International

1466 posle farbanja
attachment.php
 
Pozdrav, mijenjo sam obloge na kocnicama traktor internaciona 844 al mi sad jedan tocak vise koci tj.prije fata dali neko zna sta moze bit.
 
Mokre su. Mislim da sam rijesio problem ponovo sam sve skino, izvadio cilindar ocistio, bilo je prljavstine kako su se obloge trosile, nije se mogo cilindar vracat i sad je ok.
 
Mislenja oko IHC 744 sa dva izlaza kardana, 8+4 brzina + puzni brzina, nije duplak? Kakva je hidraulika, potrosnja, dal getrba ima podmazivanje pod pritiskom kao jd?
 
Брате џаба лупаш главу и купујеш те кршеве од 40 година(да се неко не увреди)јер то је тешко одржавати,скупи и ретки делови а староо...Купи брате неког Зетора,Имт,Руса,да се има за боље не би тражио странца до 9000е.Зајеби то,пријатељски савет да те глава после не боли
 
Нисам хтео директно,само сам се повео твојим искуством...:osmeh:Не би да се неко нађе увређен,ало јбг то су трактори које је прегазило време такође и ако већ морам да бирам између крша од 40 година које је скупљи за одржават или јефтинији,некако ми је боље овај јефтинији,
 
Ni su bas retki ovi x44 serija. Na rumunski oglase ima ih mnogo a i cene ni su velike. Ruseva ima ali je svaki pred generalka a i ne svidja mi se bas njihova tehnika. Jedino su zetori superasa jeftini kod nas, ostali modele su skupe i retko ih kupuje neko. Kraj krajeva izbor moze pasti na imt 558, ak nadzem za normalnoj ceni.
 
Isli smo gledati tog 744, ali nije pala odluka. Menjac obican mahanicki, bez ikakvih hidraulika, motor na ogled dobar, dobro pali ali na iberlauf ko da duva. Nema dima, ali oseca se pritisak i zgolemuje se kad dodas gas. Volan krs, u ljevo ide tesko, u djesno jos teze. Gume krs.
 
Imam jedan problem na mom internacionalu 1246, naime odjednom mi je pocelo curiti ulje iz mijenjaca na spoju izmedju mijenjaca i kvacila i to samo kada je prednji kraj traktora oboren, a kad sipam ulje ono mora biti na minimumu jer ako sipam vise odmah pocinje curiti. Mislio sam da je semering ali mi je cudno sto curi na taj nacin i da nije prije tog ni kapi bilo ulja,vec samo odjednom. Da nije neko slucajno imao ili cuo za takav problem?
 
Nazad
Vrh