Jabuka

Uzmes pupoljak ili granu neke stubaste jabuke i nakalemis na neku slabobujnu podlogu jabuke
 
Evo podloga za koju sam postavio pitanje.
20150408111123.jpg


- - - - - - - - - -

Zna li neko šta je ili ko je krivac za ovo?
20150407165017.jpg


- - - - - - - - - -

Ne znam kakvo je stanje kod vas kod mene zlatni ne mrda ko da je februar.
Donja grančica GS da se uporedi koliko je ispupio gornje dve ZD.
Šta mislite kako će se ovaj razmak u cvetanju odraziti na oprašivanje? Za svaki slučaj tu je 8 društava pčela.
Jonagold je nijansu manji od GS .
20150408204250.jpg
 
Evo podloga za koju sam postavio pitanje.
20150408111123.jpg


- - - - - - - - - -

Zna li neko šta je ili ko je krivac za ovo?
20150407165017.jpg


- - - - - - - - - -

Ne znam kakvo je stanje kod vas kod mene zlatni ne mrda ko da je februar.
Donja grančica GS da se uporedi koliko je ispupio gornje dve ZD.
Šta mislite kako će se ovaj razmak u cvetanju odraziti na oprašivanje? Za svaki slučaj tu je 8 društava pčela.
Jonagold je nijansu manji od GS .
20150408204250.jpg

Pa prvo kreću cvetni pupoljci, znači grančica GS na sebi ima cvetni pupoljak koji je "krenuo" a iznad su grančice ZD na kojima pupoljci miruju. Ili je ZD prerodio prošle godine i sada ima jako malo rodnih pupoljaka ili su ove grane slučajno tako izabrane.

Cvetanje će verovatno biti u približno isto vreme.
 
ima li neko volje i vrmena da mi napravi kombinaciju fungicida i insekticida kojima bi oprskao jabuku u fenofazi roze pupoljak, u situaciji koju cu opisati.
oprskao sam prije desetak dana plavim uljem. tada su bile u fazi bubrenja pupoljka.
vocnjak je na visini od 800 m, i prskam otprilike 5-6 puta godisnje za vise ja nemam ni vremena niti po meni ima potrebe. prije faze roze pupoljka ne mogu otputovati da bih prskao, mada bi vjerovatno trebalo u fazi misjih usiju oprskati . znaci fazu misjih usiju sam prinudjen da izbjegnem, i sad u fazi roze pupoljka da ispravljam ako je nastala neka infekcija. molim da mi neko za ovakvu situaciju napravi konbinaciju preparata. vocnjak je star 15-ak godina, sorte jonagored, ajdared i melroza. uzgojni oblik vaza/
puno hvala
 
Jabuku ili prskaš ili neprskaš,sa 5-6 prskanja je nećeš zaštititi,pogotovo kada je godina kao ova.
 
Meni je svastika zastitar i preporucila mi je :
- roze pupoljci CHORUS
- prvi cvetovi CHORUS
- opadanje cveta AKORD + SVIČ (ili GALOFUNGIN)
I ja preskacem misje usi jer do srede posle Uskrsa nisam kuci.
 
.
Meni je svastika zastitar i preporucila mi je :
- roze pupoljci CHORUS
- prvi cvetovi CHORUS
- opadanje cveta AKORD + SVIČ (ili GALOFUNGIN)
I ja preskacem misje usi jer do srede posle Uskrsa nisam kuci.
Ok ti je rekla ali chorus ne koristi sam trebaš dodati preventivni fungicid!
Chorus 75 WG ostvaruje odlično djelovanje i kod niskih temperatura (5°Cnaviše). Kurativno djelovanje možemo očekivati do 48 sati nakon infekcije. U svrhu antirezistentne strategije u zaštiti protiv pjegavosti lista i krastavosti ploda jabuke preporučuje mu se dodati neki kontaktni pripravak nespecifičnog načina djelovanja (na osnovi kaptana, mankozeba ili ditianona).http://www3.syngenta.com/COUNTRY/HR/CR/SYNGENTIN_PROGRAM/SREDSTVA_ZA_ZASTITU_BILJA/FUNGICIDI/Pages/Chorus_75_WG.aspx
 
Sve rečeno gore preventivni fungicidi su: mankogal( mankozeb), antracol ( propineb) ,kaptan (kaptan) , folpan (folpet), polyram df (metiram) , malo bolji delan, bellis i skuplji.
U zagradi ti je djelatna tvar.
Imaši mala pakovanja treba ti 20-25 grama na prskalicu od 10 litara ako prskaš ako ideš leđnim atomizerom 40-50 grama.
 
Pa prvo kreću cvetni pupoljci, znači grančica GS na sebi ima cvetni pupoljak koji je "krenuo" a iznad su grančice ZD na kojima pupoljci miruju. Ili je ZD prerodio prošle godine i sada ima jako malo rodnih pupoljaka ili su ove grane slučajno tako izabrane.

Cvetanje će verovatno biti u približno isto vreme.
Druže ceo voćnjak je u takvom stanju znači ni 1% ZD da krene ,nije prerodio prošle godine čak štaviše je podbacio.I meni tako malo sumnjivo deluju ti pupoljci na ZD:sta:
Samo se pitam jel moguće da ako podbaci baš u toj meri podbaci:

- - - - - - - - - -

pred cvetanje spreman delan+silyt i ako T bude malo višlja + sumpor.
 
Nazad
Vrh