Jabuka

jabuka

ove godine okalemljeno za sopstvenu sadnju oko 300 kom AKSAM sorte za probu
zna li mozda neko nesto o njoj ili o APAC sorti,to joj je najslicnija
jedino sto znam (iz price neke) da sazrevaju u drugoj polovini jula,na netu nemogu naci nista
inace kalem grancice stigle iz Mostara

malo sam kasno vidio tvoj post ali moram da kazem ja imam jabuku sorte AKSAM- 4 komada sadnice nabavljene u jednom mjestu kod Mostara .Sada su u trecoj vegetaciji i dobro rode i prilicno je krupna crvene boje jest rana sorta ali je veoma dobra. Samo neznam zasto 300 kom. jedino ako ces da ih cuvas u hladnjaci.
 
Prerano,jedino da nisu filovali kalijem da dignu sadržaj šečera i ubrzaju raniju zriobu.
Vjerovatno se tu radi o boljoj otkupnoj cijeni jer jabuke zasada nema puno a kada dođe biti će jako jeftina jer je ove godine ima jako puno.
 
Dobar dan Voćari!
Ne pripadam voćarima ali imam jedan dobar tekst sa slikama o utvrđivanju zrelosti plodova jabuke radi određivanja momenta berbe. Uradile su moje kolege iz PSS Institut TAMIŠ Pančevo, radiće na svakih 7 dana i mislim da je korisno. Nekima je ovo poznato a drugi mogu da se upoznaju sa metodom koja određuje vreme berbe. Početak berbe utiče na mnogo stvari vezanih za kvalitet ploda i čuvanje, te pogledajte link http://www.polj.savetodavstvo.vojvodina.gov.rs/node/4521 .
Srdačan pozdrav,
Gariša.:ppozdrav:
 
Ja je imam oko 40 stabala i jos uvek ne umem da je proizvedem da bude i krupna i obojena.
Ukus je super, ali nesto mi ne stima.
a link nesto kod mene nece, jel otvorio neko?
 
Ja takodje sto sam vidjao, to bi sve moglo u 2 klasu iako je u marketima isla po ceni 1 klase. Krupnoca je jako problem. Za obojenost jutarnje rose i vlaga bi trebalo da urade posao?
 
Za savršeno određivanje vrijeme berbe treba obaviti 3 testa 1. jodno-škrobni test,2. test tvrdoče penetrometrom, 3.sadržaj šećera ili točnije topivih suhih tvari, refraktometrijska vrijednost u stupnjevima Brixa, a mjeri se refraktometrom​.
 
Ja je imam oko 40 stabala i jos uvek ne umem da je proizvedem da bude i krupna i obojena.
Ukus je super, ali nesto mi ne stima.
a link nesto kod mene nece, jel otvorio neko?
Gala je malo zahtjevnija sorta što se tiče proizvodnje. Tu naglasak stavljam na kemijsku prorjedu i obaveznu ručnu korekciju. Dobra rezidba, jedan plod po cvati, dobra (pogotovo) početna gnojidba dušikom (min. gnojivom i folijarnim), redovna izbalansirana gnojidba kvalitetnim folijarnim gnojivima su faktori koji dovode Galu (a i ostale sorte) do vrlo visokog postotka prve klase. Inače Gala se prodaje u kalibru 65 +, i kod nas to kupci pomalo prihvaćaju, dok je "vani" to normalno da je prva klasa 65 +. Što se boje tiče tu se mogu raditi male korekcije sa folijarnim gnojivima, a za odličnu obojenost najzaslužniji je izbor kvalitetnog sadnog materijala, položaj voćnjaka...
 
Jel neko krenuo sa berbom Jonagolda?

- - - - - - - - - -

Mnogo opada za razliku od ZD I GS ,nije mi nekako na ukus za berbu a I nije nešto obojen. Zna li neko gde ima u južnom Banatu da se nabavi rastvor joda za jodnu metodu?

- - - - - - - - - -

Da li je ovo tačno? [FONT=Cambria,Bold][FONT=Cambria,Bold][FONT=Cambria,Bold]Priprema jodnog rastvora
[/FONT]
[/FONT]
[/FONT]
Farmaceut može da po sledećem receptu napravi jodni rastvor:
1. Rastvoriti 8,8 grama kalijum-jodida u 30 ml mlake vode. Lagano mešati dok se kalijum jodid ne
rastvori.
2. Dodati 2,2 grama kristala joda. Mešati rastvor dok se kristali potpuno ne rastvore.
3. Razblažiti vodom tako da se dobije 1 litar jodnog rastvora.
 
Kod mene je po j-s testu jonagored skoro pa spreman za berbu, ali nema boju skoro uopste,
a to me bas cudi jer su noci vrlo hladne, ima kao po malo i rose sto bi trebali da budu preduslovi za dobru obojenost.
da li je neko probao da prska rano ujutru obicnom vodom ... ili da rastvaramo crveni toner u vodu ili tempere boje...
 
Poslednja izmena:
Jonagold,večeras kada sam došao sa žetve uradio malo uzorako što sam juče nabrao. Zahvaljujem se našem članu Markodimu što je nesebično izašao u susret I poslao mi rastvor za J-S test.
 
Nazad
Vrh