Ishrana ovaca - praktična iskustva + Upitnik !!!

CIME HRANITE VASE STADO U ZIMSKOM PERIODU KAD NEMA PASE


  • Ukupno glasača
    136
Po meni najbolja sečka je kao ona što je postavio kolega koji više nije na forumu u temi, "Uradi sam", možete pogledati, čak je postavio i detaljne tehničke crteže.
Danas sam zvao jednog čoveka, traži 600 e što je preskupo, sečka je sa motorom od 1,5 kW i sitom, previše je to para.

seckalica-za-slamu-483839201.jpg


U utorak ću kontaktirati još dva proizvođača pa ću postaviti slike i cene, ali mislim da je najisplatljivije i najbolje napraviti istu.

Ovo je ešto što nama treba.


Sedište firme, Ontario, Kanada. :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Po meni najbolja sečka je kao ona što je postavio kolega koji više nije na forumu u temi, "Uradi sam", možete pogledati, čak je postavio i detaljne tehničke crteže.
Danas sam zvao jednog čoveka, traži 600 e što je preskupo, sečka je sa motorom od 1,5 kW i sitom, previše je to para.

seckalica-za-slamu-483839201.jpg


U utorak ću kontaktirati još dva proizvođača pa ću postaviti slike i cene, ali mislim da je najisplatljivije i najbolje napraviti istu.

Ovo je ešto što nama treba.


Sedište firme, Ontario, Kanada. :osmeh:
pozz kolega gde mogu da vidim taj post "Uradi sam" jel bi zeleo i ja da napravim masinu za secenje
 
Imao sam nekad kombinovani cirkular i secku lifam proizvodjac.Deda je seko repu i kukuruzovinu sa njom lepo je radila dog je bila novija posle pocela da zeza ,iz nekog razloga izgubila balans .Imala je mogucnost da se hrani od gore i sa strane, dva kraka po tri reda duplih nozeva i verovatno se na nekoj strani vise pojeli nozevi ili je mozda neki otpo pa je matori prodo,steta.
 
Ja uzeo secku sa sve motorom trofaznim na neodredjeno koriscenje kad dodje leto ako lepo radi uzecu tj kupiti od coveka.On nema stoku i stojala mu u sljiviku pokriven najlonom samo motor.Lepo je radila ja ne stizem da skinem in aostrim nozeve.Inace veliki motor oko 3,5 kilovata.Kad smo kod ishrane jel ima ko sirka semenskog za prodaju?Tj seme sirka,vrseno
 
upoznao sam čovek koji zastupa JAY LOR bio je na sajmu u NS 2011, odi na sajt firme loonland worldwide i naći ćeš kontakt, vrlo su ok za saradnju ,
Po meni najbolja sečka je kao ona što je postavio kolega koji više nije na forumu u temi, "Uradi sam", možete pogledati, čak je postavio i detaljne tehničke crteže.
Danas sam zvao jednog čoveka, traži 600 e što je preskupo, sečka je sa motorom od 1,5 kW i sitom, previše je to para.

seckalica-za-slamu-483839201.jpg


U utorak ću kontaktirati još dva proizvođača pa ću postaviti slike i cene, ali mislim da je najisplatljivije i najbolje napraviti istu.

Ovo je ešto što nama treba.


Sedište firme, Ontario, Kanada. :osmeh:
 
Štand na novosadskom sajmu su imali nedaleko od nas, ali nisam znao da su zastupnici za JAY-LOR.:ppozdrav:
Kontaktirao sam firmu, cene su astronomske, tako da smo kupili sečku za kabastu hranu pre par dana, a mix prikolicu ćemo verovatno praviti.
 
Da li je neko probao da hrani ovce ljuskom od krompira. Imam ponudu vrlo povoljnu 3 din kg. Probao sam jednu vrecu jedu lepo samo ne znam koji je efekat.
 
Ljuska je dobra i kod preživara nema potrebe za kuvanjem jer oni vare uz pomoć mikroba u buragu. Pazi da nema zemlje na ljusci, ovcama to može biti problem, nemoj da ti dugo stoji jer se brzo kvari i trebalo bi da menja kukuruz jer je krompir skrobno-enegretsko hranivo. Eto ukratko :) a ti nam prenesi rezultate :)
 
А како би овце подносиле кромпир, исецкан, жив. Колико би се могло давати дневно по овци уз нормалне количине сена, а да се умањи концентрована храна за количину кромпира.
 
Mislim da sam i postavio slike pripreme krompira za ishranu ovaca.
Prošle godine smo imali dosta krompira za ovce i davali smo im 1 kg iseckanog u dva obroka, ujuru i posle podne, nije bilo nikakvih problema.
 
večer forumašice i forumaši,kako da nastavim hraniti male janjce stare 4 tjedna dosad sam im davao 3 deci zamjenice svaki 4 sata s tim da noču ništa nisam davao od 12 sati do 7 ujutro ,dali da uvedem sjeno ,ječam ,kukuruz ili šrot ili zeleno ,hvala
 
hvala sava21,znaći zamjenicu da uvedem ujutro u podne i navečer,količina ista 3 deci ,da im dajem mljeveni ječam i kukuruz ili u zrnu ,sjeno sam im uveo več ,a zanima me zeleno još kad to da uvedem i kad ih mogu pustiti malo po dvoru da šetkaju i pasu trave
 
Čim otopli možeš ih puštati napolje.Ako imaju seno na raspolaganju 24 časa, nema straha da se prejedu zelene trave i dobiju proliv.
 
Nazad
Vrh