kao bundevu da jedes, ajdered kiseo a jonagold je najsladji.

Budimka I kolacara nisu iste jabuke. Odkud vam to.

Mada ne vidim najbolje mislim da nisio zamenio mesta jonagolda I ajdereda.

Za mene su jonatan I ajdered odlicne jabuke. Uz to dodam kozaru, ima ih dve vrste I od starih kadumana. To je za domacu upotrebu moj izbor.
 
Mislio sam da je budimka kolacara zbog nekog od prethodnih postova, izvinjavam se ako je to netacno.

A da se po ukusu prepoznaju to stoji, ja sam ciljao na prepoznavanje na osnovu izgleda tj fotografije, jer takva informacija ljude vise zanima, mogu da uporede sa svojom, sada uz tvoju info o ukusu je to kompletna informacija.

Stvar je ukusa, meni je kozara bas bezveze dok se moja sestra u njoj davi, takodje generalno jabuke mi ne bude neku emociju sve dok nisam probao Budimku e ta mi se bas dopala, cak sam poceo da jedem jabuke a inace slabo jedem voce uopste.
 
Po slici ja bar ne mogu da budem siguran.
Na primer ova prva budimka nije ista kao sto sam ja imao. Ali velicina I oblik ukazuju da jeste. Da je manja I da ima vise onog hrapave I sive kore moze da lici I na kozaru.

Inace lenja pita je najbolja od kozare. I kozara je dobra za pecenje I tufahije. Bar po mom ukusu.
 
Da li mozes da mi opises razliku u ukusu melroze i ajdared. Imam dva drveta i dosad sam mislio da imam melroze i ricared a sad mi covek koji orezuje voce kaze ta sto sam mislio da je melroze je ajdared a ona sto sam mislio da je ricared kaze to je melroze. Nista mi nije jasno.
Uf ne znam kako da opisem najbolje ih prepoznas po izgledu... Krupnije su ajdared, nekako mekse, mislim da melroze su kiselkastije i ujednacenije dobijaju boju...Sve u svemu najbolje po izgledu...
 
ZA SLOBU 031 Melrouz ces najbolje prepoznati sto ima tackice po kori koje nisu uobicajene za druge sorte i kora mi deluje malo hrapavija za razliku od sorti sa glatkom korom hrapava ili deblja kao kod kozare a boja je karmin crvena ili tamno crvena nekad polovicno obojena a nekad skoro cela zavisi od lisne mase i sorta koja moze da izdrzi skladistenje bez frigo uredjaja dosta dugo ne bas kao ajdara ali dosta dugo. Po meni odlicna sorta umereno slatka i sorta koja zavredjuje paznju ali mozda ne bas dovoljno rasirena kod nas .Po meni zasluzuje visoku ocenu i vredi je saditi
 
NB Campri je naveo da je melrozi glavna mana sto neredovno radja.
Melroza redovno i obilno radja samo je treba znati orezati. Nikako oštra i kratka rezidba već naprotiv duga i blaga čak ponekad i neorezati, jedino nesme kao i druge sorte da prerodi e tako počima da radja na svaku drugu godinu i nastaje problem.
 
Mi ovu vodimo kao merloze i zadovoljni smo kako godinama radja bez nekog odrzavanja i zastite. Primetno je da ima dosta patrljaka i ove godine je dosta opalo kao i kod ostalih. Mozda i gresimo sto se tice sorte.
835d251d41ddebdbbc8cf34110588227.jpg
251025ba32d604000ed140a39095511c.jpg


Sent from my Nokia 7.1 using Tapatalk
 
U Tomasevcu dajemo 13-15 din. Uzimaju ljudi dosta. Konzumna ide 25-30. To je sve iz dvorista na malo. U prvoj turi islo 30-40 na kamion.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Moze li neko prognozirat cijenu ove sezone, rast, pad, ostati ovakva..ajmo recite nesto ozbiljni proizvodjaci, trgovci..
 
ZA NB CAMPARIJA Po mome misljenju posto u Podunavskom regionu ima dosta otkupljivaca I NIJEDAN JEDINI NE ISPLACUJE duguju ogromne svote novca a vecini vocara kojima jos nije isplacena 2018 uzimaju bez para robu i u 2019 godini NORMALNO BEZ PARA A ZABORAVLJAJU JEDNU VRLO BITNU STVAR A TO JE DA CENU ODREDJUJE PROIZVODJAC A NE OTKUPLJIVAC medjutim proizvodjac u Srbiji je cesto nestrpljiv ko mlada pred prvu bracnu noc PA SAM IDE MECKI NA RUPU,a u ovoj godini kada je cela Evropa izmrzla mnogi ne shvataju nista nego daju robu bez ikakvog rezona i budzasto a jos bez para,ko bude strpljiv cvrkutace POD GARANCIJOM GODINA JE IZMISLJENA ZA JABUKU
 
ZA NB CAMPARIJA Po mome misljenju posto u Podunavskom regionu ima dosta otkupljivaca I NIJEDAN JEDINI NE ISPLACUJE duguju ogromne svote novca a vecini vocara kojima jos nije isplacena 2018 uzimaju bez para robu i u 2019 godini NORMALNO BEZ PARA A ZABORAVLJAJU JEDNU VRLO BITNU STVAR A TO JE DA CENU ODREDJUJE PROIZVODJAC A NE OTKUPLJIVAC medjutim proizvodjac u Srbiji je cesto nestrpljiv ko mlada pred prvu bracnu noc PA SAM IDE MECKI NA RUPU,a u ovoj godini kada je cela Evropa izmrzla mnogi ne shvataju nista nego daju robu bez ikakvog rezona i budzasto a jos bez para,ko bude strpljiv cvrkutace POD GARANCIJOM GODINA JE IZMISLJENA ZA JABUKU
 
Hvala.
I ja mislim. Ja imam malo jabuke, neki 40 tona, I to u crnoj gori,
Cijena na kvantaskoj pijaci u podgorici je 50-60 centi
 
Nazad
Vrh