Ishrana muznih krava

Učlanjen(a)
15 Avg 2015
Poruka
2.943
Za krave koje startuju sa blizu 30 tu nema dovoljno proteina , moj savet obrati se putem pp nasem clanu prof.dr. Seljak da te posavetuje i sastavi koncentrat.
Kada sam rekao ok je simentalka koja startuje sa 30l mislio sam da je to što se genetike mlečnosti tiče za mene dobra krava.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

dejan.m

Član
Učlanjen(a)
23 Nov 2014
Poruka
74
Правиосам рецептуре са сојом,сунцокретом али нисам имао резултата тако да сам то избацио једноставно уложено се није враћало.Највише ме интересују ваша искуства дали је нормално да краве тако брзо почну да смањују млијеко.

tine

Član
Učlanjen(a)
14 Avg 2007
Poruka
724
Možemo sad preko sto stranica diskutirat o utecaju menjanja pojedine komponente u smesi do ko zna kog mesta iza decimalnog zareza.

Krava je preživar, osnov proizvodnje je održavanje aktivnosti buraga bez velikih oscilacija u pH vrednosti sadržine.

Bez top prvoklasno kvalitetne kabaste komponente nema matematike.

I bez uvrede, bilokoja simentalka u pristojnoj kondiciji bi morala startat sa više nego 30 litara posle telenja, to je po pitanju genetike. A litraža koja se nakupi u daljoj laktaciji je rezultat rada na području tehnologije, ishrane i pripreme hrane.

dejan.m

Član
Učlanjen(a)
23 Nov 2014
Poruka
74
Разлог мога проблема је вјероватно лоша генетика,што се тиче хране улажем пуно труда да добијем на квалитету али није свага година погодна да се добије квалитетна храна.

Vrh