Ishrana muznih krava

Drugari , silaza mi polako nestaje a perko jos nije stigao da polako mesamo silazu sa perko , perko mi je nekih 30cm . Dali da isteram silazu do kraja pa da napravim prekid do perka ili da mesam silazu sa travom iz dvorista desetak dana dok nestigne perko ( nema ni te trave nesto ......) u dilemi sam sta da radim
 
Gebi 18% crveni 1550 dinara 40kg. 1kg koncentrata 2.7 litre mleka! Premiks Saplement Milk 2.5% 390 dinara. Bilo je jednom i Gebi 20% ista cena kao za 18%, medjutim nisam primetio da su nesto vise dodale mleko, tako da sam trenutno zadovoljan sa Gebi- koncentratima i ne planiram da menjam.
 
Drugari , silaza mi polako nestaje a perko jos nije stigao da polako mesamo silazu sa perko , perko mi je nekih 30cm . Dali da isteram silazu do kraja pa da napravim prekid do perka ili da mesam silazu sa travom iz dvorista desetak dana dok nestigne perko ( nema ni te trave nesto ......) u dilemi sam sta da radim
Bolje ti je postepeno prelaziti sa jedne hrane na drugu nego raditi nagle prelaze.Ubaci jos nesto u obrok da ustedis(razvuces)silazu.
 
dali je neko sadio kukuruz i suncokret pa posle siliro?neki kazu da se kvari silaza jer stablo mu gorko ?sta vi mislite?
 
Gebi 18% crveni 1550 dinara 40kg. 1kg koncentrata 2.7 litre mleka! Premiks Saplement Milk 2.5% 390 dinara. Bilo je jednom i Gebi 20% ista cena kao za 18%, medjutim nisam primetio da su nesto vise dodale mleko, tako da sam trenutno zadovoljan sa Gebi- koncentratima i ne planiram da menjam.
Koliko ti se isplati hraniti čistim koncetratom jer i ja planiram da uzimam gotovu smesu?
 
Isplati se, samo sledece godine ocekujem da izadjem na 100 litara mleka minimum...Taman kada sam mislio da cu ostati na Gebi-koncentratima, pre par dana dosao je novi koncentrat Bankom Agrar. Iste rezultate daje kao i Gebi, a jeftiniji za 130 dinara po dzaku..
Pa sam promeni koncentrat zbog cene i uzeo Bankom agrarov ( Zeleni dzakovi pise na dzaku Premier..) Krave su ga lepo prihvatile tako da za sada on ostaje. Cena 1420 dinara 40 kg 18%. Ujutru dobijaju 1 kg koncentrata plus 1 kg kukuruza, popodne 2kg kukuruza plus 1kg jecma... S obzirom da sam pri kraju sa kukuruzom, dobio sam jos jeftiniju varijantu koncentrata ( U pravo vreme) ponudu PATENT CO koncentrati cena od 520 do 580 dinara za 20 kg koncentrata, pa cu probati i sa njim.
Gebi je dobar, ali trenutno imam jeftiniji za isti kvalitet.. AKo se Patent Co pokaze dobar, otkazacu i Gebi I Premier i uzecu Patent Co.
Patent Co sam narucio da donesu posle 20 aprila..
 
Jugi koja je svrha toga sto ti radis?Dzaba bacas pare na koncentrat,bolje kupi dopunsku smesu i dodaj u tu prekrupu i jecam,ovako nema efekta.Koncentrat,potpuna smesa, se daje 300-350 grama po litri mleka na dan i udeo u ceni litre mleka mu je oko 30%..............
 
Obrok po kravi me kosta:
Seno 90 dinara bala
Koncentrat 1kg 34 dinara( Gebi-38.5 dinara)
Ovas 60 dinara proizvodna cena po bali...
60 +90+ 34 dinara = 184 dinara dnevno... 25 litra puta cena mleka po kravi cini mi se da nije 30 %....
Prekrupu ne racunam, jer nisam kupio...

Ratko, 104 dinara me kosta koncentrat dnevno za krave muzare
 
Poslednja izmena:
Ja imam kukuruza previše ali ga izbacujem iz ishrane zbog alfa toksina kojeg nema u kukuruzu ali ga ima u mleku i ako sam radio analizu zvega što koristim u ishrani..Tako da su krave od 1 na paši i na detelini i uzeo sam Gebijev koncert.koji dobijaju posle paše...
 
Pantelija1 Javi, kako ti se pokazao Gebi koncentrat.. Mozes da uzmes i Bankom Agrar koncentrate ako je jeftiniji..
 
druze pa kao kod tebe 37 .5 uni

a kod men crven 33 din a kolko sam, dalji od tebe.

a uni valjda 30 .

zasto tolka razlikaa u ceni???
 
Hrani li ko trenutno sa Perkom ili Stocnim Keljom , interesujeme povrsine po grlu , do kad se moze trositi ili do kog stadijuma ga goveda jedu i koju maksimalnu kolicinu im smem dati
 
Ja trenutno hranim keljom i dajem im na volju,doduse prvi put ove godine ga koristim tako da neznam tacno sta i kako ide.
Poceo sam da ga kosim kad je poceo da cvjeta.
 
Nazad
Vrh