IPARD fondovi EU

Druga kontrola gleda da li je oprema stavljena u funkciju, odnosno da li se poklapaju bojevi motora i šasije sa onim što je uneto u garantni list. Kada se govori o stavljanju u funkciju treba voditi računa o sledećem, broj radnih sati pre preuzimanja traktora vodititi računa, nulti servis odrađen ne odrađen, da li ima vidljivih oštećenja znatnih u smislu postojanja korozije pošto su se dešavale takve stvari, vidljivost brojeva vezano za generalije na traktoru itd uopšteno to je to po potrebi upaliti i dokazati da je traktor ispravan tj u voznom stanju.


Da li gledaju ambalažni otpad od pesticida i ugovor sa distributerom za odlaganje, i traže li ugovor sa serviserom za odlaganje ulja?

Gledaju li knjige gde se vodi evidencija o zaštiti bilja?

Za koliko su došli posle predaje Zahteva za isplatu?
 
Traktor i sve mašine moraju biti stavljene u funkciju to znači i registrovane. Normalno morate voziti traktor da bi bio stavljen u funkciju. Što se tiče održavanja traktora, napomenjem da vodite računa o nultom servisu jer je u suprotnom garancija ne važeća a samim tim i Vama će to biti problem, koliko ja znam Vi morate da obavljate i druge servise u toku garantnog roka kod ovlašćenog servisera, tako da ta zamena ulja ili šta već trebalo da se uradi biti prepušteno njima i da to eventualno bude evidentirano u servisnoj knjižici. Trebalo bi oni da se pridržavaju toga u vezi odlaganja ulja, slažem se da i to predstavlja trošak ali je i to bolje prepustiti njima nego da Vam, nešto nabijaju na nos bespotrebno ali iskreno mislim da toliko neće ići daleko. Što se tiče knjige prskanja, bilo bi dobro da imate kao dokaz da se pridržavate dobre poljoprivredene prakse tu se posavetujte sa nekim zašitarom iz PSS-a, to i ako se gleda to je trebalo da se utvrdi u nultoj kontroli mislim da je apsurdno to gledati, pre podnošenja zahteva za isplatu. Mislim da su u nalogu dužni da napišu na šta se odnosi kontrola tako je barem bilo, sve ostalo je čisto iživljavanje ili uvod u neke nečastive radnje.
I naravno ponašajte se kao pravi domaćini ugostite ljude na pravi način i verujete sve će proći dobro.
 
Traktor i sve mašine moraju biti stavljene u funkciju to znači i registrovane. Normalno morate voziti traktor da bi bio stavljen u funkciju. Što se tiče održavanja traktora, napomenjem da vodite računa o nultom servisu jer je u suprotnom garancija ne važeća a samim tim i Vama će to biti problem, koliko ja znam Vi morate da obavljate i druge servise u toku garantnog roka kod ovlašćenog servisera, tako da ta zamena ulja ili šta već trebalo da se uradi biti prepušteno njima i da to eventualno bude evidentirano u servisnoj knjižici. Trebalo bi oni da se pridržavaju toga u vezi odlaganja ulja, slažem se da i to predstavlja trošak ali je i to bolje prepustiti njima nego da Vam, nešto nabijaju na nos bespotrebno ali iskreno mislim da toliko neće ići daleko. Što se tiče knjige prskanja, bilo bi dobro da imate kao dokaz da se pridržavate dobre poljoprivredene prakse tu se posavetujte sa nekim zašitarom iz PSS-a, to i ako se gleda to je trebalo da se utvrdi u nultoj kontroli mislim da je apsurdno to gledati, pre podnošenja zahteva za isplatu. Mislim da su u nalogu dužni da napišu na šta se odnosi kontrola tako je barem bilo, sve ostalo je čisto iživljavanje ili uvod u neke nečastive radnje.
I naravno ponašajte se kao pravi domaćini ugostite ljude na pravi način i verujete sve će proći dobro.


Hvala MNOGO na odgovoru! Slažem se sa svime navedenim :)

Posle koliko vremena od podnošenja Zahteva za isplatu je kontrola došla kod Vas?


Gde mogu da se vide uslovi za konkurisanje??

Ima sve na sajtu Uprave za agrarna plaćanja. Ukoliko Vam ja mogu pomoći, slobodno me pitajte šta Vas konkretno zanima :)
 
Meni je zanimljiva mera 7, ima neki info kad se planira ona?

U Planu poziva za 2019. godinu stoji da će Javni poziv za Meru 7 biti objavljen 15.11.2019.
Naravno, ovaj podatak treba uzeti sa rezervom, jer su odstupanja moguća.


148hpp2.jpg
 
Za ipard i dalje nece moci kineski traktori da konkurisu?

Послато са Samsung Galaxy s6 уз помоћ Тапатока
 
Za ipard i dalje nece moci kineski traktori da konkurisu?

Послато са Samsung Galaxy s6 уз помоћ Тапатока


Ukoliko je cena traktora ispod cene pregovaračkog postupka, odnosno, trenutno ispod 100.000 evra, nije važno koja zemlja je proizvođač.

Svakako, pre nego što se odlučite koji traktor biste uzeli, posavetujte se sa distributerima, oni su veoma dobro upućeni koji modeli ulaze u program, a koji ne.


Roba koja je predmet nabavke mora da potiče iz zemlje koja je data u Prilogu 3 - Lista prihvatljivih zemalja, osim kada je vrednost robe bez PDV-a ispod praga za korišćenje konkurentnog pregovaračkog postupka.

Prošlogodišnji prag je bio 100.000 evra.
 
Ha Ha istina.

Brojke same govore
oko 400 konkurisali
oko 300 na rang listi
oko 200 isplacenih zahteva.

Po REFERENTNOJ vrednosti!
 
Najbolje nemati niiiiiiišta na svom imenu,biti zaposlen,biti mlad i još žensko,imati samo arende pod ugovorima,kad dođe kontrola može kontrolisati samo njive i setvenu strukturu.
To nema veze sa Srpskim (pravim seljakom siromahom),samo bogatima.
 
Nazad
Vrh