IMT

Тај механизам од кад је пројектован није како треба,

Poslato sa ABR-LX1 pomoću Tapatoka
Kod nas od '83 kocnice rade perfektno, za to vreme 3 puta remontovane, traktor ima preko 20.000rh.
Bitno je poravnati nalegajuce povrsine prilikom remonta...

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 
Тај механизам од кад је пројектован није како треба,
Nije nikako. Samo su ubacili hidraulični klip na stari Masey F. mehanizam koji je napravljen da radi sa mehaničkim kočnicam, koje su manje više kao i mehaničke na 560 gde opruga papučica kočnica pomaže kod vraćanja diskova u prvobitan položaj. Čak i da ne vrati, možeš nogom da pomogneš ukoliko nema opruge ili je zapeklo.

Problem se lako rešava ubacivanjem jedne opruge sa pakni stojadina u predelu hidro klipa. Svako ko otvara taj deo treba obavezno to da uradi.
Što se tiče pomenutog problemom sa kočenjem tiče, poprilično sam ubeđen da nema veze sa lošom konstrukcijom tog mehanizma već je nešto drugo upitanju.

Meni stvarno ne ide u glavu taj inženjer (majstor ) "Pera" koji je ubacio hidro klip na stari mehanizam bez ikakvih izmena.
Opruge koje vraćaju diskove su locirane skroz blizu poluosovine. One sad sem što sad neamju pomoć od opruga poluga nego sem diskova moraju da vraćaju i klipove.
Tu dolazi do neravnomernog rasporeda sila i do blokiranja kočnica koje smo vala Peri mnogi imali priliku da iskusimo.
 
Poslednja izmena:
Jel ima neko sliku povisenih komandi glavne hidraulike za 577 itd? bas zamara, visoko sediste a komande na patosu sto s kaze...
Немам боље.
c8f4c25ebf617dcdd53d0341702eb9bc.jpg


Poslato sa ABR-LX1 pomoću Tapatoka
Мислим да се види систем, просто је.
 
Poslednja izmena:
Kod nas od '83 kocnice rade perfektno, za to vreme 3 puta remontovane, traktor ima preko 20.000rh.
Bitno je poravnati nalegajuce povrsine prilikom remonta...

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
У томе је проблем, за ремонт је потребно знање и опрема, а Сад нема ни квалитетни делова.
П. С. Сто послова ме чека, а ја куцкам. Што би ракао мој кум најбоље да легнем да одморим па ћу сутра.

Poslato sa ABR-LX1 pomoću Tapatoka
 
Mi smo zatvorili one sesire gore na trubama da nema kud vlaga da udje ali kad ostane napolju kad je velika vlaga, pri prvom pokretanju pocnu malo da stopaju tockovi, dok se sve ne zagreje i osusi.
Kanali odozdo se ne smeju zatvarati, ako pusti semering da moze ulje izaci.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 
Nazad
Vrh