Isplativost i zarada gajenja povrća u plastenicima!!!

da bi se zaradilo mora dosta da se radi i da se ulozi prilicna svota novca.Plastenicka proizvodnja se ne moze raditi po principu danas hocu sutra necu jer mi je to dodatna delatnost.To bi bilo isto kao kada bi mi dodatno isli da radimo u neku firmu pa nema vajde nigde.
inace moze da se zaradi dobro samo treba imati sto vecu proizvodnju.
 
Sa povrcem je slicno kao i sa vocem (malinom, kupinom), ako se povrce uveze, ili nagomila na
na trzistu tesko da se neka veca zarada ostvari.
Samo, sto ranija plastencka proizvodnja. :ppozdrav:
 
JuRa je napisao(la):
da bi se zaradilo mora dosta da se radi i da se ulozi prilicna svota novca.Plastenicka proizvodnja se ne moze raditi po principu danas hocu sutra necu jer mi je to dodatna delatnost.To bi bilo isto kao kada bi mi dodatno isli da radimo u neku firmu pa nema vajde nigde.
inace moze da se zaradi dobro samo treba imati sto vecu proizvodnju.

Slažemo se da mora dosta da se radi, kad kažem dodatno i sporedno ne mislim hobi nego ozbiljna priča ali uz neku drugu delatnost da ne bude smak sveta ako se desi neka havarija. Ko hoce samo da landari taj o motiki ni ne razmišlja ili bolje bi mu bilo da je tako.
 
Kada ne bi racunao svoj rad i kada bi te usrao vakum u ponudi paradajza na trzistu kao sto je bio krajem jula i paradajz koštao 100 din.
Inace prve godine u plasteiku i corava koka zrno nabode jer je sve novo i mirisi na novo ali svake godine koje slede vrati koko sto si pozobala....

Znamo mi svi proizvesti ali uvek dodjemo do istog zaključka treba imat prodaju...
Zato su plasteničari oko velikih gradova u boljoj poziciji nego mi sa periferije države jer kad nakupac dodje do mene odma 30 posto jeftinije jer skupa nafta drustvo.
 
dzionik
Druze nikad ne gledaj kalkulacije koje pravi onaj koji hoce da ti proda plastenik jer je to marketing,malo ulepsano i doterano ina oko lepo.
Istina je tu negde sakrivena.Moras imati veci broj plastenika ne jedan ili dva jer tu nema nista.
ja konkretno imam sedam komada iplaniram jos da dizem.za sada mi stane oko 6000 biljaka,a za pristojan zivot ti treba BAR 10000 biljaka pa ti vidi samo ta ulaganja jer je to prvo sto te ceka.
svi samo vide zaradu ali do toga je dug put i treba dosta truda i znanja.
 
sadio sam krastavac salatar 3000 biljaka i isto toliko paradajza u prvoj proizvodnji.Sada imam kornison 3000 biljaka ijos uvek paradajz,koji uskoro cupam isadim zelenu salatu.
Ja nisam pristalica sto raznovrsnije proizvodnje jer se trudim da sto vise robe prodam na veliko a ne da stojim za tezgom. :D :ppozdrav:
 
inace moze da se zaradi dobro samo treba imati sto vecu proizvodnju.

Džaba što veća proizvodnja ako je cena slaba - nikakva .
Ako se neisplati iz jednog plastenika prodaja neće ni iz 100 sve su tu isti troškovi a zarada nikakva ...
Ovo mislim ako se prodaje nakupcima , nekažem da nema ::novac:: ali to sve zavisi od prodaje
Džabe je imati 100 plastenika ako paradajz prodaješ po 10din ... :nono:
 
Moram da pitam jednu stvar, nikako da to skontam, svi kukaju na nakupce, što je sasvim opravdano ali da li je to tolika akrobatika zaobići iste ili šta, zar niko nije našao način da izbaci svoje proizvode po pijačnim cenama za x godina intenzivnog povrtarstva?
 
Zdravo :) evo mene opet da solimpamet :zli:

Nakupci su problem ako dopustite da vam nakupci budu problem :nono:

Svako moze da napravi malu prikolicu i da prodaje svoje proizvode negde pored puta ili u nekom blizem gradu. Ako vas kupci upoznaju i znaju da imate dobru robu nece ici vise u supermarkete da kupuju uvoznu robu. Svako voli da kupi od onoga koga poznaje i da je sveze !
Dajem za primer kako to svabe rade ( mislim da bi nam oni u mnogo cemu trebali biti primer )

http://www.vemus.eu/produkte.html#marktstandanhaenger

Neko rece nakupci placaju paradajz 20-50 din. ako je na pijaci 100 ili vise eto odmah zarade :)

Svako proizvodjac mora da postane i menadzer i da zaboravi za sada nakupce koji se bogate na njemu !

Po onoj staroj : Sam svoj majstor , ili u se i u kljuse
 
@futurefarming
Синко,није ствар у акробатици већ у организовању макар неформалном(о овом се већ разглабало).Ако се удружите или удружимо ,а сигуран сам да у свакој петој породици има макар један који би могао да на пијаци продаје заједничку робу.препродавци могу бити заобиђени.Они који продају имаће плату,а они који производе имаће већу добит.Квалитет
производа се подразумева као и нижа цена него код накупаца као и ТАЧНАО МЕРЕЊЕ,читај:
да нема крађе на кантару.Врло брзо би све легло на право место.
Све док се само кука по форуму од користи нема ништа.
 
Nije sve, bas tako :nono:

Ko gaji povrce na vecim povrsinama nema vremena da sedi za tezgom svaki dan.

Ima proizvodjaca sa jednim - dva, plastenika, koji mogu da usklade proizvodnju i prodaju.
Radne snage svuda nedostaje, i tesko je moguce proizvodnju i prodaju, uskladiti.
Na pijacama su mahom preprodavci, koji prodaju tudju robu.
 
Kurkela ako je veliki proizvodjac onda mora ici na 2-3 -4 5- tezgi uvek se isplati , ako se isplati nakupcu zasto onda ne tebi ?
 
Isplati se i jedna tezga. Zarada je dupla. Ali, nemoguce je uskladiti proizvodnju i prodaju, bar
kod mene, a i kod drugih je isti problem. Znam dosta proizvodjaca koji imaju isti problem, samo njih par
radi na tezgi.
 
Kurkela je napisao(la):
Isplati se i jedna tezga. Zarada je dupla. Ali, nemoguce je uskladiti proizvodnju i prodaju, bar
kod mene, a i kod drugih je isti problem. Znam dosta proizvodjaca koji imaju isti problem, samo njih par
radi na tezgi.


ako znas njih pa onda se udruzite , vas par zaposli jednu osobu da radi uvek na pijaci samo za vas i prima platu , u cemu je problem ?
 
jhona DERU je napisao(la):
Zato što nakupac kupi po 50din a proda po 150din nit orao nit sejao prskao itd ...
a zašto nebi i ti mogao da prodaješ za 150 din.ako si ga ti proizveo?Ili ti je lakše prodati nakupcima za 50? :cao:
 
evo mene i ja neku da prodiskutujem prvo da kazem da od nakupaca nemozes da dodjes do dobre tezge jer oni su svaki dan na pijaci i sve upravnike znaju i ko zna koliko im para daju.Kao drugo gore vec pomenuto vreme je bitan faktor ja dok odem do beograda istovarim robu platim parkig koji kosta 250din-sat za teretno vozilo plus kolica do tezge koja je udaljena 500m od parkinga pa onda dnevni zakup tezge pa dorucak pa razmerka na vagi (ja nisam svercer da kradem ja dajem uvek vise) pa onda treba da se vratis kuci a ono u prokletom beogradu guzva da nemozes da izadjes iz njega za 2 sata.I kad dodjes kuci ti si mrtav umoran i ponovo treba da se sprema roba za sutra.Pa da vidim ko to moze da izdrzi
 
Nazad
Vrh