Inovacije na IMT traktorima

1c576b6b9ae8945cfb807d7a01eb8a8f.jpg

Ovako nesto? Cale i drugar pre cca 7 godina radili.
tako,samo sto je kod mene traktor takav kao da je iz fabrike izasao...
 
Одлично је то, свака част на труду. Једино можда брзиномер да си ставио овако нешто:
http://www.dhgate.com/product/cycli...cle/120303869.html#myaccount_favorites-7-null
Има много више информација које су ти истовремено видљиве, доста опција, већи екран а можда најбоља ствар је што од 5 поподне па до мислим 7 ујутро аутоматски држи позадинско осветљење док се користи, па и ноћу буде лепо видљив. Ако ти већ навигација није опција.:osmeh:
 
Pa direktor nego sta koza klima woofer:osmeh:

Volan ce biti zamenjen nego se nadam da mozda uradim i servo pa da ne trazim drugi duboki a pasovao bi od zetora mozda ovako duboki neki nisam merio kolika je cisina od srafa do obruca. Nego ja slabo idem po tim vasarima pa i ne nalazim nesto

E ja sam ovaj imao kuci vec pa sam ga namontirao za probu. Nije lose osvetljenje ali nema potrebe za mnogo podataka samo zbunjuje. Najlakse je velike brojke za brzinu i mali sat i to je to. Kao onaj vdo gore
 
Cirkus cirkus ali vise ne duva nigde, sad je i buka dosta prigusena mislim da bolje ne moze, sediste udobno od auta sa skracenim naslonom namontirano na mehanizam od viljuskara sto je clan mixer ovde nudio, ide napred nazad obara se naslon i steluje visina. Udobnost na nivou:cool:
Nisam razumeo jel to cirkus pohvala ili podsmevanje
Brzinomer jos nisam povezao nestizem. Ali posto moram da namontiram dva magneta resio sam da postavim na zadnji tocak. Skinuo sam dva brezona sa tocka unakrs pa cu sa zadnje njihove strane namontirati magnete a senzor sa donje strane trube pricvrstiti nekako. Ocenio sam da je tu najbezbednije. I u oranju blato kad pada pada odozgo.
E ako neko proba magnet se moze variti ali posle toga vise nije magnet:sjasi: ja probo:osmeh: mozda bi moglo da se pecne samo sa co2 ali ja taj nemam
 
Pa ako magnet ugreješ on se razmagnetiše. Probaj ukopaj rupu ibrezonu pa obaci magnet i sa strane zakilneruj polako da ne ispadne ili zalepi super lepkom.
 
Idem sutra da potrazim one magnetice koji se montiraju na vratima plakara. Oni imaju neke nosace od metala koje mogu privariti malo ili prisrafiti
 
Nađi negdje stari dinamo od bicikla, samo izbiješ osovinu van i imaš rupu za vijak ili napraviš rupu na felgi tako da ide osovina unutra i s druge strane samo lagano pikneš elektrodom. Ja sam koristio ovakve magnete

25mm-dia-x-5mm-thick-x-6-0mm-c-sink_zps9abef556.jpg


hebački su jaki tako da bi možda izdržali i bez vijka
 
cirkus je sa tom kozom, volanom, brzinomjerom. to sam pohvato sa slika. fendt je fendt pa ne stavlja kozu, skaj ili sta vec na instrument tablu. traktor je tvrda masina za teske poslove a ne pimpmobile. samo mu hvali disko kugla.
 
Hmm imam negde neki stari dinamo moram ga potraziti. Mogao bih zabusiti rupu i narezati navoj i pritegnuti. U principu sto jaci magnet sa vece udaljenosti senzor hvata signal bar sam tako primetio.
Nego to mi jos nije hitno ostali su mi jos osiguraci da landaraju i instalaciju da utegnem da bi bio funkcionalan i da bih ga mogao koristiti i prekidaci svetala i sajla za gasenje. Brava od tamica uspesno transplantirana

Landini nista njemu ne HVALI. i noviji strani traktori imaju sve to pa nisu cirkus nego kostaju 10 i vise hiljada i to polovni. A ko vise voli da sedi na sedistu metalnom od motokultivatora i da mu zvone limovi oko glave samo napred
 
fendt je fendt pa ne stavlja kozu, skaj ili sta vec na instrument tablu.

Da ali na Fendtu je kabina na selen blokovima i nijedan metalni dio koji ulazi u kabinu (ručice mjenjača) nema dodira s kabinom pa se kod njega ne prenose vibracije na kabinu.S time da na modelima nakon 1993 plastična oplata instrument table ima od ispod cca 1cm filc kao izolaciju na isti način je napravljena i izolacija na bočnim stranama kabine (blatobrani). Naknadno utišavanje kabine je najlakše napravit ovako kako je pešut to napravio.
 
1.jpg
[/IMG]
2.jpg
[/IMG]
ovo sam pregledo od kolege zombija i ovim putem mu se zahvaljujem na ideji. kucne izrade. kostalo svega ukupno 7 eura. nisam posliko sa zakacenim lancima. ali kad nosim tezi prikljucak hidraulika ne trpi ni sekunde.
 
Cirkus cirkus ali vise ne duva nigde, sad je i buka dosta prigusena mislim da bolje ne moze, sediste udobno od auta sa skracenim naslonom namontirano na mehanizam od viljuskara sto je clan mixer ovde nudio, ide napred nazad obara se naslon i steluje visina. Udobnost na nivou:cool:
Nisam razumeo jel to cirkus pohvala ili podsmevanje
Brzinomer jos nisam povezao nestizem. Ali posto moram da namontiram dva magneta resio sam da postavim na zadnji tocak. Skinuo sam dva brezona sa tocka unakrs pa cu sa zadnje njihove strane namontirati magnete a senzor sa donje strane trube pricvrstiti nekako. Ocenio sam da je tu najbezbednije. I u oranju blato kad pada pada odozgo.
E ako neko proba magnet se moze variti ali posle toga vise nije magnet:sjasi: ja probo:osmeh: mozda bi moglo da se pecne samo sa co2 ali ja taj nemam

Nemoj na zadnji točak, on proklizava i onda ništa od tačnog pokazivanja brzine.
 
Nazad
Vrh