IMT

Jel neko zna kolikog bi trebao biti precnika vazdusni klip da nadjem i postavim na imt da pritiska blokadu dif. Mislio da da ga namestim direktno da gura bez prenosa. Vidim neke na netu od 16 mm fi to mi se cini da malu silu pobedjuje.
 
Jel neko zna kolikog bi trebao biti precnika vazdusni klip da nadjem i postavim na imt da pritiska blokadu dif. Mislio da da ga namestim direktno da gura bez prenosa. Vidim neke na netu od 16 mm fi to mi se cini da malu silu pobedjuje.
Pošto svi držimo oko 5bar u sistemu mislim da bi ti 50-63mm bio idealan
U DS PNEUMATIK na limanu imaš sve klipove i komponente, razvodnike i čuda


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
prije mjesec dana uhvatio malo vremena, vodena pumpa procurila, pa odmah zamjenio crijeva vode, i namjestio ventile, kad sam skinio poklopac, imao sam što i vidjeti, zazor oko 1mm.....nakon namještanja, traktor radi drugačije....



 
neka naša proizvodnja, dobre su se pokazale, dobio pisanu garanciju 2g,istu ubacio u 560, odradila do sada oko 700 sati i još je ko nova.... tek zamjenio drugi remen, kako sam ju postavio....
 
Dok još nisu realizovali ovo, ovako sad stoji.

rIOwMHd.jpg

Yi5TqMt.jpg
 
Jel se zna koliki silu ostvaruje taj od fi 50 jel ima i sa tako malim hodom klipnjace?
Hod ti biraš približan pa ga ograničiš!
A sila se izračuna lako
5 bara=5kg po cm2
Površina kruga koliko se sećam
r2x pi
2,5x2,5x3,14=16,485
16,485x5bar =82,4kg sile
PAMETAN BOSANAC



Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mozda hoce mozda nece. Jer kad je pedala u pitanju ti je zgazis sa pola svoje tezine sto moze biti 50-60kg. Ali pogledaj krak poluge, ti gazis na mozda 30cm od tacke oslonca, dok je onaj pipak na mozda 5cm. Dakle poluga oko 5 puta umnozava pritisak, u zamenu za 5 puta duzi hod
 
Vecina koja se primila na plodnu zemlju zna. Da nece to biti malo mnogo kila za blokadu.
Najbolje ti je da na mestu gde planiraš da nakačiš pneumatski cilindar zakačiš dinamometar (kantar na istezanje) i vidiš kolika je sila potrebna na tom mestu da bi držala blokadu. Posle samo izračunaš prečnik klipa na osnovu pritiska i potrebne sile. Bitno je da nije sila prevelika jer će da iskrivi viljušku.
 
Ljudi pa nije to hidraulicni cilindar pa ce iskriviti ili slomiti viljusku....
To je pritisak od svega 4-5 bari.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh