Izbor i primena sirila u proizvodnji sira

• Začetnik teme brundalo
  • Datum pokretanja

jojojo

Član
Učlanjen(a)
18 Jan 2010
Poruka
42
::pomoc:; Imam 3 koze od kojih dobijam mleko i od kog pravim sir. Način na koji ga pravim je ne nasledjen s kolena na koleno već sam se raspitivala kod ovog ili onog i tako došla do načina. Molila bih ako ima neko ko zna i ko bi mi rekao kako se pravi kačkavalj od kozijeg mleka. Pravila sam ga sa sirčetom pa se esencijom pa sa limuntusom i sa sve čim nisam. Nije bio loš ali mislim da to nije ono što mislim da treba da bude i zato molim ako neko hoće da mi pomogne sa receptom. Hvala pozdravčić

svetitrifun

Član
Učlanjen(a)
18 Jan 2009
Poruka
200
Моја ташта тврди да је јако тешко од козјег млека направити качкаваљ. А прави остале врсте сирева нормално...

Rale 83

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
22 Dec 2009
Poruka
3.718
Jedno knkretno pitanje , koliko sirila-maje treba sipati u 1l ovcijeg mleka da sir bude hvalitetan , da ne kisni , da moze dugo da stoji 2-3god koristio bi Slatina-crna krava ::namigivanje::

branaruth

Novajlija
Učlanjen(a)
30 Sep 2010
Poruka
5
Kačkavalj! To je malo zahtjevniji sir i za iskusnog sirara,moraš koristiti starter kulturu predviđenu za sireve (Pasta filata) i specijalnu obradu ,tehnikom istezanja.Mislim da sa pokušaš najprije sa jednostavnijim sirevima.
Neke savjete možeš naći na ovoj stranici
http://www.volimsir.com/

steva80

Novajlija
Učlanjen(a)
26 Maj 2010
Poruka
3
Pozdrav svim clanovima.Imam jedno pitanje a u vezi je sa kozjim sirom.Ima li kod nas da se kupi posebno srilo za kozje mleko ili koristite klasicna za kravlje mleko?

Rale 83

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
22 Dec 2009
Poruka
3.718
steva80 je napisao(la):
Pozdrav svim clanovima.Imam jedno pitanje a u vezi je sa kozjim sirom.Ima li kod nas da se kupi posebno srilo za kozje mleko ili koristite klasicna za kravlje mleko?
Sirilo je sirilo , mleko je mleko , a prema masnoci mleka i njegovom sastavu se odredjuje kolicina njegove primene
Post je spojen: [time]1299085695[/time]

Vrh