Ishrana muznih krava

Za krave koje startuju sa blizu 30 tu nema dovoljno proteina , moj savet obrati se putem pp nasem clanu prof.dr. Seljak da te posavetuje i sastavi koncentrat.
Kada sam rekao ok je simentalka koja startuje sa 30l mislio sam da je to što se genetike mlečnosti tiče za mene dobra krava.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Правиосам рецептуре са сојом,сунцокретом али нисам имао резултата тако да сам то избацио једноставно уложено се није враћало.Највише ме интересују ваша искуства дали је нормално да краве тако брзо почну да смањују млијеко.
 
Možemo sad preko sto stranica diskutirat o utecaju menjanja pojedine komponente u smesi do ko zna kog mesta iza decimalnog zareza.

Krava je preživar, osnov proizvodnje je održavanje aktivnosti buraga bez velikih oscilacija u pH vrednosti sadržine.

Bez top prvoklasno kvalitetne kabaste komponente nema matematike.

I bez uvrede, bilokoja simentalka u pristojnoj kondiciji bi morala startat sa više nego 30 litara posle telenja, to je po pitanju genetike. A litraža koja se nakupi u daljoj laktaciji je rezultat rada na području tehnologije, ishrane i pripreme hrane.
 
Разлог мога проблема је вјероватно лоша генетика,што се тиче хране улажем пуно труда да добијем на квалитету али није свага година погодна да се добије квалитетна храна.
 
Pozdrav Farmeri
Sta bi po vama trebala da pojede krava od 25l mleka
U opticaju su crvena detelina, livadsko seno, silaza cele biljke kukuruza(otvaram za koji dan, nisam imao do sad) i kupljen koncentrat, gotova smesa(18 ili 20% proteina)
Još sam nov u ovome pa gledam gde gresim i sta se isplati
 
Dobri su premiksi, cene se menjaju cesto, kao i kod svih proizvodjaca stocne hrane.
A zavisi i od distributera, najbolje da proveris u svom mestu.
Mislio sam na supere.
 
Akio si iz Bogatica (Macva) imas inf. iz prve ruke od Ivana kendinog ,radi u zastupnistvu a brat mu drzi krave.
Prosle jeseni kad je ponestalo hrane bili su na nekoj akciji i prilicno povoljno ,sad su verovatno dosta skuplji.
Hrani ko krave sa De Heus superima, kako su se pokazali, i koja im je cena?
 
Mi trenutno imamo dvije krave. Jedna vise od pola godine nije mogla ostati steona i vec je jako smanjila mlijeko. Druga je oteljena prije 3 mjeseca. Ova druga daje nekih 14-15 litara mlijeka. Ujutro dobiju 4 fangle obroka i pola bale sijena, a uvece kolica silaze i 4 fangle obroka. Obrok je 60kg kukuruza i 40 kg psenice. S obzirom da sam sad ja poceo da muzem krave i imam u planu predavati u mljekaru. Kako im uvesti koncentrat sad? Da li smijem odmah napraviti po nekoj recepturi gore ili da napravim slabiju hranu i onda pojacavati hranu? U pitanju su krave simentalske rase.
 
Da li je moguce 3 dana vec hranim sa premiksom kravu. Jos uvijek nema povecanja mlijeka.Koliko treba da prodje dana da bi se vidjela neka promjena? Dok je jela kukuruz i psenicu isto je mlijeka imala. Danas je za cio dan dobila 5.5 kg premiksa. Ne znam da li smijem nastaviti sa povecavanjem?
 
Ta kolicina premiksa moze da izazove ozbiljan zdravstveni problem kod krave, proveri uputstvo.
Da li se radi o premiksu ili super koncentratu?
I jedno i drugo se daje u mnogo manjim dozama.
 
Pokusavali smo par puta lucerku i slabo. Sve je kod nas zemlja 5 i 6 klasa uz to jako kisela. Nisam se dobro izrazio mislio sam na koncentrat. U koncentrat sam stavljao kukuruz, psenicu, mekinje, soja, stocna so, i premiks. Ne znam da li je 5.5 kg u dva obroka puno tj da li smijem nastaviti povecavati svaki drugi dan za pola kilograma?
 
Imam kravu u 8 mjesecu steonu..ne muzem ju vec 3 mjeseca...za ova 3 mjeseca se ugojila sigurno 200 kila...dajem joj jupolsku kantu silaze ujutro i uveče i sijeno.slamu...bez koncentrata....Dal da joj oduzmemo i silazu....
 
mozda nosi dvojke,trojke... a i neverovatno je da se toloko ugojila.
smanji silazu na pola ujutru i uvece , a pocni da joj dajes koncentrat za zasusena grla po malo, da ne bi napravio problem posle teljenja.
 
Nazad
Vrh