IMT

Jel ovo emtejci?
Pa i da i ne,ovo pravi tafe po masejevoj staroj licenci ,,masej ferguson" i ovo nije nas imt mada kakvi su majmuni to je isto njesra samo lepe nalepnice koje im trebqju i teraj,kao i mi sto smo kupili i pravili ali je nas proizvod imao svoj brend i bolji je od ovog jer je imao bolju odradu i dosta bolji i sigurniji motor,mi smo imali perkins po licenci i kasnije rakovicine a ovo su simpsonovi i weima bugarski motori koju su i bugari radili po necijoj licenci. Posle su kupljene nove licence pocetkom 80-tih,to su sad tipa ove maske kao na 560 tj kockaste itd,itd,itd. The rest is history...
 
Simpson i VAMO motori su takodje radjeni po Perkins licenci, stavise oni su verniji originalu od IMR-a. IMR M/DM33 ima kuciste razvoda sa 2 medjuzupcanika kao na Perkinsu sa 4 cilindra (4.203 po kom je radjen M34), dok je original Perkins 3.152 drugaciji, sa 1 velikim medjuzupcanikom pa se zbog toga pumpa i bregasta okrecu u suprotnom smeru. Radilica, klipnjace, klipovi itd su isti
 
Eto,nisam tacno znao detalje,(a nisam ni strucan toliko oko mehanike pa da prosipam neko ,,znanje,,😂) preneo sam od pokojnog dede-strica koji je radio u imt-u ono sta mi je on pricao,hvala na deljenju informacija. Ja imam 2 imt sa oznakom 539 dli,on nosi taj vamo(ili weima motor,jebemliga kako se zove) motor,za sad jedan oko 700 rh a drugi oko 500rh i te sitnice i decje bolesti me ubise,mnogo los kvalitet delova,nasao sam jednog prodavca Acu iz Opova i za sad ima dosta boljih delova nego kod mene na trzistu(kineska i indijska fus roba pete klase),da pitam vlasnike iemtejceva,gde nabavljate delove i da li ima neko sa original bar tafeovim delovima,neka prodavnica ili distributer? Da li neko ima takav traktor od forumasa i kako je zadovoljan? Da ne bude da zakeram,masina je ok,samo radni vek delova je uzasan.
 
Za Tafe ti je Agro gas iz Velike Ivanče zastupnik,ima ih u Mladenovcu.

Kotor,Tešanj još uvek rade pa njihovih delova ima,rade i ventile oni u Užicu nekad bio PP,Ruen isto radi.
 
neka naša proizvodnja, dobre su se pokazale, dobio pisanu garanciju 2g,istu ubacio u 560, odradila do sada oko 700 sati i još je ko nova.... tek zamjenio drugi remen, kako sam ju postavio....
Al nije slucajno tesanjska pumpa? Prpisala i moja.Radno kolo je 24mm, dal da kupujem novu ili da repariram staru.

Moralo bi radno kolo da se obradi.
 
Pozdrav svima, vidim piše se o ovim bugarskim motorima, i ja imam jedan imt 539 sa tim bugarskim motorom, i na nekih 2000 rh problem, dihtung glave izgorio, jedna hilzna potonula, upravo ovo što je Xone pisao, za sada samo zamjenili dihtung. U međuvremenu drugi problem, sa pumpom visokog pritiska, neki problem sa regulatorom broja obrtaja i ne radi na malom gasu nikako, na većem gasu radi ali varira gas npr 800-1200 obrtaja, čim ubaciš u brzinu i kreneš gasi se
A pumpa valjda neka kontra od ostalih traktora, tj vrti u kontra smjeru, kaže majstor djelove jako teško naći.. Ima li u BiH igdje iko da bi to mogao riješiti..
Dizne su od 549, motor je direktno ubrizgavanje a pumpa linijska, ništa ni sa čim...
 
Pumpa bi trebalo da je vrlo slicna onoj sa 539, isti proizvodjac IPM Beograd. I verujem da je regulator ako ne isti barem slican. Verovatno se razlikuje samo bregasta. Odnesi kod dobrog bosiste, trebalo bi da to resi bez vecih problema. Ako nista po smeru ti odgovara pumpa od Tafea 42, ona je isto desna (gledano sa prednje strane motora). Ili roto sa original Perkinsa 3.152.
 
Pvp na tafeu nisu slicne CAV (lic. IPM) pumpama zato sto se ugradjuju u tafe MICO pumpe kojeje su deo BOSCH grupe vise su slicne nekadasnjim RBR pumpama koje su takodje bile beo BOSCH grupe. I te licencne pumpe su cesto imale problem nemirnog rada na leru, bile su ugradjivane i u neke imt traktore i vrlo su bili prepoznatljive po ler gasu, o liniskim naravno pricamo u malim tafeima
 
Poslednja izmena:
Primetim da mi kaplje gorivo na pumpi, na onoj ručki za drukanje goriva kad menjam filtere pa treba izduvati vazduh. Šta bi moglo biti, neki dihtung, membrana..?
 
Само да чика Аца комшиници не пробије мембрану па да под старе дане гура дете улицом. 😁
 
Припрема за зиму. Да је добар као што су упаковани.
b8b7b1b81c5a71461b29f3a4f33bc625.jpg
b1da4d7082da720c8539516648fa2220.jpg


Послато са M2004J19C помоћу Тапатока
 
Знам, користим га већ три године, у пролеће скинем да не смета. То сам ја правио и задовољан сам.

Послато са M2004J19C помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh