Industrijska paprika

Odg: indrustrijska paprika

Pre desetak godina sam radio zamenu sirove paprike za mlevenu kod privatnika u Martonoš.Paritet je bio 7-10 kg sirove za kg suve.Ako se uzme u obzir da i oni moraju nešto da zarade moguce da treba min 5 kg sirove za kilogram suve.Ovo je samo moje razmišljanje i nije merodavno.
 
Odg: indrustrijska paprika

kiraj je napisao(la):
Pre desetak godina sam radio zamenu sirove paprike za mlevenu kod privatnika u Martonoš.Paritet je bio 7-10 kg sirove za kg suve.Ako se uzme u obzir da i oni moraju nešto da zarade moguce da treba min 5 kg sirove za kilogram suve.Ovo je samo moje razmišljanje i nije merodavno.

Hvala,majstore! :D
 
Odg: indrustrijska paprika

niste me dobro razumeli,hteo sam da kazem da ce on da napravi novu sortu,tj vec je ima koja je slicna ljubovom dlanu,ali je prinos,krupnoca,klijavost,itd.... mnogo veca!!! I nju ce da registruje kao hibrid...
Miso je trenutno u poslu i nema mnogo vremena,ali ja cu mu javiti za ovo i on ce vam se javiti na ovaj forum,za koji dan...bice i slika uskoro,dok mi posalje...pozzz

i štaje bilo na kraju sa ljubovim dlanom i novim hibridom?
 
Odg: indrustrijska paprika

izgleda nista, prodaje firma iz cacka a prodaje i perica iz subotice,
videcemo na kraju ko ce koga da z_j_be!

Provereno,
ako neko zna nesto drugo da cujemo (vidimo)
 
Odg: indrustrijska paprika

Nisam se raspitivao ,cekam da prodju praznici.
 
Odg: indrustrijska paprika

pozdrav svima...prosle godine sam sijao boni papriku i nije bilo lose ali ove godine bi probao slonovo uvo na otvorenom. cuo sam da je dobra sorta ali ne znam nista o njoj. da li mi mozete reci nesto o prihrani...kada,kako i sa cim?
 
Odg: indrustrijska paprika

u jesen navuces mnogo stajnjaka od prilike jedna trotonka na 400m2 i 1 dzak 8-16-24 vestaka na istu povrsinu pa zaores,pa u prolece 50 kg ureje pa izfrezas i to ti je to
 
Odg: indrustrijska paprika

hvala vosi...a kojim gnojivima bi trebao prihranjivati kroz sistem kap po kap?
 
Odg: indrustrijska paprika

Pre nekoliko dana sam se ponovio sa 2 jutra zemlje. Hteo bih da posejem na prolece industrijsku papriku (alevu). Na parceli su prethodna dva useva bili psenica. Njiva nije orana na jesen, ali je tanjirana dva puta i poprskana totalom strnika. Voleo bih da cujem vasa misljenja o ovoj njivi. Dakle da li na oranje (koje dakle nije bas jesenje) ,koje planiram cim dozvoli vreme moze da se poseje industrijska paprika, a da ne bude nekih problema?
 
Odg: indrustrijska paprika

zaboravi tu varijantu!
paprika ima vrlo sitno seme i procenat ponika će biti katastrofalan.
ja kad sejem papriku i setvospremanje obavim u jesen a još jednom spremim u februaru.
zemlja mora da bude složena za papriku.
ako sad uzoreš, veliko je pitanje dal' će to uopšte da izmrzne...
 
Odg: indrustrijska paprika

Hvala na odgovoru, uzoracu pa cemo da vidimo od vremena sta dalje.
 
Odg: indrustrijska paprika

Slazeme se tarana ja se ne bi usudjivao na tu varijantu januarske brazde jer je veliko pitanje oce li izmrznit zemljiste a priprema je za papriku pola posla..
 
Odg: indrustrijska paprika

@ljubek
Da ako ne bude mraza onda nista od paprike, tako da ce verovatno ove godine biti kukuruz. A za dogodine cu lepo spremiti zemlju za papriku. Hvala jos jednom na odgovorima ljubek i tarana.
 
Odg: indrustrijska paprika

Drugari da li se neko raspitivao za cenu ove godine? Sejao bih a ne bi zavisi od cene :D.
 
Odg: indrustrijska paprika

Jos nisu obelodanili cenu ali nesto se suska da ce ugovorena cena biti na nivou prosle godine a mozda i niza.
 
Odg: indrustrijska paprika

Bojceticu, a na kojoj strani si pazario zemlju?

Uglavnom se slazem sa onim sto je receno, mada izmrzavanje nije toliki problem jer postoje masine koje mogu to da odrade umesto mraza. Mislim da je veci problem sacuvati vlagu u prolecnom oranju, jer kako mi izgleda skoro neces moci napolje sa plugom!

Inace Kusija je jos pre par nedelja kod nas izasao sa cenom od 25,20 za prvu klasu; 18,90 za drugu klasu i 12,60 za trecu klasu! Kad su vec sad izasli sa drugom i trecom klasom cini se da su spremni da nas osisaju do glave!

Lane u ovo vreme je Pajcin pricao o 26 za proslu god!
 
Nazad
Vrh