Iskustva sa kurirskim službama

Lekovi,hrana i zivotinje se ne salju kurirskim sluzbama,to na svakoj njihovoj otpremnici pise,ustvari,pisalo je,dok nisu poceli sa bar kodovima.
 
Ovog proleca dosta sam slao seme lucerke na sitno, kad sam poceo da saljem i dzakove od 50kg. kaze mi sofer ''brate nemoj centralu da zoves, imas moj broj daj da uzmem i ja neki dinar'' u pitanju je Bex. Naravno ni slucajno na taj nacin jer i ovako slabo ima odgovornosti a tek na ovaj da kazem nelegalan nacin mogu da zamislim, pogotovo sto u ovom slucaju roba se prebacuje iz kombija u kombi izmedju razlicitih kurirskih sluza povezanisu svi da bi se roba prebacila sto pre...Da ne verujes koja lopurdija.
 
Da le je to neki zakon ili sta vec,kada ti kurir donese robu,dok ne platis ti nesmes da otvaras,jel je to do njih ili je sta??
Treba uskoro da mi stigne vredniji paket,pa da ne bude cigla unutra ili bukova cepanica.
 
Da le je to neki zakon ili sta vec,kada ti kurir donese robu,dok ne platis ti nesmes da otvaras,jel je to do njih ili je sta??
Treba uskoro da mi stigne vredniji paket,pa da ne bude cigla unutra ili bukova cepanica.

Ma kakvi, otvoriš vidiš jel to to ako nije vraćaš troškove plaća onaj kome se vraća paket.
 
Hvala super moderatoru. Pre nekih mesec dana mi je stizala pošiljka Bex ekspresom i pošto nisam bio kod kuće mama je preuzela i naravno vozač naplati više 50 dinara nego što je trebao. Ne budem lenj i nazovem ga da vidim šta je u pitanju i malo se iznenadio da ću se ciganiti za 50 dinara koje je slučajno više naplatio. Sutradan je doneo svoj harač.
 
Bokibole najbolje je da zakazes kurira preko njihovog sajta. U slucaju AKS-a javice ti se kurir licno kad bude blizu tebe i preuzece posiljku. To mozes sad da zakazes. Ako ih zoves, nebitno koja je sluzba, svi ima da ti pustaju neku glupu muziku i gubis bezveze vreme.
Ja sam juce imao okrsaj sa jednim iz AKS-a. Zvao on mene bukvalno 30 sekundi, kao da me cimao. Ja radio pa nekako nisam cuo. Vidim propusten poziv 15 min kasnije i nazovem jer sam i mislio da je on. Kad on meni poce kako se ja ne javljam i on se vraca nazad i nista od slanja. Ja ga pitam kako da se javim kad me bukvalno cimnuo i nisam cuo, on meni opet neka predavanja poce da drzi i kao ne moze da me nadje ako se ne javim. Sledeci put dolazi tek u cetvrtak. Znaci govedo nevidjeno, sreca pa mi nije bio blize. Posle me vec prodje ljutina.
 
Preko AKS kurira šaljem seme lucerke već godinama a takođe preko njih uglavnom stiže sve što se poručuje pa kurira poznajem.Važno je biti ljubazan prema njemu i s vremena na vreme častiti ga bar sto dindži da čovek stekne poverenje i posle nema problema.Ako se ne javim na tel.ili nisam dostupan on uđe kombijem u dvorište jer je kapija uvek tokom dana otvorena.
 
E upravo je to ovde u pitanje. Bar sam tako steko utisak da on ocekuje da ja njega castim, a ne zna da to treba da se zasluzi. Nije meni za neki dinar, ali konstantno su neljubazni i nadrndani ovi iz AKS-a ovde sto voze. Cesto se desi da nisam kuci, a stigne mi nesto i kad me zove da se najavi, a ja kazem da nisam kuci i da ostavi tu i tu onda krecu neke nebulozne price kao da treba da ostavi na mesec. Sad skoro mi nesto stizalo BEX-om, a ubrzo posle i DEXPRES-om i oba puta nisam bio kuci i lepo objasnim gde da se isporuci i ljudi ljubazni i bude i cascavanje. Medjutim ovi su neki specificni, a pare da mi izvucu na silu, tesko.
 
Kod mene selo 20 km od grada aks ne dolazi uvek zove da ostavi u gradu il da sidjes muljara zesca. E zato kad saljem odem u glavi magacin j tamo je sve ekstra mislim na gabaritne posiljke,inace prijavljivanje posiljke na tel to je avaslluk zesci napisu kontra adese pa moram mejlom da ispravljam uzasss.
Al staces kad jedino aks vozi sta god im doteras od gvozdjusija,ostali oce sve upakovano fino.
 
Bas tako Mikser, jedino oni ne pitaju sta je i kako je. BEX i DEXPRES su mi ljubazno rekli da nisu u mogucnosti da prevoze. Pitam ih zbog cega, a odgovor u principu zbog gabarita da ne bi ostetili drugu robu.
Danas me zvao onaj kurir. Ide vanredno nesto ovamo pa kao moze da svrati do mene. Zvao me 20 min ranije za svaki slucaj pa posle bas kad je doso i cak je ljubazniji. Kad stigne otkupnina mora da bude cascavanje.
 
Meni danas bili i Bex i Aks.Roba bez poštarine ali sam obojicu častio taman dovoljno za dobre međuljudske odnose.
 
Ma i oni verovatno imaju male plate, a rade od jutra do sutra pa zato umeju da budu nervozni i nadrndani. Kad bude cascavanje onda se malo oraspoloze.
 
Pre 10ak dana mi je Aks donosio pošiljku i kurir naplati 260 dinara više i ne izda račun, a bar kod sa pošiljke je iscepao. Ukućani su primili pošiljku pošto sam bio na poslu. Posle tačno sedam dana, i verujem preko 15 poziva vratili su ono što je više naplaćeno.
 
Poslednja izmena:
Tu nije kriv AKS vec njihov kurir. Meni je stizalo nesto Bexom skoro i iznenadim se kada mi je prvo stigao sms sa tacnim iznosom koliko sam im duzan za posiljku prilikom preuzimanja. To su uveli jer je muljanje sofera bilo preslo sa ranga kraduckanje, na kraduracenje.
 
Ne saljem mnogo frekvetno, ali sam imao lose iskustvo sa Bex om i mislim Daly expresom oba puta su hteli vise da naplate. Cak su i uspeli jednom ali posle zvanja centrale kazu to je nov kurir on se vratio i dao pare i kaze zbunio se bio. Lagao je.
Sve u svemu uvek koristim post expres i veoma sam zadovoljan. Do sada nijednu primedbu nisam imao. Istina ja uvek lepo paket zapakujem.
 
Iz Apatina sam uglavnom slao Post expressom, ali sad sam radio sa royalexpress.rs i mogu reći da sam oduševljen sa uslugom.
 
Nazad
Vrh