IMT

drustvo cemu tacno sluzi pecurka na linijskoj pumpi na 539? ja to nemam a vidim da neki imaju...
 
U pitanju je neki prigusivac pritiska, unutra je elasticna membrana sa jedne strane gorivo sa druge je otvoreno ka vazduhu, amortizuje pulsiranje pritiska goriva. Zasto su ga ugradjivali pojma nemam, vecina traktora radi potpuno isto i sa njim i bez njega.
 
Kada sam radio taj motor, uzeo sam glavu u Agrogasu indijsku, ali sam birao od tri koje su imali na stanju. Po meni je ta koju sam ugradio sasvim ok, i po meni opravdava tih 200€.
Karike sam kupio Kolbenschmidt nemačke u Dipemu, mislim da su bile oko 70€. Indijske su mi izgledale smešno iako ih mehaničari hvale.
 
Индијско је све жалосно, како и неби било кад све праве по кућама под ведрим небом од одпада. Пун је интернет њихових радова, оно је за сваку осуду.

Послато са M2004J19C помоћу Тапатока
 
Индијско је све жалосно, како и неби било кад све праве по кућама под ведрим небом од одпада. Пун је интернет њихових радова, оно је за сваку осуду.

Послато са M2004J19C помоћу Тапатока
Budi siguran da dosta njihovih proizvoda zavrsava kod nas. Za divno cudo desi se da nesto bude dobro.
 
Uzmes polovnu glavu i sredis je ako ta postojeca(da ne kažem tvoja) nije dobra.
A ako hoces Npr klipove mogu da ti dam broj od coveka iz sela.
 
Glava za dm je ravna bez pred komora
Može koja hoćeš
moj savet odmah je proveri!!!!
Ja bi uzeo IMR polovnu
Karike bi tražio naše



Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Ne verujem da ce neke velike razlike u potrosnji biti izmedju S i DM.
Po meni je S najekonomicniji i najpouzdaniji motor.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Mora dm manje, jednostavno manje sprica goriva u tim uslovima rada, ali kod opterecenja stvari se menjaju, na gore ili na bolje, zavisi sta traktor radi i u kojoj brzini...konstruktivno, oba motora su tu negde, ne moze s da ima vise konja bas niotkuda...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh