Ishrana muznih krava

Ne znam koliko je dobro koštano brašno za krave.Ipak su one biljojedi.Ovo ostalo je OK.
 
uglavnom u recepturama koje vidim ovde nisu lose imam samo nekoliko smernica. Krava dnevno treba da pojede optimano 4% TM u SM znaci za kravu od 600kg treba da pojede 24kg SM za normano funkcionisanje sistema za varenje i osecaj sitosti. U tih 24kg SM treba da se nadje negde oko 16-18 % proteina. Bitne stavke kod mlecnih goveda su NDF i ADF u ishran. zasusene krave jedu negde oko 15kg SM.
 
Posto sam deo deteline zamenuo za slamu u isrhani,ali sam poveco soju i suncokretovu sacmu u mesavini. Jel to moze da stvori neki problem kod krava.
 
Stigla, upravo!

Послато са SM-J730F помоћу Тапатока
feb100fd87f2a47e754ccb846d9f1bf3.jpg
Mali update.
144298ed8797c608a903966d6416245b.jpg
b771c78c7e1689256ebb94d92d93a567.jpg


Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Jeste povisoko, kos je 130cm visine na mlinu. Posto sav kukuruz berem u klipu u planu je spirala koja ce iz krunjaca direktno transportovati zrno u kos mlina. Gore u mesaonu sipam samo premiks, so i ostale komponente koje idu po 0,5-1%

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Можели мали савјет око исхране крава,наиме мој проблем је следећи;краве које ми се отеле крену са солидном литражом млијека и након мјесец дана почну да смањују иако нежалим на храни.Ујутру прије муже добију луцерку,после муже добију око13 кг силаже по крави и по силажи поспем концетрат који сам правим.Кад то поједу поново луцерка.У подне добију сјенажу од луцерке.Увече после муже силажа исто око 13 кг по крави и опет поспем концетрат по силажи.Кад то поједу опет дајем луцерку.Концетрата добију око 5 до 6 кг по крави.
 
Рецимо крава даје 28 до 30 л и нагло падне 22-23 л
Друга крава кренула са 22 л и исто тако падне на 15-16 л
Незнам јел то нормално обадвије су отељене прије 50 дана.Није било могућности,да се постигне добра генетика јер ветеринар што ми је радио није имо избор квалитетних сјемена
 
Неке краве неће да поједу више,покушо сам дават и више али нема резултата
 
Po meni krava ako je simentalka a kazes da daje 30l je sasvim ok. Ta sto daje 22l kad se oteli mislim da sa tolikom lucerkom i sa 6kg koncentrata ne bi smela da padne na 15l mleka posle mesec dana!?
Daj recept koncentrata koji pravis.
 
Nazad
Vrh