IMT

Semering bos pumpe,grejac

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Nesto me zeza
Pocetkom ljeta sam radio generalno motor, traktor nije bio u nekom velikom poslu, mozda jedan dan baliranja, dva dana sam vukao silazu, jedan dan silirao
Za dva cm je diglo nivo ulja u motoru, juce sam zamjenio membranu, medjutim na staroj membrani se ne vide nikakvi tragovi gde bi propustala
Sad ne znam sta bi radio, da mjenjam ulje pa da se problem ponovi dzabe bi bacio 7-8 litara ulja

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
 
Ako ima servo volan, moz' biti servo pumpa da pusti a moze i PVP naftu...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Jedino na njoj da zamenis semering drugo ne znam sta bi moglo

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Mislim da nije voda jer po mirisu ulja vuce na naftu, kad je voda prisutna u ulju bi trebala smjesa biti bjela?
3277cdec1da8187717450a3be80c7703.jpg


Sent from my SM-A315G using Tapatalk
 
Membrana može biti cijela ,ali propusti kod osovine. Probaj dali se membrana može okretati oko osovinice. Imao sam taj slučaj prošli mjesec na Imt 549. Ako pušta semering rotacione pumpe obično teže pali nakon dužeg stajanja.
 
Da li je neko remontovao kompresor na 558/560? Ovaj sto imam su ventili losi, cilindar je ovalan pa duva kompresiju u karter. Kad sam se preracunao, dok to sve odradim na specijalu fi 75,5mm, dodje me kao nov a treba mi za vazdusno sediste pa sam mislio da nabavim drugi pa da prepakujem. Nasao sam, ppt je isto al je precnik klipa fi74. Da li su iste bolcne klipa na tim manjim ppt kompresorima?
 
Da li je neko remontovao kompresor na 558/560? Ovaj sto imam su ventili losi, cilindar je ovalan pa duva kompresiju u karter. Kad sam se preracunao, dok to sve odradim na specijalu fi 75,5mm, dodje me kao nov a treba mi za vazdusno sediste pa sam mislio da nabavim drugi pa da prepakujem. Nasao sam, ppt je isto al je precnik klipa fi74. Da li su iste bolcne klipa na tim manjim ppt kompresorima?
Da odgovorim samom sebi - ne moze. Bolcna klipa je fi16 na kompresoru sa precnikom fi74 a na kompresoru klipa fi75 (imt) je bolcna fi15. Tako da, ako nekome zatreba ovaj sa fi74, ima svoje postolje, mazanje na bucku, al nema glavu dao bih ga povoljno 😃

Sledeca varijanta je razbusivanje cilindra na specijalu fi75,5
 
Nazad
Vrh